כדורגל ישראליליגת העלנבחרת ישראל

כלפון: "זה היה ה-11 בספטמבר של מדינת ישראל", בניון תקף

יו''ר המנהלת במכתב זועם ליו''ר הפרמייר ליג על ההתעלמות מזוועות מחבלי החמאס: ''לא יכולים לקבל זאת, מאוכזבים וחסרי מילים מהיעדר הגינוי. חובה למנוע מאידיאולוגיה רצחנית להתפשט''. בניון נגד העיוורון

יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, יוצא בהתקפה נגד הנהלת הפרמייר ליג. הבוקר (שישי), הוא שלח מכתב למקבילו האנגלי, יו"ר הפרמייר ליג ריצ'רד מסטרס, ובו מתקפה חסרת תקדים נגד הנהלת הפרמייר ליג על שאינה מגנה את מעשי הזוועה של החמאס כנגד ישראל.

"במהלך הימים האחרונים ישראל הייתה נתונה לפשעים בלתי ניתנים לתיאור נגד האנושות שבוצעו על ידי ארגון הטרור, חמאס, במה שמהווה את אחד מפיגועי הטרור הנוראיים שבוצעו בארץ בכל ההיסטוריה המודרנית של העולם שלנו. בשבת (7 באוקטובר), בבוקר יום שמחת תורה, אלפי מחבלי חמאס הסתננו לישראל במספר מקומות. במקביל נורו מעל 3,500 רקטות וטילים ללא הבחנה בין הערים והיישובים. המחבלים חדרו לשטח ישראל ביבשה, בים ובאוויר, כשהם מתקדמים לתוך יישובים ישראליים ליד רצועת עזה, והרגו כל מי שנתקל בהם ללא הבדל דתי, אתני או רקע פוליטי.

היו"ר ארז כלפון (דוברות מנהלת הליגות)

"עד כה, לפחות 1,300 נרצחו ויותר מ-5,500 נפצעו בדרגות שונות. 300 משתתפים בפסטיבל שלום שהתקיים בסמוך נורו למוות תוך כדי ריקודים. משפחות שלמות נשחטו ונשרפו בתוך בתיהם, בעוד שאחרים הותקפו קשות או נחטפו בהם קשישים, כולל ניצולי שואה. נערפו ראשים וההוצאות להורג תועדו בווידאו והועלו לרשתות החברתיות. נשים נאנסו, ילדים נורו לעיני הוריהם ואחיהם, למעלה מ-200 איש הוגדרו כנעדרים או שבויים לאחר שנחטפו והובלו לעזה, כולל ילדים ונשים, שנאנסו שוב ושוב. עשרות גופות ותינוקות נמצאו בשטח וצולמו בתקשורת הזרה. מזעזע אותנו להגיד את זה, רבים נערפו. ככל שממדי הטרגדיה הזו יתגלו, הנתונים הללו ימשיכו לעלות.

"בין הנרצחים, הפצועים, העינויים והחטופים נמצאים אזרחי בריטניה, ארה”ב, צרפת, גרמניה, תאילנד, נפאל, אירלנד, מקסיקו, טנזניה, אוקראינה, פרגוואי, ברזיל, סין, צ’ילה, קמבודיה, רוסיה וקנדה. כל בן אדם, ללא קשר לשיוך פוליטי, דת או אמונה, צריך להרגיש מצוקה מהחמאס. מעשים מפלצתיים, שאינם שונים מהטקטיקות של דאע"ש. במילותיו של הנשיא ג'ו ביידן: 'זה מתועב. האכזריות של חמאס, צמא הדם הזה, מעלה לתודעה את הגרוע מכל – הפיגועים הקשים ביותר של דאע"ש'. הנשיא ביידן גם הודה שהמטרה האמיתית של חמאס נחשפה – להעלים את היהודים. ברצוננו להדגיש שזהו ה-11 בספטמבר של ישראל, לא פחות.

"מדינות רבות הביעו את תמיכתן החד משמעית במדינת ישראל. המונומנטים הגדולים ביותר בעולם הוארו בכחול לבן או בדגל ישראל, כולל הבית הלבן, מגדל אייפל, שער טיטוס, דאונינג 10 ואחרים. בהצהרה משותפת של נשיא צרפת עמנואל מקרון, קנצלר גרמניה אולף שולץ, ראש ממשלת איטליה מלוני, ראש ממשלת בריטניה רישי סונאק ונשיא ארה"ב ביידן הם 'הביעו את תמיכתם האיתנה והמאוחדת במדינת ישראל ושלחו גינוי חד משמעי כלפי חמאס ומעשי הטרור המחרידים שלו'. ריצ'רד – המילים 'גינוי חד משמעי', 'מעשי טרור מחרידים', 'טבח' ו'שפיכות דמים', נכתבו כולן בהצהרות הללו. תחשוב עד כמה הדבר צריך להיות נכון ללא ספק כדי לגרום להצהרה דיפלומטית בסדר גודל כזה.

"בהתחשב באמת שאין להכחישה, אנו נדהמים, מזועזעים, מאוכזבים וחסרי מילים על חוסר היכולת של הפרמייר ליג לגנות את המעשים הללו. לא מדובר בסכסוך בין שני אנשים. זה על מנהיגות והעולם שבו אנחנו רוצים לחיות ולגדל את ילדינו. הפרמייר ליג חייבת למנוע מהקיצוניות והאידאולוגיה האיסלאמית מלהתרחב ולזהם את הקהילה והעולם החופשי, היצירתי והמגוון שלנו בכאלה פשעים נתעבים. מועדונים, אוהדים, מאמנים ושחקנים ברחבי העולם מצפים ממך, כמנהיג, לגנות את הפשעים הללו בפומבי חד משמעית נגד האנושות. ההודעה הראשונית שלך הייתה מעורפלת ואיננו יכולים לקבל זאת. נשמח מאוד על ההזדמנות לדון איתך בנושא זה בהקדם האפשרי, במיוחד על ההשפעה של הפרמייר ליג כלפי אוהדיה ברחבי העולם".

הסטורי של יוסי בניון (צילום: אינסטגרם)

בנוסף, גם יוסי בניון, המנהל המקצועי של נבחרת ישראל ומי שעשה קריירה מפוארת באנגליה, בה שיחק בווסטהאם, ליברפול, צ'לסי, ארסנל וק.פ.ר, שיתף תמונה בחשבון האינסטגרם שלו, בו נראה סמל האריה של הפרמייר ליג עם כיסוי עיניים והכיתוב "ליגת העיוורון".

בתוך כך, מהמנהלת נמסר: "מנכ״ל מנהלת הליגות לכדורגל ניקולס לב פנה אתמול לעמיתיו חברי דירקטוריון הליגות האירופאיות ולנשיא ארגון המועדונים האירופאים בדרישה לגנות את ההתקפה הברברית על אזרחים ישראליים. הפניה נשאה פרי והארגונים פרסמו הודעת גינוי חד משמעית של ההתקפה של חמאס והביעו סולידריות עם הישראלים ועם הקבוצות הישראליות שנאלצו להפסיק את פעילותן".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW