ענפים אחריםענפים נוספים

ישראל סיימה במקום השמיני בתחרות האומות בקפיצות בוולינגטון

שלושה צמדים ייצגו את ישראל בתחרות שנועדה בעיקר לתרגל את הפורמט האולימפי ואת הניסיון של אלברטו משען עם סוסו החדש. אחרי שדורגו במקום השני בסיום הסיבוב הראשון, הוחלט לשמור על הסוסים אחרי פתיחת סיבוב שני פחות מוצלחת

הלילה (בין שבת לראשון) נערכה בוולינגטון שבארצות הברית תחרות גביע אומות על סך פרסים של 150 אלף דולר בהשתתפותן של 10 נבחרות (אירלנד, קנדה, ארצות הברית, קולומביה, ברזיל, בריטניה, אוסטרליה, מקסיקו, ניו זילנד וישראל) מהבכירות בעולם. ישראל, שאת הצוות המקצועי שלה בתחרות הוביל יארון דאבלדאם, נכנסה לתחרות עם שלושה צמדים בלבד כששאר הנבחרות נכנסו עם ארבעה צמדים שאפשרו להם להשליך את התוצאה הפחות טובה שהושגה ע"י הרוכב שהפיל את כמות המכשולים הגדולה יותר (דרופ-סקור). מסיבה זו כל אחד מהצמדים הישראלים היה צריך להשיג תוצאה טובה מאוד על מנת להתברג במקום טוב.

אשלי בונד (צילום: לילי פוראדו)

בסיום הסיבוב הראשון בתחרות, שהתקיימה באותו פורמט של התחרות האולימפית, ישראל דורגה במקום השני עם 4 נק' חובה. אירלנד הובילה בסיום הסיבוב הראשון. הצמד הישראלי הראשון שנכנס לתחרות היה אלברטו משען (שייצג את ישראל במשחקי טוקיו 2020) עם הסוס ג'וינט דה קנאביס ואן דה דורנובה (Joint De Canabis Van De Doornhoeve) שהפילו מכשול אחד שמשמעותו 4 נק' חובה. לצמדים אשלי בונד דונאטלו 141 ודניאל בלומן ג'מה W היה מסלול חלק, נטול הפלות, כשלבונד ודונאטלו שידועים במהירות הביצוע, היה הביצוע המהיר ביותר עם 62.54 שנ'.

המשמעות של הופעה עם ארבעה צמדים באה לידי ביטוי אצל האירים אשר שלושה מהצמדים שלה עשו סיבוב חלק של 0 נק' חובה כשצמד אחד בלבד הפיל מכשול וצבר 4 נק' חובה שירדו בדרופ-סקור ולכן הם הובילו עם 0 נק' חובה.

הסיבוב השני החל פחות טוב עבור הנבחרת הישראלית כשחוסר הניסיון המשותף של משען וסוסו באו לידי ביטוי עם הפלת 4 מכשולים וספיגת נקודת חובה נוספת בגלל מעבר המסלול אחרי מגבלת הזמן וצבירה כללית של 17 נק' חובה שהעלו את לוח נקודות החובה של ישראל ל-21. בשלב זה, לאור העובדה שאין לישראל תוצאה שניתן לוותר עליה, בניגוד לשאר הנבחרות, ושהסיכוי למדליה קטן משמעותית, הצוות המקצועי והרוכבים החליטו לוותר על המשך התחרות על מנת לשמור על כשירות הסוסים.

דניאל בלומן (צילום: לילי פוראדו)

בנבחרת סיכמו ולקחו את הנקודות החיוביות בתחרות הן בניסיון שמשען צבר יחד עם סוסו החדש, העובדה שבלומן ובונד הוכיחו פעם נוספת, עם סיבובים חלקים, שהם מהרוכבים הטובים בעולם כיום, וסיום במקום השמיני בתחרות בה משתתפות נבחרות מהבכירות בעולם עם שלושה צמדים בלבד לאחר סיום סיבוב ראשון במקום השני יכולה בהחלט להעיד על נבחרת שנמצאת במגמה מצוינת ובצמרת העולמית.

בראיון שנערך עם אשלי בונד בהפסקה שבין הסיבוב הראשון לשני, הרוכבת הישראלית התייחסה, בין היתר, לעובדה שהנבחרת מתחרה עם שלושה צמדים ולא ארבעה ואמרה: "אותי פחות מטרידה העובדה אם הנבחרת בנויה משלושה או ארבעה צמדים. אני תמיד מנסה להשיג את התוצאה הטובה ביותר. תחרות עם שלושה צמדים מהווה הכנה ותרגול מצוין לקראת המשחקים האולימפיים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button