כדורסלליגת העל

כבוד גדול: מיקי ברקוביץ' חתן פרס ישראל בתחום הספורט

שר החינוך יואב קיש בישר כי כוכב העבר, שנחשב לאחד מגדולי ספורטאי ישראל בכל הזמנים, הוא חתן פרס ישראל לשנת תשפ''ד בתחום ספורטאים מצטיינים ''בשל הישגיו יוצאי הדופן'': ''הפך לאגדה, דמות מופת''

שר החינוך, יואב קיש, בישר היום (שלישי) כי מיקי ברקוביץ', מגדולי הכדורסלנים הישראלים בכל הזמנים, הוא חתן פרס ישראל לשנת תשפ"ד בתחום ספורטאים מצטיינים. ברקוביץ' זכה במגוון עשיר של תארים, מדליות ופרסים לאורך הקריירה שלו והוביל את מכבי תל אביב בכדורסל ואת נבחרת ישראל להישגים פורצי דרך והצעיד את הכדורסל הישראלי לקדמת הבמה העולמית.

חברי וחברות ועדת הפרס ציינו בנימוקיהם למתן הפרס כי ברקוביץ' הפך לאגדה בספורט הישראלי בשל הישגיו הגדולים ויוצאי הדופן בענף הכדורסל, הן ברמה האישית והן ברמה הלאומית, ונחשב לגדול כדורסלני ישראל בכל הזמנים. עוד ציינה הוועדה כי ברקוביץ' השפיע באופן עצום על הספורט בישראל ושימש כשגריר של ישראל באמצעות הספורט בכל העולם.

עוד נמסר כי "ברקוביץ' נחשב לדמות מופת מעוררת השראה בכל בית בישראל למבוגרים ולצעירים כאחד, בשל הצטיינותו בספורט, אופיו ומורשתו המלווה אותנו עד היום, שנים אחר פרישתו ממשחק פעיל". יו"ר ועדת הפרס הוא שחקן העבר אלי אוחנה, וחברי ועדת הפרס הם פרופ' רוני לידור, מירי נבון ונטע ריבקין.

יו"ר הוועד האולימפי יעל ארד מסרה: "מיקי ברקוביץ' הוא אחד מגדולי הספורטאים של ישראל בכל הדורות והבחירה בו לקבלת פרס ישראל היא אות כבוד לספורט הישראלי ולחברה הישראלית כולה. מיקי מגלם באישיותו את השאיפה למצוינות ולניצחון, והיה שותף בקריירה הספורטיבית שלו לרגעי השיא של הכדורסל הישראלי הן במכבי תל אביב והן במדי נבחרת ישראל. בנימה אישית, מיקי הוא ספורטאי שהיווה עבורי השראה ומודל לחיקוי מאז צעדיי הראשונים בספורט הישראלי".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button