כדורגל ישראליליגת העל

יצחקי: "אני לא מאמין בלסגור אחורה ולגנוב, הגיעו לנו נקודות"

בית''ר ירושלים עדיין ללא שער תחת המאמן ומסובכת בתחתית לאחר ה-1:0 למכבי ת''א. יצחקי: ''למדתי המון במכבי ת''א, גם על עצמי כבן אדם. אין לי שום תלונה לשחקנים שלי, חסרה לנו הרגל המסיימת. בסוף השערים ייכנסו''

בית"ר ירושלים שוב יצאה עם המחמאות ובלי הנקודות לאחר ההפסד 1:0 בטדי מול מוליכת הטבלה, מכבי תל אביב. חניכיו של ברק יצחקי נותרו מעל הקו האדום בזכות הפרש שערים עדיף, עם 22 נקודות, ולמרות מספר מצבים טובים, שוב לא כבשו שער והם עם נקודה מ-9 אפשריות תחת יצחקי – ועם 0 שערים. מיירון ג'ורג' המחליף הגיע לשני מצבים טובים, כמו גם ירדן שועה שהחמיץ במחצית הראשונה וכך גם עדי יונה. בית"ר נוצחה הפעם מפנדל שאותו כבש דן ביטון (45).

מאמן הקבוצה ברק יצחקי סיכם במסיבת העיתונאים: "כמובן שאני רוצה נקודות וגם במשחק הזה, כמו במשחק בשבוע שעבר, הגיע לנו לצאת עם הנקודות. בשבועיים האחרונים שיחקנו מול שתי קבוצות מאוד קשות, טובות, עשינו את הדברים נכון, אבל עד הרגל המסיימת. אני יכול להיות מאוד מעודד מהשחקנים שלי, לבוא ולשלוט במשחק כזה להגיע ליותר מצבים. את הסטטיסטיקה עדיין לא ראיתי אותה, אבל אני בטוח שהיא הייתה רובה לטובתנו, אבל זה לא רק מה שמביא לנו את תוצאות. בסוף אנחנו צריכים להבקיע את השערים כדי לנצח משחקים, אבל אני יכול להיות מעודד מהחבר'ה כי הם עושים את הדברים בצורה נכונה עד הסיומת. גם על זה נעבוד וגם את זה נשפר, נעבוד על זה בכל הכוח".

מאמן בית"ר ירושלים, ברק יצחקי (ליאת אבשלומי)

יצחקי הוסיף: "אני לא מאמין בלסגור אחורה ולגנוב 0:1. הקהל של בית"ר לא פראייר הוא יודע להעריך והתמיכה שקיבלנו ממנו. בכלל הייתה אווירה נהדרת באצטדיון. גם הקהל של מכבי נתן לקבוצה שלו דחיפה אדירה. אתה רואה שבסוף המשחק הקהל יודע להעריך גם שהשחקנים נותנים את הכל ומשחקים טוב ואם בשבוע שעבר הפסדנו מזה שספגנו שער ממצב נייח ובעצם זה המצב נייח שהכריע את המשחק, היום ספגנו בפנדל בדקה מאוד מאוד קריטית. צריך להסתכל קדימה, אני מאוד מחזק את השחקנים שלי ומאוד מרוצה מהדרך שבה הם שיחקו. מה שחסר אנחנו נשפר".

המאמן המשיך: "אנחנו מגיעים למצבים. אני הייתי חלוץ בעברי ויודע שאתה לא מגיע למצבים אתה בבעיה, אבל אנחנו מגיעים למצבים והכדור לא נכנס. אני בטוח שברגע שזה ייכנס בפעם הראשונה, זה לא יעצור. ברגע שהשחקנים עושים את הדברים בצורה נכונה, מגיעים לרחבה ומניעים את הכדור מאחור ומגיעים בצורה מסודרת, בסוף הכדורים האלה יכנסו. אני לא יכול לבוא בטענות לשחקן שמחמיץ, אני יכול לבוא אליו בטענות אם הוא לא עושה את הדברים נכון והם עשו את הדברים בצורה נכונה, אבל בסוף צריכים שערים".

שחקני בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

יצחקי הוסיף: "לפני שהגעתי לבית"ר ירושלים, ידעתי את הסיטואציה וידעתי את סדר המשחקים שיש לקבוצה עד לכניסה לפלייאוף. זה נכון שזה היה צריך לקרות בסוף העונה והייתי אמור להתחיל בשנה הבאה, אבל ברגע שאתה נקרא לדגל ואתה צריך לעשות את הצעד הזה, אתה עושה את הצעד בלי לחשוב פעמיים. זה מועדון מאוד מאוד יקר לליבי וידעתי שאני יכול לעזור למועדון הזה. אני מאמין שאני יכול לעזור למועדון הזה להישאר בליגה ואנחנו נעשה את הכל כי אני מרגיש את זה שאנחנו בדרך הנכונה. אני באמת מרגיש את זה".

יצחקי המשיך: "השחקנים שסיימו את המשחק היום… אני לא זוכר משחק שהם סיימו בטדי, תקן אותי אם טועה, אתה המון שנים פה, שהקהל קרא להם ומחא להם כפיים ועודד אותם. אני לא זוכר שהיה דבר כזה, אז הם יודעים שהם בדרך הנכונה. הם מרגישים את זה גם ממני, גם מהפידבקים שלי שהם מקבלים, בכלל מכל המעטפת שסביבי . אני בטוח שהם מאמינים, אני מרגיש אותם. תאמין לי שאני מרגיש אותם יום יום ואני מרגיש את השיפור שלהם מיום ליום. אנחנו רואים את זה במגרש, השאלה היא מתי יגיעו השערים. אני מקווה שהם יגיעו כבר במשחק הבא."

ירדן שועה מול מכבי ת"א (ישי נאמן)

על סאגת הורדת הנקודות, אמר המאמן: "בסוף אנחנו מסתכלים על מה שקורה כרגע, אני חושב שבכלל כל הסיטואציה הזאת של הורדת נקודות היא לא נכונה והיא הייתה טעות מהתחלה אבל מה אני יכול לעשות? לפני משחק בבאר שבע מבשרים לנו שמורידים לנו נקודה ביום המשחק והיום מבשרים לנו שהקבוצה שמשחקת נגדנו קיבלה נקודה. אני חושב שגם העיתויים הם לא נכונים, זה לא עניין של החזירו למכבי את הנקודה או לא, עיני לא צרה על אף אחד, אבל אני מסתכל על האזור הקטן והלחוץ שאני נמצא בו. אמנם לא הייתי פה הרבה שנים מאז המעבר שלי למכבי תל אביב ב-2010 ועברו פה כמה שנים. תמיד כשאתה נמצא במקום אחר ואתה שומע בית"ר ירושלים, תמיד בוא נגיד היד יותר קלה על ההדק מול בית"ר ירושלים. שאתה מבחוץ אתה אומר 'וואלה, סבבה, בסדר", אבל כשאתה פה אתה באמת מרגיש את זה".

יצחקי הוסיף: "אנחנו נצטרך להבקיע שערים, פשוט וקל, כי הכדורגל טוב ואם נבקיע את השערים אנחנו ננצח משחקים. אנחנו לא נשנה את הדרך שאנחנו התחלנו כי הדרך הזאת היא דרך טובה. כשאתה הולך בדרך בסוף התוצאות מתיישרות. מה שהיה חסר לנו זה רק שערים, אני חוזר על זה כבר בפעם החמישית או השישית בראיון הזה אבל זו האמת ואני רוצה עוד פעם מפה לחזק את השחקנים כי מגיע להם. הם עשו משחק טוב היום אבל יצאנו מאוכזבים. מיירון מתאמן בצורה טובה והוא נכנס היום גם לכמה דקות בסוף, הוא נכנס טוב. אנחנו עוברים איתו על איזשהו תהליך ואני בטוח שהוא גם יתרום לנו בהמשך המאבקים עד סיום העונה".

אוהדי בית"ר ירושלים (ישי נאמן)

על המפגש מול האקסית: "קודם כל תמיד נחמד לפגוש אנשים שעבדת איתם כל כך הרבה שנים – אם זה שחקנים, אם זה אנשי צוות, אפסנאים, מעסים, נציג הבעלים שהיה פה היום. תמיד כיף לראות את החברה האלה, הם אנשים מדהימים. למדתי בכל התקופה שלי במכבי תל אביב, גם בהיותי כשחקן וגם בהיותי כמנהל מקצועי וגם בתור מאמן זמני, למדתי מכל מאמן שעבדתי איתו. יש דברים טובים יותר ויש דברים פחות טובים. עברתי איזשהו תהליך שם, תהליך באופן אישי גם עליי כבין אדם וגם כאיש מקצוע. באמת שיש לי רק מילים חמות להגיד על המועדון הזה, אבל כרגע אני נמצא במקום שאני אף פעם לא הסתרתי בשום שלב בקריירה שלי את האהבה שלי למועדון הזה. אני מתרכז אך ורק במה שקורה בבית"ר ירושלים כי המטרה החשובה שלנו ביותר היא להישאר בליגה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button