כדורגל ישראליליגת העל

יוסי אבוקסיס: "פאוק סלוניקי עדיפה על כל קבוצה בליגת העל"

מאמן בית''ר ירושלים לקראת הגומלין במוקדמות הקונפרנס (חמישי, 20:30): ''נצטרך לצאת יותר להתקפה, אבל לא בהפקרות. ננסה להחתים שלושה שחקנים גם אם לא נעבור. ניקולאסקו יישאר כל עוד נשחק באירופה''

בית"ר ירושלים תנסה להשלים הפתעה ולהדיח את פאוק סלוניקי בסיבוב השני במוקדמות הקונפרנס ליג, כשתארח אותה מחר (חמישי, 20:30) לעיני יציעים מלאים באצטדיון טדי. הקבוצה של יוסי אבוקסיס הצליחה לחזור מיוון עם 0:0, ותקווה לנצל את דחיפת הקהל בביתה כדי להעפיל לשלב הבא בו מחכה היידוק ספליט החזקה מקרואטיה. כחלק מהמלחמה באבוקות, חברת האבטחה הציבה מאבטחים אתמול בלילה ותציב גם היום בלילה מאבטחים סביב הכניסות לאצטדיון טדי.

המאמן יוסי אבוקסיס אמר לקראת המשחק: "אין ספק שזה באמת מדהים שהקהל שלנו ימלא את האצטדיון. התוצאה היחסית בסדר שעשינו בחוץ כמובן נתנה לזה 'פוש' אדיר יחד עם הטירוף סביב המועדון עם הזכייה בגביע בעונה שעברה. אני מרגיש את אוהדי בית"ר רעבים לעונה טובה יותר. זה כיף שבשלב כזה של אירופה שאתה משחק מול קבוצה כזאת חזקה, אחרי התוצאה הטובה בחוץ, הצלחנו למלא ככה את האצטדיון".

שחקני בית"ר ירושלים מול פאוק סלוניקי (ליאת אבשלומי)

אבוקסיס הוסיף לגבי הסגל: "הסגל שלנו לא הושלם ובגלל זה אנחנו מאלתרים כמה דברים. גם אדי גוטליב הצטרף אלינו מאוד מאוחר ובמשחק האחרון הוא כבר נפל אחרי הדקה ה-55. אמרתי לשחקנים שבסופו של דבר נצטרך לכבוש כדי לעלות כי פאוק קבוצה מצוינת. הרגשנו את זה במגרש ובזכות משחק הגנה גדול של כל השחקנים שלנו הצלחנו לא לספוג. נצטרך לעשות משחק הגנה טוב ולשפר את משחק ההתקפה. נצטרך לדעת לצאת יותר קדימה בכמות גדולה יותר, בטח עם הקהל שלנו שידחוף אותנו. תמיד להסתכל על השחקנים החזקים שלהם ולא לתת להם שטחי".

על ההכנות למפגש, הוסיף מאמן הירושלמים: "אמרתי שנתרגל גם היום פנדלים, אנחנו חושבים על הכל. פאוק קבוצה טובה מאיתנו ואני חושב שמכל קבוצות ליגת העל. עם 30 אלף צופים שלנו הכל יכול להיות, אנחנו נערכים לכל תרחיש ונקווה שיהיה טוב. אמרתי לשחקנים שאנחנו צריכים להיות חכמים. אסור להישאר חשופים, אלה שחקנים ששיחקו בקבוצות אדירות באירופה ובגלל זה נצטרך להיות חכמים. הקהל ירצה לדחוף קדימה וזה בסדר, אבל כמובן לא בהפקרות כי אם לא נהיה מחויבים במשחק ההגנה שלנו נשלם ביוקר".

איאון ניקולאסקו בפעולה (ליאת אבשלומי)

על הסיטואציה סביב עתידו של איאון ניקולאסקו, אמר המאמן: "יש איזה עניין שניקולאסקו יישאר איתנו כל עוד אנחנו באירופה. הוא לא עשה הכנה טובה, המצב לא הכי נורמלי, אבל אני רוצה לדבר רק על דברים טובים. נשתמש בניקולאסקו או בפרד פריידי ומי שישחק יצטרך לתת את 90 או 120 הדקות הכי טובות בחיים שלו כדי שנעבור. פריידי עשה הכנה טובה, התאכזבנו מאוד שהוא לא יכול היה לנסוע איתנו. הבאנו את ההכרעה לפה, הוא מצטרף אלינו ונוכל להשתמש בו".

על מצבו של טרזיי תומא, אמר אבוקסיס: "בכדורגל אין בלוף, קשה למי שלא עושה הכנה טובה. כשאתה בלם זה יותר קל, אבל לשחקני מרכז שדה והתקפה יותר קשה וזה מה שקרה עם תומא. כמובן שחושבים על הכל וזה לא הכי נוח, אבל אני רוצה לחשוב רק חיובי. אני לא חושב שתהיה משמעות לאם נעבור מבחינת הסגל. יש לנו מטרות להביא עוד שלושה שחקנים וזה לא ישפיע מהבחינה הזאת לגבי אם ננצח או לא".

מאמן בית"ר ירושלים, יוסי אבוקסיס (ליאת אבשלומי)

על הרכש החדש, אמיר ברקוביץ', אמר המאמן: "זה נותן לנו עוד שחקן בסגל שייתן לנו אפשרויות. הוא נותן לנו איכויות וימים יגידו אם הצלחנו או לא". על ההבדל בין הפעם הזו שהקבוצה מהבירה פוגשת את פאוק לעומת הפעם האחרונה: "הפעם אנחנו מגיעים יותר אפשרות לעשות משהו בניגוד לפעם הקודמת ששיחקנו מול פאוק. הפעם יותר כיף להגיע לפה כי יש לנו יותר אפשרות לעשות משהו והאצטדיון מלא".

הקפטן אופיר קריאף דיבר גם הוא במסיבת העיתונאים: "פאוק קבוצה הרבה יותר טובה עם תקציב יותר גדול, אבל במשחק אחד אנחנו מאמינים שאפשר לעשות את זה. אנחנו מעודדים מהתוצאה שעשינו בחוץ, יודעים שניענש על כל טעות שנעשה. כולנו צריכים לבוא ביחד ולתת הכל".

קריאף הוסיף: "יש הרגשה שאפשר לעשות משהו טוב בשביל הקהל, אני חושב שלא היה פה אצטדיון מלא במשך שמונה-תשע שנים. זה מזכיר את העבר, אנחנו רוצים לשמור על זה ולרגש. כשאתה טוב מעריכים אותך, כשלא אז פחות. אני מקווה לעזור לקבוצה לעבור שלב, אני אשחק איפה שהמאמן יגיד לי ואנסה לעשות טוב. הפכנו לקבוצה שכיף להתחבר אליה, גם אוהדים של קבוצות אחרות מפרגנים לנו שאנחנו בתקופה טובה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW