כדורגל ישראלינבחרת ישראל

"כנראה שהכל צריך ללכת קשה כדי שנבין מה זה להשיג משהו"

אחרי ה-1:2 הקשה על אנדורה, מאמן נבחרת ישראל חזן דיבר על היכולת הפושרת: ''זה בית מאוד טריקי וקשה. ברור שרצינו לשחק יותר טוב, אבל קודם כל המטרה הייתה לקחת את הנקודות בכל דרך אפשרית''

נבחרת ישראל של אלון חזן אומנם ספגה הערב (שני) בפעם ה-19 ברציפות, אך הצליחה לגרד בטדי ניצחון שני במוקדמות היורו עם 1:2 על נבחרת אנדורה במחזור הרביעי של מוקדמות היורו. רז שלמה העניק יתרון (42) עם טיל מחוץ לרחבה, אבל טעות גדולה של הבלם סידרה את השוויון של האורחים (רוזאס, 52). מנור סולומון (61) עם מבצע אישי נהדר, סידר ניצחון ביתי יקר. במקביל, קיבלנו מראות מבישים, דוחים ומבזים כשקומץ אוהדים שרק בוז וקילל את מוחמד אבו פאני מהרגע שנכנס כמחליף, כאשר גם רמזי ספורי ספג שריקות בוז כשירד לספסל.

רז שלמה ואלי דסה חוגגים (שאול גרינפלד)

המאמן אלון חזן אמר בסיום: "כנראה שהכל צריך ללכת קשה כדי שנבין מה זה להשיג משהו. לא שיחקנו טוב, חכם ונכון במחצית הראשונה, בשנייה עשינו דברים יותר טוב. השחקנים ידעו בכל זאת להרים את עצמם, גם מנור סולומון שההחמצות היו יכולות להוריד אותנו לרצפה, ובסוף החזירו אותנו למשחק. ידעתי ואמרתי לשחקנים שאנדורה לא תסכן אותנו אלא אם נטעה, ועשינו את זה בסוף. המטרה היא לשחק יותר טוב, קשה לשחק במערך צפוף, ראיתם את היריבות שמנצחות בקושי, זה בית מאוד טריקי. עמדנו במשימה, עשינו מחציות של כדורגל גדול, המטרה שלנו היא לשחק כדורגל טוב, אני לא יכול שקבוצה שלי לא תשחק כדורגל טוב, וזה קשה מול קבוצות שמסתגרות".

חזן הוסיף: "המטרה הייתה להשיג את הנקודות בכל דרך, המטרה לקראת ספטמבר היא לשחק כדורגל טוב ולהשיג נקודות. בית כזה לא יחזור? כמה פעמים אמרו את זה. אתם רואים שהבית בעייתי, גם אחרי ששווייץ ניצחה אותנו אמרו שהיא תטייל עד הסוף והיא לא עושה זאת, זה בית מורכב, וצריכים לעשות את העבודה שלנו. המחצית הראשונה הייתה איטית, זו אחת הבעיות, אתה יכול לעשות תוכניות, ובסוף ההחלטה על הדשא היא של השחקן, כולם יודעים שמנור המטרה וחזיזה היה המטרה במחצית הראשונה. מה שחשוב זה שהשגנו את הנקודות. ידענו שהמשחקים מול רומניה יהיו חשובים, יש משחק עוד שלושה חודשים, צריכים לנוח, מבטיח שלקראת רומניה נעשה הכנה טובה".

רז שלמה מול אנדורה (שאול גרינפלד)

במסיבת העיתונאים, אמר המאמן: "תמיד אתה רוצה לשחק טוב, הכדורגל שלי מאוד התקפי ולהשיג את התוצאה. להגיד שעשינו את הדברים היום? פחות. הייתה קבוצה שמאוד הקשתה עלינו. גם שווייץ. התקשתה מולה אבל זה לא תירוץ עבורנו. צריכים לשפר את הכדורגל שלנו. גם אם היינו מפסידים את המשחק הזה אז היינו צריכים לנצח את רומניה. המטרה בסופו של יום היא להשיג את הנקודות וכדי להשיג את הנקודות גם מול רומניה נצטרך להציג רמה יותר טובה. גם על רומניה אמרו שהיא לא נבחרת ועכשיו היא עשתה תיקו עם שווייץ".

על הקריאות לאבו פאני, אמר חזן: "זה רע מאוד. אני חושב שכל אוהד שמגיע למשחק של נבחרת ישראל צריך לתת לכל השחקנים את תחושת האהבה על כך שהוא משחק בנבחרת. לדעתי מדובר בדבר רע מאוד. ראיתי אותו בחדר ההלבשה והוא לקח את זה קשה, אני מגנה זאת בכל דרך. רז שלמה? טעויות הן חלק מהמשחק, צריך להרים את הראש ולהתקדם. ראיתי את פפ גווארדיולה בגמר ליגת האלופות כשהבלם שלו טעה והוא השתטח על הרצפה, שם זה לא נגמר בספיגה. החלוצים שלנו יודעים שהם יכולים לתת הרבה יותר ושהם שווים יותר, החלוצים האלו הוכיחו שהם יודעים להבקיע שערים גם בקבוצות שלהם, צריכים לייצר להם את המצבים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button