כדורגל ישראליליגת העל

יותר מההפסד: מכבי חיפה מודאגת מהעונשים הכבדים

במקום לחגוג זכייה באליפות שלישית ברציפות, הפער בפסגה ירד ל-4 נקודות ומאבק האליפות עדיין פתוח. מלבד ההפסד הדרמטי, במועדון מבינים את חומרת האירועים בסיום המשחק ויגיעו מוכנים לבית הדין המשמעתי

העונה הארוכה והמתישה של מכבי חיפה מסרבת להסתיים. הירוקים הגיעו אמש (שני) לאצטדיון טוטו טרנר למשחק שבו ניצחון היה מעניק להם רשמית את צלחת האליפות בפעם השלישית ברציפות, אך בדיוק כמו בעונה שעברה – שוב הפסידו, הפעם 2:1 דרמטי במיוחד משער בדקה ה-96, ומאבק האליפות עדיין פתוח. הפער בפסגה ירד ל-4 נקודות, שלושה מחזורים לסיום העונה, ואמנם הכל עדיין בידיים של המוליכה, אך האליפות ה-15 בתולדותיה פתאום לא נראית כל כך קרובה. גורם במועדון אמר לאחר המשחק: "במקום לסגור את הסיפור ולמנוע דפיקות לב, חבל מאוד שאנחנו מוצאים את עצמנו שוב בעיצומו של המאבק. לצערנו, ראינו בסיום המשחק מראות שאסור שיקרו על כר הדשא ורק נותר לשמוע מה יחליט בית הדין המשמעתי".

השופט רועי ריינשרייבר וכן המשקיף יגישו דו"חות חמורים על אירועי האלימות הקשים בסיום המשחק. גם תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף, יצפה באירועים ששודרו בטלוויזיה ולפיהם יזמן שחקנים ואנשי צוות משתי הקבוצות לדין משמעתי. בכל מקרה, מספר לא קטן של שחקנים צפויים לספוג הרחקות למספר משחקים בעוד שני המועדונים יעמדו לדין. ממכבי חיפה נמצאים במרכז העניינים הקשר הצעיר, באסם זערורה, ששלח אגרוף לעבר אדריאן פאון לאחר שהאחרון דרך עליו קודם לכן. גם דולב חזיזה ועבדולאי סק יירשמו בדו"ח אחרי שהיו בלב העימותים, כאשר יתכנו כמובן שחקנים נוספים שיצויינו. לאור המעורבות של יו"ר המנהלת ארז כלפון, יו"ר ההתאחדות שינו זוארץ ושר הספורט מיקי זוהר, במועדון חוששים מענישה כבדה שעלולה אף להסתיים בהפחתת נקודות.

תחילת המהומה על כר הדשא (חיים בן דוד)

בחיפה הבהירו כבר אתמול עם סיום המשחק שיעשו בדק בית רציני ויבררו בתוך כותלי המועדון מה הדיוק התרחש. דובר הקבוצה דודו בזק הבהיר בסיום המשחק שכל אימרה אשר תאשים את באר שבע באירוע היא לא על דעת המועדון, ואכן בהנהלה זועמים בעיקר על השחקנים ושאר המעורבים במתרחש. מי שספג את מרבית הביקורת היה בסאם זערורה שחבט כאמור בפאון לאחר שהרומני דרך עליו. זערורה צפוי לקבל עונש פנימי בנוסף לעונש שיספוג בבית הדין, כאשר לאחר המשחק קיבל השחקן הודעות נאצה ואף ספג איומים ברשתות החברתיות. סק אמנם סימן אצבע משולשת ואף ניסה לתקוף אוהדים, אך מסתבר מסרטונים שפורסמו כי זה הגיע לאחר שנשמעו נגדו קריאות גזעניות ונהמות, כך שגם הדבר הזה יילקח כמובן בחשבון מבחינת המועדון.

בנוסף לקריאות לעברו של סק, בחיפה ציינו את הקריאות לעבר מוחמד אבו פאני. השחקן טען שקראו לעברו "מחבל, ערבי מסריח" והוא התעמת עם האוהדים מעל הספסל. בהמשך טענה שדרים הקווים של ערוץ הספורט כי אבו פאני אף בכה על הספסל ולקח באופן קשה את הקריאות לעברו. בקבוצה צפויים להוציא הודעת גינוי קשה כנגד האירועים שהיו אתמול, כאשר ייתכן ואף הבעלים יעקב שחר יוציא את הדברים בשמו בצורה אישית. במכבי חיפה אמרו לאחר המשחק: "אנחנו המומים מהשתלשלות האירועים. אף אחד לא ציפה שכך המשחק הזה יסתיים והוא לא היה צריך להסתיים בצורה שכזאת. הייתה מתיחות בין המועדונים, הפעם משום מה זה התפוצץ. נבדוק את האירועים האלה ולא נעבור על כך לסדר היום. נעשה בדק בית והכל יטופל במסגרת המועדון".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button