כדורידענפים אחרים

כדוריד: נבחרת ישראל ניצחה את לוקסמבורג ועלתה לשלב הבא

נבחרת הכדוריד גברה 27:35 בגומלין - וביתרון הדרוש - כדי להעפיל לשלב השני של מקודמות אליפות העולם מול סלובקיה. המאמן פרנקל, שנהנה ממחצית שנייה נהדרת ותמיכה מהיציעים: ''שמח מהמרקם שנוצר''

המהפך, ואיתו העלייה המרגשת לשלב השני במוקדמות אליפות העולם. נבחרת ישראל בכדוריד מנצחת הערב (חמישי) בלוקסמבורג 27:35 (16:15), במשחק הגומלין, זה "הביתי" שלנו, ובהפרש הדרוש. היריבה בשלב הבא תהיה סלובקיה, בצמד משחקים שייערכו בחודש מרץ. אחרי ההפסד אמש 31:28, במשחק שנפתח טוב וביתרון של 5 שערים, והתהפך לטובת לוקסמבורג – המאמן סער פרנקל ביקש לצד ההכנה הטקטית, "רק יחד, אנחנו שומרים על היחד", והמשחק הערב הבליט יכולת קבוצתית, ובעיקר אופי במחצית השנייה.

וכן, קר שם בחוץ, ולא רק הטמפרטורה שנעה סביב מינוס 5 מעלות, ואיתה שלג שירד – אלא גם היחס הלא אוהד בלשון המעטה, בצמד המשחקים שנערכו בעיר לוקסמבורג. יותר מראוי לומר תודה, לנציגות גדולה של הקהילה היהודית שהגיעה שוב לתמוך והניפה דגלי ישראל ביציע – והשתיקה קריאות של תומכי פלסטין ביציע ומחוץ למגרש. זאת אחרי שמנעו גם היום מהנבחרת ללבוש בחימום את החולצות לשחרור החטופים, ולעלות עם הדסקיות להמנון, שאחרי שריקות הבוז אמש והנפת דגלי פלסטין לקראת הסיום – הערב גם נשמעו קריאות גנאי והמארגנים נאלצו להסיר שלט כנגד ישראל.

אחרי שאמש, שחקני הנבחרת עשו את השוער מיקה הרמן ענק, עם 15 החטאות מהטווחים של ה-6-7 מטרים, היום השחקנים נראו הרבה יותר מפוקסים – מול נבחרת שרשמה את השבוע המרשים ביותר שלה (כזכור מספר ימים לפני המפגשים מול ישראל, לוקסמבורג הפכה הפסד ופיגור של 7 שערים מול לטביה, לניצחון ביתי ב-8 שערים והעפילה לשלב השני במוקדמות אליפות אירופה 2026 – בו גם ישראל נמצאת).

כבשו לישראל: יונתן דיין 9 שערים, נדב כהן 5, נדב ניזרי ויואב לומברוזו 4 כ"א, נבו מדינה ודניאל מוסינדי 3 כ"א, תומר בודנהיימר ויוסי אפו 2 כ"א, שניר נציה, גיא גרא ואור לוי 1 כ"א. טל פלד 9 עצירות ויהב שמיר 5. 

המאמן סער פרנקל, לו זה ניצחון בכורה כמאמן ראשי לאומי: "מחצית שנייה גדולה שלנו. לקח לנו 3 מחציות להתחבר, ולהביא את מה שעשינו באימונים – להביא את זה לידי ביצוע נכון במגרש. ידענו שבמשחק השני ככל שיעברו הדקות הם יהיו עייפים. הדברים התחברו, גם בהגנה, גם עם העצירות של טל. התחלנו לרוץ, כמו שהנבחרת הזו צריכה לעשות עם הכלים שיש לה. אני מאוד שמח מהמרקם שנוצר פה, השילוב של הצעירים, נבו מדינה, טל פלד, אור לוי, נדב כהן. זה לא רק במגרש, אלא מחוצה לו".

פרנקל סיכם את התחושות: "ללא ספק אלו היו שני ההמנונים הכי מרגשים שהיו לנו בחיים. בעיקר ההמנון הספונטני בסיום יחד עם הקהל. היה פה קהל מדהים ומרגש – ותודה ענקית לקהילה. אני רוצה להודות לצוות כולו על המון חברות והשקעה. זה מרגש וכיף לי. שמח שהצלחנו לשמח אנשים בארץ בתקופה כזו מורכבת, שתוך כדי המשחק היו אזעקות בארץ".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button