ג'ודוענפים אחרים

יש כבוד: שני הרשקו וענבר לניר נבחרו למאמן וספורטאית השנה

כבוד גדול לישראל: המאמן זכה בתואר היוקרתי של איגוד הג'ודו האירופי בפעם השנייה בקריירה, אלופת העולם זכתה לראשונה. יו''ר האיגוד משה פונטי: ''הזכייה הזאת מלמדת על העוצמה האנושית שיש לנו בג'ודו הישראלי''

איגוד הג'ודו האירופאי הכריז בימים האחרונים על תארי ספורטאית וספורטאי השנה כמו גם מאמני השנה, ובבחירה שפורסמה היום (חמישי) יש שני נציגים ישראלים שהביאו הרבה כבוד לספורט הישראלי.

בתואר ספורטאית השנה זכתה ענבר לניר, אלופת העולם בג׳ודו לשנת 2023. מלבד הזהב באליפות העולם (תחרות בה ניצחה הישראלית בחמישה איפונים), זכתה לניר ב-2023 גם במדליית הזהב בטורניר המאסטרס, מדליית ארד באליפות אירופה, מדליית זהב בגראנד סלאם אולן בטור, כסף בגרנד סלאם טוקיו וארד בגרנד סלאם טביליסי. כיום מדורגת ענבר לניר במקום ה-1 בעולם בדירוג איגוד הג'ודו העולמי.

מאמן נבחרת הנשים של ישראל שני הרשקו זכה בתואר מאמן השנה. זו הפעם השנייה בלבד בה זוכה מאמן ישראלי בתואר מאמן השנה מבין הענפים האולימפיים, כאשר גם בזכייה הקודמת היה זה שני הרשקו, לפני עשור בדיוק. בשנת 2023 הוביל הרשקו את נבחרת הנשים לשתי מדליות באליפות העולם (זהב של ענבר לניר וארד של רז הרשקו) ולמדליות באליפויות אירופה כמו גם עשרות מדליות בתחרויות הסבב העולמי.

ענבר לניר חוגגת (איגוד הג'ודו)

יו"ר איגוד הג'ודו, משה פונטי: "אני תמיד אומר שהאנשים שלנו באיגוד הג׳ודו הם אנשים נדירים, והזכייה של שני וענבר בתואר הזה מלמדת על העוצמה האנושית שיש לנו בג'ודו הישראלי. זהו הישג אדיר לספורט שלנו, במיוחד הזכייה של שני, שזוכה פעם שנייה בתואר כל כך יוקרתי".

שני הרשקו מסר: "במיוחד בתקופה כה קשה ומורכבת, אנחנו רואים חשיבות גדולה לייצג את המדינה שלנו ולשאת את הדגל שלנו בכל מקום בעולם. בכל רגע ורגע אנחנו גאים במדינה המיוחדת שלנו, אנו יודעים וזוכרים כי יש משהו גדול יותר מאשר הספורט כשאנחנו מייצגים את מדינת ישראל. עבורנו יש משמעות אדירה לייצג את ישראל הספורטאיות והצוות מבינים את זה וגאים בזה, זה מהווה חלק משמעותי מהמוטיבציה שלנו להצליח ואנחנו מדברים על זה זה לא מעט כשאנחנו יוצאים לייצג את המדינה".

ענבר לניר ורז הרשקו עם המאמן שני הרשקו (איגוד הג'ודו)

הרשקו הוסיף: "עבורי אישית הזכייה פעמיים בתוך עשור בתואר המיוחד הזה מהווה הכרה בעבודה הנחושה שלנו, חשוב לי להגיד שהתואר הזה שייך לא רק לי אלא גם לצוות שמלווה אותי, לספורטאיות, למשפחה שלי ולאנשים באיגוד הג׳ודו שעושים עבודה אדירה מאחורי הקלעים ובשקט. תודה רבה לעידו בר, צ'ארלס צ'יבאנה המאמנים לצדי, ברנרדו ברקן, למשה פונטי יו"ר איגוד הג'ודו, לנועם גרינברג המנכ"ל ולכל הצוות המקצועי שעוטף את הנבחרת 24 שעות ביממה באהבה ומחויבת גדולה וללא פשרות".

ענבר לניר אמרה: "מתרגשת מזכייה בתואר ספורטאית השנה של איגוד הג׳ודו האירופאי, על סמך הישגיי בשנת 2023. לא מובן מאליו לזכות בהכרה יוקרתית כזו, עצם העובדה שישנן עוד הרבה ספורטאיות אירופאיות מעוטרות ומצליחות. זה נותן לי עוד מוטיבציה להמשיך ולעבוד קשה בכדי ששנת 2024 תסתיים בצורה מוצלחת לפחות כמו השנה שחלפה".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW