כדורסלנבחרת ישראל

יו"ר האיגוד החדש פרישמן אירח את מיקי ברקוביץ' ובארי לייבוביץ'

לאחר שנכנס רשמית לתפקיד יו''ר איגוד הכדורסל, הזמין עמוס פרישמן את שתי אגדות הכדורסל הישראלי לביקור במשרדי האיגוד: ''זאת זכות גדול עבורי לארח אתכם כאן. בארי היה האליל שלי, למיקי תמיד הפסדתי''

מספר שבועות אחרי שנכנס לתפקידו, הזמין היום (שני) יו"ר האיגוד החדש עמוס פרישמן למשרדו, את מיקי ברקוביץ' גדול שחקני ישראל, שזכה ביום העצמאות בפרס ישראל ואת בארי לייבוביץ', גדול שחקני הפועל תל אביב ומי ששימש כקפטן הקבוצה, תפקיד אותו קיבל בהמשך פרישמן עצמו.

"זו זכות גדול עבורי לארח אתכם כאן", אמר פרישמן והוסיף: "בארי היה האליל שלי, גדלתי עליו כילד בהפועל ת"א והייתה לי הזכות לשחק נגד מיקי ברקוביץ, שכמעט תמיד הפסדתי לו. אני מתרגש לארח את שניכם כאן. רציתי להביא כדור, כי מיקי עדיין יכול לשחק, אבל בסופו של דבר הסתפקנו בגופיות נבחרת. לאחרונה נבחרתי לתפקיד יו"ר האיגוד ואני חושב שלזכור את השחקנים הגדולים ביותר ששיחקו כדורסל זו זכות וגם חובה. אני מתרגש מאוד לארח אתכם פה באיגוד הכדורסל. אנשים באים לעולם להטביע את חותמם ואין ספק ששניכם הטבעתם את חותמכם על הכדורסל בישראל".

עמוס פרישמן עם מיקי ברקוביץ' ובארי לייבוביץ' (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

לייבוביץ' וברקוביץ', היו חלק מנבחרת הפלא של ישראל, שזכתה במדליית הכסף באליפות אירופה 1979 באיטליה, כולל ניצחון על יוגוסלביה הגדולה מסל של ברקוביץ' והעלו זיכרונות מהימים ההם. בארי סיפר על חברו לנבחרת ויריבו בדרבים של תל אביב בשנות השבעים: "מה שייחד את מיקי היה הביטחון העצמי שלו. לא ראיתי כזה דבר לפניו. הוא פשוט היה ילד שכאילו נולד ותיק. הוא תמיד רץ וכרכז העבודה שלי הייתה קלה, למסור קדימה, מיקי כבר ירוץ ויעשה מזה סל. הנבחרת שלנו הייתה משהו מיוחד ומה שהביא לנו את הניצחונות הגדולים, הייתה דווקא ההגנה של רלף קליין".

ברקוביץ' סיפר: "הייתי ילד כשהגעתי לנבחרת ובארי כבר היה ותיק. הוא קיבל אותי כמו חבר, לא היה שום הדבל בין השחקנים שבאו ממכבי לאלו שבאו מהפועל, היינו כמו משפחה. זה היה חיבור טבעי, בדיוק כמו החיבור עם מוטי ארואסטי, הוא ידע בדיוק איפה אני נמצא ואיך למסור לי. בארי, יחד עם טל ברודי, היו הגדולים ביותר איתם שיחקתי והם אלו שבנו את היסודות לכדורסל שלנו".

עמוס פרישמן עם מיקי ברקוביץ' ובארי לייבוביץ' (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

שני הכוכבים הגדולים הגיעו לאיגוד עם ילדיהם, בארי עם בתו אלונה, מיקי עם בנו רועי כששניהם גאים בנכדים שמשחקים, אלו של ברקוביץ' במכבי תל אביב ונכדו של לייבוביץ' בהפועל עמק חפר ובנבחרת ישראל עד גיל 15. בהמשך עלו השניים למוזיאון לתולדות הכדורסל הישראלי, אותו מנהל שופט העבר מנשה הרמן. לייבוביץ', עבורו זה ביקור ראשון במוזיאון, התרגש לראות תמונות שלו מימיו כשחקן בהפועל תל אביב ובנבחרת ישראל.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW