ענפים אחריםשחייה

"כיף ומרגש, אבל הרבה יותר מאושרת ממה שקרה ללאה ולרון"

אנסטסיה גורבנקו אמנם זכתה שוב במדליית הזהב ב-200 מטר מעורב אישי באליפות אירופה,אך לא שכחה לפרגן לאחים פולונסקי שרשמו הישגים נאים גם כן. לאה פרגנה לחברתה: ''שמחה שעשיתי את זה יחד עם אנסטסיה''

השחיינית הבכירה של ישראל אנסטסיה גורבנקו זכתה אמש (שבת) בפעם השלישית ברציפות במדליית זהב במשחה ל-200 מטר מעורב אישי באליפות אירופה בבלגרד. גורבנקו בת ה-20, סגנית אלופת העולם במרחק הכפול, עלתה לשמינייה האחרונה מהמקום הראשון ושלטה במשחה לאורכו. גורבנקו עשתה זאת עם 2:09.75 דקות, כשלידה על הפודיום תעמוד חברתה לנבחרת לאה פולונסקי, שזכתה במדליית הכסף עם 2:11.18 דקות והבטיחה גם את השתתפותה כשחיינית ה-13 של ישראל במשחקים האולימפיים בפריס. גם אחיה של לאה, רון פולונסקי, הבטיח את מקומו בפריס ב-200 מטר מעורב עם שיא ישראלי חדש.

אנסטסיה גורבנקו ולאה פולונסקי עם המדליות (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

גורבנקו אמרה לאחר המשחה: "זה כיף ומרגש לעשות כזו היסטוריה עם זכיה שלישית רצופה באליפות אירופה, אבל אני הרבה יותר מאושרת ממה שקרה היום ללאה ולרון עם הקריטריון האולימפי ולחלוק את הפודיום עם לאה, לא יכולתי לבקש משהו טוב יותר. גדלנו יחד והתאמנו יחד ומרגש אותי לראות את לאה עושה סוף סוף קריטריון, אני יודעת כמה היא עבדה קשה בשביל זה. זו עבורי סגירת מעגל מאליפות אירופה לנוער אז חלקנו את הפודיום. היה לי שבוע ארוך, אני מרוצה מאיך שהדברים הסתדרו, מסתכלת מה אפשר היה לעשות יותר טוב, אבל היום זה היה אחד הימים הכי כיפיים בתחרות".

לאה פולונסקי עם המדליה (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

לאה פולונסקי אמרה: "זה היום המאושר בחיי, ממש מרגש ואני שמחה שעשיתי את זה יחד עם אנסטסיה – זה ממש עזר לי שהיא היתה אתי במשחה ולכל אורך הדרך. אחרי שפספסתי ב-9 מאיות את הקריטריון לאולימפיאדת טוקיו, זה ממש משמח אותי, כי עבדתי קשה ארבע שנים בשביל זה. אני שמחה שסוף סוף זה קרה ומתרגשת להיות באולימפיאדה הראשונה שלי. זו פעם ראשונה שאני זוכה במדליה באליפות אירופה, וזה הוסיף עוד התרגשות על הקריטריון. באליפות אירופה לנוער אנסטסיה ואני היינו יחד על הפודיום, אז זה היה עם מדליית ארד וכסף, ושמחתי לשחזר את זה שוב במיקום גבוה יותר. היה מטורף להראות דומיננטיות כזו בתקופה כזו קשה ולשיר את התקווה ביחד בקולי קולות, זה היה פשוט עוצמתי".

כריס פיצ'וגין עם המדליה (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

כריס פיצ'וגין, שזכה במדליית ארד ב-50 מטר חזה, אמר: "היה מקצה מאוד מעניין, כיף ומהיר והכל הסתכם בסופו של דבר בכמה מאיות. שמחתי ממש, סוף סוף חזרתי לשיאים שלי ב-50 מטר, שיפרתי את השיא הישראלי, שנים שלא הייתי בטווח התוצאות הזה וזה ממש מרגש לחזור לזה. הרגשתי טוב מאוד גם במוקדמות, גם בחצי וגם בגמר. ידעתי שאני הולך לשחות מאוד מהר, כבר בחצי הגמר שחיתי שתי מאיות מהשיא שלי ועכשיו ידעתי שעם ההתרגשות והמעמד אשחה מהר יותר, אבל לא חשבתי בכלל על תוצאה אלא על ליהנות מהמשחה, מהלחץ ומהאדרנלין. כבוד גדול לעמוד על הפודיום ביום כזה ובתקופה כזו. אני מקדיש את המדליה לדביר ברזני, חבר לאגודה שלי שנפל בקרבות בעזה. אני רוצה להודות לאגודה שלי ירושלים רבתי, לאגודה שגידלה אותי קריית אתא, לספידו ולכל מי שמברך ותומך".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW