כדורסלליגת העל

כולל סגירת יציע 1 בהיכל שלמה: הצעדים של הפועל תל אביב

האדומים ציינו את ההחלטות שהתקבלו לאחר אירוע האלימות המחריד בדרייב אין. בין היתר, יציע ייסגר עד למציאת פתרון אבטחתי הולם: ''מה שקרה אינו עומד בערכים שלנו''. התובע הטלת ארבעה משחקי רדיוס על הפועל ת''א

אחרי אירוע האלימות המכוער אמש בסיום המשחק בין הפועל תל אביב להפועל חיפה, שבו אוהדי האדומים מתל אביב הכו אוהד יריב על הפרקט, פרסמו היום (ראשון) במועדון את ההחלטות שנלקחו בשל האירוע החמור. בין היתר הוחלט על סגירת יציע מספר 1, עד אשר ימצא פתרון אבטחתי.

בהודעת הפועל תל אביב נכתב: "הנהלת הפועל תל אביב משקיעה משאבי עתק בבניית המועדון לשנים קדימה, ההשקעה הזו מייצרת מחויבות כפולה, גם מקצועית וגם ערכית. מה שקרה אמש אינו עומד בערכים שלנו, האחריות לשנות היא עלינו, ואנחנו מתכוונים לקחת את האחריות ולהשתמש בסמכות על מנת לוודא את העתיד של הפועל תל אביב ושל קהילת האוהדים הנפלאה שלה, לחוויית ספורט מרגשת ובטוחה כאחד".

"בהמשך לאירועים החמורים אשר אירעו אמש במשחקינו הביתי מול הפועל חיפה, התכנס דירקטוריון הפועל תל אביב וקיבל את ההחלטות הבאות:
1. הפועל תל אביב תפעל בכל דרך לזיהוי המעורבים. 
2. תימנע כניסתם של כל האוהדים אשר יזוהו ככאלה שלקחו חלק בפוגרום של אתמול, באמצעות שלילת מנויים ובכל אמצעי אחר.
3. המועדון שוקל הגשת תביעה אישית נגד כל מעורב, שתשקף את נזקי העתק למועדון, למוניטין ואת הנזקים הישירים והעקיפים שנגרמו וייגרמו לו
4. יציע 1 בהיכל קבוצת שלמה ייסגר עד למציאת פתרון אבטחתי הולם. 
5. חברת האבטחה תוחלף ותוכן בתוך 10 ימים תכנית אבטחה חדשה על מנת להבטיח את שלום הקהל הביתי והקהל האורח ולוודא כי משחקי הפועל תל אביב ייערכו בסביבה בטוחה לכל אוהד באשר הוא. אנחנו בעיצומו של תהליך שינוי, אנחנו הפועל גם בהצלחות וגם במשברים, אנחנו נעשה את כל מה שנדרש ונצא חזקים יותר".

בתוך כך, תובע איגוד הכדורסל, עו"ד איתמר ליפנר, נתן את ההמלצה שלו והוא דורש להטיל על הפועל תל אביב עונש של ארבעה משחקי רדיוס בפועל. מדובר בהפעלת שני משחקי הרדיוס של 35 ק"מ על תנאי שעמדו כנגד הקבוצה בעקבות אירועי סיום המשחק מול הפועל חולון בתחילת החודש, ושני משחקים נוספים. התובע דורש גם עונש של הפחתת 4 נקודות על תנאי, אשר יופעל אם אירועים דומים לאלה יחזרו בשנה הקרובה.

עו"ד ליפנר כתב: "היה ניתן לצפות כי הקבוצה למדה מאירועי העבר ותקפיד כי המשטרה וכוח הסדרנים לא יעזבו את האולם בטרם אחרון האוהדים עזב את האולם, אולם לא כך. האירועים החמורים היו יכולים בקלות להסתיים במותו של אותו אוהד. העונש החמור אשר מבוקש על ידי אינו משקף רק ענישה לקבוצה, אלא גם דאגה לשלומם של כלל האוהדים ושאיפה להרחיק גורמים עבריינים מהאולם, בטרם אוהד קבוצה יריבה ישלם בחייו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button