כדורגל ישראליליגת העל

יו"ר הפועל ירושלים נכח בכנס של ארגוני האוהדים במנצ'סטר

יותם כרמון היה חלק מהאירוע בו השתתפו נשיא אופ''א ויו''ר ההתאחדות האנגלית: ''המסע מהליגות הנמוכות לצמרת, תוך ביסוס קהילה ופעילות חברתית, עוררו עניין''. באירוע נאם בין היתר שחקן העבר גארי נוויל

יותם כרמון, יו"ר הוועד המנהל של הפועל ירשלים, השתתף בכנס הדו-שנתי של FSE‏ (Football Supportes Europe) במנצ'סטר. מאות אורחים מעשרות קבוצות האוהדים של הכדורגל האירופי וארגוני אוהדים ביבשת הגיעו לארוע, בו נאמו גם שר הספורט הבריטי ואגדת הכדורגל גארי נוויל. מטרת העל של FSE הינה קידום רווחת האוהדים ועידוד קבוצות האוהדים. כרמון ייצג במפגש את ארגון האוהדים הישראלי ״היציע״, ונתבקש לחלוק מהידע הרב שצבר מועדון האוהדים הישראלי הראשון, הפועל ירושלים.

יותם כרמון נואם בכנס (באדיבות המועדון)

כרמון סיפר: "התרגשתי להרצות בפני הקהל החשוב, ואני מלא גאווה לגלות שהסיפור שלנו משמש מקור השראה לקבוצות באירופה, ואת ההערכה שאנחנו זוכים לה״, אמר כרמון. ״המסע מהליגות הנמוכות לצמרת, תוך ביסוס קהילה חזקה ופעילות חברתית ענפה, עוררו עניין רב והתבקשתי לשתף לפרטי פרטים בדרך. אין הרבה קבוצות, מסתבר, שעשו מסלול כזה. שמתי דגש בנאום דווקא על התמודדות עם רגעי המשבר – דוגמת העונה הראשונה שלנו בליגת העל, והדבקות שלנו בדרך למרות המשבר שחווינו. ההון האנושי המיוחד אצלנו עושה את ההבדל. אני מודה לארגון ׳היציע׳ וכולי תקווה שהכנס יוביל לשיתופי פעולה עתידיים, כבר בקרוב״.

גארי נוויל בכנס (דוברות הפועל ירושלים)

הכנס עסק בהרחבה בנושא הפייר פליי והמעורבות של מדינות כבעלי קבוצות באירופה, בקבוצות האוהדים ברחבי העולם, ובהתפתחות כדורגל הנשים. מתוך נאומו של נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין: "באתי לכאן כדי להגיד תודה. אתם הלב והנשמה של הכדורגל האירופי. הייתם חלק חשוב מעצירת הסופר ליג – לא רק השחקן ה-12 אלא הראשונים ברשימת השחקנים במשחק שאורכו היה 48 שעות. הקפטן והשחקן המצטיין במשחק חיינו. הצלתם את הכדורגל וכל מי שאוהב כדורגל צריך להודות לכם על כך". בנוגע להתנהלות של משחקי גמר ליגת האלופות הוא הבטיח מעורבות גוברת של אוהדים בוועדות אופ״א ובמוקדי קבלת ההחלטות.

הפועל ירושלים הצטרפה הקיץ גם ל- EFDN, ארגון גג של 155 קבוצות אירופאיות השמות דגש על פעילות קהילתית. חברים בו ממועדונים מקומיים ועד למעצמות דוגמת ברצלונה ליברפול, המתקשרות לשם החלפת רעיונות לפעילות חברתית מתקדמת.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button