כדורגל ישראליליגת העל

"כולם הזהירו אותי מהחזרה לישראל, אבל ידעתי שיהיה טוב"

רפאלוב חזר למכבי חיפה אחרי 12 שנים בבלגיה והוסיף: ''מכבי הפכה להיות הקבוצה של המדינה, כבוד אדיר לשחק פה. היה חשוב לי לסגור מעגל''. שביעות רצון במועדון מהמהפך מול האמרון, צ'אלובה יצטרף בקרוב?

הפעם האחרונה שליאור רפאלוב לבש את המדים של מכבי חיפה בישראל הייתה בקריית אליעזר, עם משחק האליפות מול עירוני קריית שמונה, ואמש (שלישי) הוא חווה לראשונה את האהבה של הקהל הירוק בסמי עופר. הקשר בן ה-37 פתח בהרכב ושיחק 60 דקות ב-1:2 על האמרון ספרטנס בדרך לסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות, שם מחכה אלופת מולדובה שריף טירספול.

רפאלוב התייצב למסיבת העיתונאים לאחר המשחק ופתח במונולוג: "אתם צריכים להבין שמכבי חיפה הפכה להיות הקבוצה של המדינה וכל שחקן שעולה במכבי חיפה זה כבוד אדיר, יש לו מחויבות לתת שואו. חוויתי הרבה שחקנים מוכשרים בבלגיה, אך גם פה ישנם שחקנים איכותיים מאוד. לקראת סוף הקריירה שלי היה חשוב לי לסגור את המעגל. כולם הזהירו אותי בגלל מקרי עבר שהסתיימו לא טוב אבל באופי שלי ידעתי שיהיה טוב ואני מאמין בכך ליבי שנצליח".

ליאור רפאלוב בפעולה (אליאב אוזן)

הקשר הוסיף: "יש שחקנים טובים שרצו ביחד, אני מאמין שאמצא את המקום שלי וכל משחק יהיה לגופו. יהיו משחקים שאפתח בהרכב ויהיו כאלה שאפתח על הספסל וזו החלטה של הצוות, בכל אופן אני אהיה מאחוריהם. קומפני שהיה מאמן באנדרלכט הראה לנו למשל שפחות מרבע מהמשחקים מוכרעים ברגע הראשון של המשחק וזה גרם לנו להאמין שדווקא שחקני הספסל יהיו הווינרים של המשחקים. קחו לדוגמה את חזיזה, נכנס כהמחליף וניצח את המשחק. יש פה 19 שחקנים שכל אחד יכול לפתוח בהרכב ולכן חשוב לייצר אווירה שגם מי שפותח על הספסל חשוב".

רפאלוב המשיך: "יש אתגר קשה באירופה, שנה שעברה היו הרבה נסים בדרך, אך בכל אופן אנחנו ניתן את המקסימום בכל משחק מול כל יריבה והלוואי ונעשה את זה שוב. נבחרת? אני צריך להיות ריאלי ולשמור על מצבי הגופני וכולי במכבי חיפה. אם שחקני פריס סן ז'רמן אמרו שזו הייתה החוויה הכי גדולה שלהם בסמי עופר אז תבינו מה אני חוויתי היום בעיקר עם הילדים שלי שזוכים לראות אותי משחק במכבי חיפה ואני שמח בשבילם שהם עברו את זה איתי".

מאמן מכבי חיפה, מסאי דגו (אליאב אוזן)

הקשר סיכם: "דיברתי עם שלוש קבוצות בבלגיה, המספרים היו 50 אחוז פחות ממה שהייתי מרוויח, אבל דיברו איתי על התפקיד שלי בעונה הקרובה ולא היה לי צל של ספק מה הייתי צריך לעשות. ההצעות האחרות כבר לא רלוונטיות, לקראת הפרישה רציתי לסגור מעגל כאן. הזהירו אותי, אבל ידעתי שיהיה טוב. גם בימים פחות טובים שיהיו בהמשך אמצא את הדברים החיוביים. אני שמח שהגעתי לפה. להגיע לבתים של האלופות זאת משימה מאוד קשה, היו הרבה ניסים בעונה שעברה. ניתן את המקסימום מול כל יריבה שתגיע, נתרכז כל משחק לגופו".

בתוך כך, במועדון הייתה שביעות רצון מכך שהקבוצה לא נבהלה לאחר שנקלעה לפיגור והמשיכה את מסורת המהפכים מהעונה שעברה. במכבי חיפה מודעים לכך שהיכולת במחצית הראשונה הייתה רחוקה מלהרשים, אך מרוצים מכך שמסאי דגו עבר בהצלחה את טבילת האש שלו בסמי עופר עם חילופים נכונות שהביאו בסופו של דבר את הניצחון. דולב חזיזה הצטיין עם שני בישולים, כאשר אחד השחקנים שאכזבו היה מחמוד ג'אבר שסיפק משחק חלש. הירוקים מקווים להשלים בימים הקרובים את עסקת נתניאל צ'אלובה שנחת אמש להתרשמות של מספר ימים. הוא יערוך בין היתר סיור במתקני המועדון.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW