כדורידענפים אחרים

כדוריד: יואב לומברוזו חתם בדינמו בוקרשט וישחק בליגת האלופות

המרכז ישחק בליגת האלופות: ''אני שמח ונרגש. זה מועדון מפואר שהתפתח המון, תמיד אמרתי שהמטרה היא לשחק באלופות''. נבחרת העתודה של ישראל תמריא לאליפות אירופה עד גיל 20

מרכז נבחרת ישראל, יואב לומברוזו, מצטרף לדינמו בוקרשט – מועדון הפאר הרומני שישחק בליגת האלופות. לומברוזו, שבעוד שבוע יציין 24, שיחק בשנים האחרונות באייזנאך הגרמנית (בשתי קדנציות, כולל בחלק השני של העונה החולפת), בלימוז' הצרפתית (שלוש עונות) ואת העונה האחרונה החל בבנפיקה ליסבון מפורטוגל עימה שיחקה בליגה האירופית.

לומברוזו אמר לאתר איגוד הכדוריד: "אני מאוד שמח ונרגש להצטרף לדינמו בוקרשט, מועדון מפואר שהתפתח המון בשנים האחרונות. תמיד אמרתי שהמטרה שלי היא לשחק בליגת האלופות, ואני שמח שהגיעה ההזדמנות הזו. דינמו הוא מועדון מפואר שהתפתח המון בשנים האחרונות. נכנסתי לנעליים גדולות. אני מחליף בעמדה את לוקה סינדריץ' הקרואטי. אני מחכה לפגוש את החברים והמאמן החדש, ולהתחיל להילחם בשביל המטרות של הקבוצה".

נבחרת העתודה בכדוריד (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

בנושא אחר, נבחרת העתודה של ישראל תמריא הלילה בדרכה לסלובניה לקראת פתיחת אליפות אירופה עד גיל 20. משחקה הראשון יהיה מחרתיים מול הנבחרת המארחת, שיתקיים מיד לאחר טקס הפתיחה (ביום חמישי מצפה לה מפגש מול דנמרק, ובשבת מול איטליה בשלב הבתים הראשון – ולאחר מכן ייקבע הדירוג לקראת השלב השני באליפות). זו תהיה ההופעה הראשונה, כאשר בחודש הבא גם נבחרת הנוער של ישראל תתמודד באליפות אירופה עד גיל 18 במונטנגרו. המטרות של שתי הנבחרות – השגת הכרטיסים לאליפויות העולם עד גיל 21 ועד גיל 19.

העתודה קיימה בשבועות האחרונים סדרה של 5 משחקי הכנה מול נבחרות מונטנגרו וסרביה, ומשחקי אימון מול נבחרת הנוער. הצוות המקצועי בראשותם של סער פרנקל המנהל המקצועי, המאמנים ניסים פלח, עוזרו אביתר גבעון ומאמן השוערים יוליאן סטראט, קבעו את סגל ה-18 שחקנים. הוא כולל את השוערים: טל פלד, שהוא גם הליגיונר היחיד בנבחרת. פלד נבחר למצטיין בשני הטורנירים הקודמים של הנוער והעתודה, בדרג המשני, מה שהוביל אותו לפני שתי עונות לחתום בצרפת – והקיץ להאריך את החוזה לעונה שלישית במאסי הצרפתית – בה ישמש כשוער הבכיר בעונה הקרובה במסגרת הפרוליג (ליגת המשנה). לצדו בעמדה המבטיחה – ליאור שיין מבני הרצליה, שמתנשא לגובה של 2.05 מ'. אושרי רזניק ממכבי תל אביב. שחקני השדה – פינות: בן אור גונן ואסף שרון מהפועל ראשון לציון, שחר לוסטיגמן מאס"א תל אביב, ירין ליברמן מהפועל אשדוד ועמית יודוביץ' ממכבי תל אביב, שהוא גם אח (לא ביולוגי) של השוער פלד.

נבחרת העתודה בכדוריד (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

בקו האחורי – הקפטן אורי פלח מהפועל ראשון לציון, ועומר קלוט – כנראה השחקן שזכה בעונה החולפת בהכי הרבה תארים בספורט הישראלי – טראבל עם קבוצת הבוגרים של רמת השרון, ודאבל עם קבוצת הנוער של המועדון. המקשרים הם תומר רש ארמן ממכבי תל אביב, אלירן מרקוביץ מאס"א תל אביב, עמית בן עטיה ממכבי ראשון לציון, נועם סוסנה מרמת השרון ולואיק בקסו מחולון. שחקני הציר – אסף סוכליצקי ממכבי תל אביב, נאור כהן ממ.כ חולון, שמתנשא לגובה של 2.04 מ' (אחיו של אדיר כהן שחקן הנבחרת הלאומית, של אושר וזוהר שחקניות נבחרות הנשים והנערות) וסיון טומשין מהפועל ראשון לציון. אגב, שניים מהכישרונות – אסף שרון ולואיק בקסו, יופיעו לאורך הקיץ בשתי אליפויות אירופה, כולל עם הנוער. מדובר באחד הסגלים הכי גבוהים בתולדות נבחרת כדוריד, עם 3 שחקנים בגבהים של מעל שני מטרים, ועוד כמה שנושקים לגובה הזה. 

המטרה המוצהרת של הנבחרת היא להשיג כרטיס לאליפות העולם עד גיל 21 שתתקיים בקיץ הבא, וזה אומר לסיים בין 15 הראשונות באליפות – שכוללת לראשונה 24 נבחרות, בהן המובילות באירופה, המחולקות ל-6 בתים בשלב הראשון. זו תהיה הופעה החמישית של העתודה באליפות אירופה, מאז 1998, ולאחר שהעתודה הקודמת זכתה במקום הראשון בדרג השני של אליפות אירופה. אז הדריך אותה ניסים פלח, שמאמן את העתודה הנוכחית והצהיר: "אנחנו שואפים לפתוח חזק את הטורניר ולהגיע מאוד גבוה. אנחנו מגיעים כאנדרדוג לשני המשחקים הראשונים, אבל אני מאוד מאמין בשחקנים שבאים עם הרבה רצון להוכיח. אם הדברים יתחברו נעשה משהו גדול. היעד הוא להשיג את הכרטיס לאליפות העולם עד גיל 21. זו נבחרת יותר מאוזנת ברמה הקבוצתית, ללא כוכב או סקורר מעל, כמו בנבחרות המוקדמות. מאוד ממושמעת. מלוכדת. אגרסיבית. השוערים הם עמדת כוח שלנו. הם בהחלט ברמה של הטופ 10 של האליפות".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW