יורו 2024כדורגל עולמי

ימאל: "הכי חשוב שנזכה". אמבאפה הודה: "טורניר כושל שלנו"

המצטיין של ''לה רוחה'', שכבש את שער השוויון הענק ב-1:2 על צרפת, הצטנע: ''בעטתי וזה פשוט נכנס''. אולמו: ''אנחנו מאוד מאוד קרובים, רק צעד אחד משם''. דשאן פרגן: ''נבחרת ספרד היא הטובה ביותר בטורניר''

נבחרת ספרד נקלעה אמנם לפיגור בפעם השנייה בטורניר, אבל כמו נגד גאורגיה בשמינית, ביצעה הערב (שלישי) מהפך מהיר מול צרפת וניצחה 1:2 בחצי הגמר כדי לשוב לגמר לראשונה מאז הזכייה ביורו 2012 ועם אפשרות להפוך לשיאנית הזכיות הבלעדית עם תואר רביעי – על אדמת גרמניה שחולקת איתה כרגע את ההובלה (שלוש זכיות לכל אחת). מי שעלול להחמיץ את הגמר הוא הקפטן אלברו מוראטה שבמהלך החגיגות נפגע בברכו מצלם שהחליק לאחר שרץ לתעד אוהד שפרץ לכר הדשא בסמוך ליציע הספרדי.

לאמין ימאל, שיחגוג 17 יממה אחרי הגמר, נבחר לשחקן המצטיין לאחר ששער שוויון אדיר שכבש הפך אותו לכובש הכי צעיר בתולדות היורו. שחקנה של ברצלונה אמר בסיום: "אני שמח להגיע לגמר, הכי חשוב שניקח את התואר. השער? היינו במצב קשה, אף אחד לא ציפה ליתרון הצרפתי. בעטתי את הכדור וזה נכנס, אני שמח מאוד. אני מנסה לא לחשוב על ענייני הגיל אלא לעשות הכול כדי לעזור לנבחרת. רצינו לנצח וזה מה שעשינו, אני שמח עבור כולם. אני מאוד שמח ומשתדל לא לחשוב יותר מדי, ליהנות ולעזור לקבוצה, אני פשוט מאושר על הניצחון. אני מבקש מעצמי לנצח, לנצח ולנצח. אחגוג את יום הולדתי כאן בגרמניה עם הקבוצה שלי".

דני אולמו, שהפך לספרדי הראשון שכובש בשלושה משחקי נוקאאוט רצופים במסגרת טורניר גדול, התגאה בסיום: "אנחנו צעד אחד מהמטרה. שמח מאוד, הנבחרת הזו מדהימה ומגיע לה להיות בגמר. הייתה לנו תוכנית משחק ודבקנו בה גם אחרי שהם כבשו. במחצית השנייה שלטנו ועשינו עבודה נהדרת. זה לא משנה אם זה שער עצמי של קונדה או שער שלי, הדבר החשוב הוא הניצחון ושהמשכנו לשחק את המשחק שלנו. השער המרהיב של לאמין ימאל, ואז שלי, איך ששלטנו במחצית השנייה, זה היה משחק נהדר של כולם".

מהעבר השני, דידייה דשאן, שמאמן את הנבחרת מאז 2012 וחתום על חוזה עד אחרי מונדיאל 2026, ספג ביקורות במהלך הטורניר והן צפויות לגבור בימים הקרובים – אולי עד לנקודה שתוביל לסיום דרכו, במיוחד כשהחבר זינדין זידאן אורב לתפקיד כמועמד הטבעי. המאמן אמר בסיום: "אמנם עלינו ליתרון ראשונים, אבל שיחקנו נגד נבחרת איכותית מאוד שהוכיחה עד כמה היא כזאת. הם הקשו עלינו, שלטו בכדור בצורה מפליאה. ניסינו לשחק עד הסוף, אבל שיחקנו באמת מול הנבחרת הכי מרשימה וטובה בטורניר עד כה". כידוע, צרפת כבשה רק שער שדה אחד לאורך הטורניר כולו וגם הוא הגיע רק בחצי הגמר.

הקפטן קיליאן אמבפה, שהפעם הופיע ללא מסכת המגן (זכר לשבר באף בשלהי המשחק הראשון מול אוסטריה), אמנם בישל לרנדל קולו מואני את שער היתרון – אך עדיין לא כבש שער ביורו (בתשעה משחקים). אמבאפה אמר לאחר ההדחה: "הם שיחקו טוב יותר מאיתנו. ספגנו שני שערים מהירים מדי, ולא ניצלנו את המצבים במחצית השנייה כדי לחזור למשחק. לשחק בלי המסכה? קיבלנו את ההחלטה לפני המשחק. הטורניר הזה הוא כישלון, רציתי להיות אלוף אירופה. זאת הייתה שנה ארוכה, אני אצא עכשיו לחופש לנוח. לא הייתי טוב ואנחנו הולכים הביתה, זה עד כדי כך פשוט. אחרי החופש אני עוזב הכל לחיים חדשים".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW