יורוליגכדורסלליגת העל

ינאקופולוס השתולל כהרגלו, פנאתינייקוס תגיש תלונה על ההפסד

הבעלים נפנף בשטר ותקף בחריפות את השופטים. היוונים החליטו לערער על תוצאת המשחק ליורוליג בעקבות החלטת השופטים על כדור ביניים לאחר החסימה של מתיאס לסור על לורנזו בראון 15.5 שניות לסיום

בדיוק כפי שקרה לאחר ההפסד במשחק הראשון, בפנאתינייקוס מצאו את האשם: השופטים. במועדון היווני רתחו מזעם אחרי ה-85:83 אמש (שלישי) למכבי תל אביב והחליטו להתלונן ביורוליג בבקשה לערער על תוצאת המשחק. הקבוצה יוונית מוחה על כך ש-15.5 שניות לסיום, התבצעה חסימה גבולית של מתיאס לסור ללורנזו בראון והשופטים שרקו לשתי נקודות לטובת הצהובים בטענה לחסימה לא חוקית. 

אחרי שבדקו זאת דקות ארוכות במצלמות, השופטים החליטו על כדור ביניים, בו זכה ג'וש ניבו ובראון עצמו הלך לשתי זריקות עונשין בעקבות עבירה של ג'ריאן גרנט שהגיעה 2.6 שניות לסיום. לטענת היוונים, השופטים היו צריכים לקבוע כי הכדור אמור לעבור לצד שלהם במקום כדור ביניים, כאשר בקפיצה מי שניצח הוא כאמור ניבו ולטענתם זה הוביל להפסד במשחק. אירוע נוסף שנכלל בתלונה הוא תמונה בה רואים את ג'וש ניבו דורך על הקו 55 שניות לסיום.

הבעלים דימיטריס ינאקופולוס, שנופף בשטר מול השופטים בשניות הסיום וגם נטען שהפנה אצבע משולשת לאוהדי מכבי תל אביב, סיפק מופע אימים נוסף ברשתות החברתיות לאחר המשחק. ינאקופולוס צירף את התמונה של ניבו דורך על הקו וכתב: "על מה אתם מסתכלים, על התחת שלו? זו גניבה מכוונת". עוד אמר: "55 שניות לסוף המשחק הוא דרך על הקו ממש מול העיניים שלך. אתה מסתכל למטה. אתה לא נותן את הכדור לפאו, אתה נותן למכבי. כמה שניות אחר כך, 14 שניות לסיום החשבתם סל שלא נחשב".

הבעלים היווני המשיך בזעם: "במקום להביא לנו את הכדור בשניות שנותרו נתתם את הכדור למכבי. שכל מי שצריך לראות את זה ביורוליג שיראה – בודירוגה, מוטיונאס יש לכם משהו להגיד על זה? אנחנו לא מקבלים את זה, אבל אם אנחנו צועקים אז אתם מענישים אותנו, האם המניאק הזה יוענש? אתם משחקים עם הכסף שלנו, עם הרגשות ועם המוח שלנו. אתם הופכים אותנו לזו*ה ולא אכפת לכם בכלל".

המאמן ארגין עתמאן אמר במסיבת העיתונאים: "החמצנו את הכדור ביניים, עשינו עבורה מטופשת 2 שניות לסיום והחטאנו זריקה לנצח את המשחק, מכבי ניצחה ועכשיו זה 1:2 להם. כדורסל משחקים 40 דקות, אם היינו קולעים את הזריקה הנכונה אז הייתי מרוצה. לא שיחקנו טוב, במיוחד במחצית הראשונה, אנחנו צריכים להתחיל את המשחק יותר טוב. אני לא יודע מה קורה לנו בהתחלה, זה מפתיע אותי, לא שיחקנו כדורסל טוב מספיק".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW