כדורסלליגת העל

כתבי אישום הוגשו נגד 5 אוהדי הפועל ת"א בחשד לביצוע לינץ'

פרקליטות מחוז ת''א הגישה כתב אישום נגד החשודים, ביניהם קטין בן 17, וביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים בעקבות תקיפת אוהד הפועל חיפה. הפרקליטות גם מבקשת להאריך את מעצרם עד תום ההליכים

פרקליטות המדינה הגישה היום (חמישי) לשופט שמואל מלמד מבית המשפט המחוזי בתל אביב, כתב אישום נגד חמישה אוהדי הפועל תל אביב, אשר תקפו בצוותא אוהד הפועל חיפה בסוף משחק כדורסל שהתקיים לפני כ-10 ימים במסגרת ליגת העל באולם היכל שלמה בתל אביב.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שרית שמש מפרקליטות מחוז תל אביב, בתום המשחק, שהסתיים בהפסד של קבוצת הפועל תל אביב לקבוצה היריבה, התפתחה מחוץ לאולם קטטה בין אוהדי הפועל תל אביב לאוהדי הפועל חיפה. עשרות אוהדי הפועל תל אביב וביניהם הנאשמים-מתן צברי, בן 38, תושב תל אביב, דניאל גרינברג, בן 24 מרמת גן, אופק עובדיה, בן 24 מאור עקיבא, נאור פאסי, בן 19 מראשון לציון וקטין נוסף בן כ-18, כילו את זעמם באוהדי הפועל חיפה בשל ההפסד. הנאשמים ואוהדים נוספים דחקו עצמם לתוך האולם, אחד האוהדים השליך כיסא פלסטיק לעבר ההמון, אשר פגע בראשו של המאבטח ופצע אותו.

הנער שנעצר בחשד לתקיפה (צילום: דוברות המשטרה)

המתלונן הבחין בקטטה בין האוהדים, החליט להתרחק, נכנס לאולם ועמד בסמוך למאבטחים. הנאשמים ותוקפים אחרים החלו לרדוף אחר המתלונן, התנפלו עליו ותקפו אותו בצוותא ובאכזריות, מבלי שיש בינהם כל הכרות מוקדמת, ללא כל סיבה לבד מתסכול וכעס שחשו לאחר שקבוצתם הפסידה במשחק. המתלונן ניסה להימלט, אך הנאשמים והתוקפים האחרים המשיכו לרדוף אחריו, כשחלקם מניפים מוט ברזל, הפילו אותו ארצה וכשהוא שרוע על הרצפה, תקפו אותו באמצעות בעיטות, אגרופים, מתוף וחגורה בגופו ובראשו ללא רחם, על אף נוכחותם של מאבטחים במקום שניסו להרחיקם.

הקטין המשיך לתקוף את המתלונן גם כשמאבטח אחז בו וגם לאחר שהרחיקו ממנו, הוא ניסה פעם אחר פעם לשוב ולתקוף אותו. כתוצאה ממעשיהם של הנאשמים נגרמו למתלונן שברים. הפרקליטות מבקשת להורות על מעצר הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

 בבקשת המעצר, הפנתה עו"ד שרית שמש להחלטת בית המשפט העליון בש"פ 18/16 מתן שמעון נגד מדינת ישראל, שם נקבע, כי "תופעת האלימות במגרשי הכדורגל היא תופעה מכוערת ומסוכנת. משחקי ספורט מקבצים יחדיו עשרות אלפי אוהדים, והתלהטות יצרים בנסיבות כאלה עלולה להוביל לאסונות המוניים, וכבר היו דברים מעולם. ההחרפה בתופעה של אלימות בספורט, עליה עמד בית משפט קמא – ואשר לה ביטויים שונים, מילוליים ופיזיים, לרבות ביטויים גזעניים – מחייבת מסר ברור והחלטי מצד כל גורמי אכיפת החוק, ובראשם בתי המשפט. מסר זה מן הראוי שימצא ביטויו, במקרים המתאימים, גם לעניין מעצר חשודים ונאשמים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW