כדורגל ישראליליגת העל

יוסי אבוקסיס: "זאת רק מחצית אחת", טענות קשות של הקהל

בית''ר ירושלים סחטה 0:0 בחוץ מול פאק סלוניקי והעבירה את ההכרעה לטדי, שצפוי להיות מלא בכ-30 אלף צופים במשחק הגומלין. האוהדים באו בטענות קשות על התנהגות השוטרים וחזרו בצעדה רגלית לעבר המלונות

בית"ר ירושלים תשוב ארצה היום אחר הצהריים (שישי) לאחר התוצאה המרשימה שהשיגה בסלוניקי נגד פאוק (0:0). השוער מיגל סילבה הציל פנדל ובית"ר הגיעה לשתי הזדמנויות גדולות של איאון ניקולאסקו אבל היא חוזרת מרוצה מכך שההכרעה עוברת לטדי.

לקראת משחק הגומלין ביום חמישי הקרוב באצטדיון טדי ליציעים המזרחי והמערבי נמכרו כל הכרטיסים והחלה מכירת הכרטיסים ליציע הדרומי, לפי קצב מכירת הכרטיסים צפויים כ-30 אלף צופים בטדי במשחק האירופי הגדול ביותר של הקבוצה מאז משחק מוקדמות הליגה האירופית נגד סנט אטיין בעונת 2016/17. כ-17 אלף כרטיסים כבר נמכרו למשחק שייערך ביום חמישי. בפאוק העריכו אתמול בפני אנשי בית"ר כי לא יגיעו יותר מכמה מאות אוהדים, ולכן הם ימוקמו ביציע הצפון-מערבי. ההכנסות של בית"ר צפויות להסתכם ביותר מ-1.5 מיליון שקל, לאחר הוצאות.

ברקע המשחק, אוהדי בית"ר עם טענות קשות לכוחות השיטור המקומיים שעלו ליציע לאחר שלטענת היוונים נורה זיקוק לעבר יציע אוהדי פאוק. השוטרים היכו אוהדים, השתמשו באגרופנים ואלות, וטענו בסיום בפני אנשי בית"ר כי עשו זאת רק בגלל שהקהל הגיב ולא נשמע להוראות. כמו כן, לארגון "לה פמיליה" נלקח שלט עידוד על ידי חברת השמירה המקומית שמורכבת מאוהדי פאוק. ביציע המקומי עצמו הונפו מספר דגלי פלסטין וכוונו לייזרים לעיני שחקני בית"ר. בנוסף, חלק מהאוטובוסים  שהביאו את אוהדי בית"ר למשחק לא חיכו לאוהדים בסיום והסבירו שהם לא מוכנים להסיע אותם כי הם גרמו לנזקים והותירו ונדליזם גדול בלפחות שניים מהאוטובוסים בדרך הלוך.

מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס אמר במיקס זון בסיום המשחק: "קודם כל מדובר, באחד המגרשים הקשים ביותר ששיחקנו בו. יש פה קהל בטירוף מוחלט, יש פה המון אמוציות במשחק הזה. אני חושב שהשחקנים עשו משחק הגנה הרואי ואם היינו קצת יותר חכמים בהתקפה, גם היינו יכולים לכבוש לפחות שער אחד או שניים. אני חושב שהיינו קונים את התוצאה לפני המשחק. חשוב לזכור שאנחנו בסך הכל נמצאים במחצית אחת של המשחק ואנחנו יודעים שבמחצית השנייה בטדי זה יכול להיות יותר קשה כי בבית אנחנו נבוא לשחק יותר מבחינה התקפית. אנחנו צריכים להיות חכמים גם במשחק ההגנה שלנו. כמובן שמדובר בקבוצה הרבה הרבה יותר טובה מאיתנו, בתקציב פי 10 מאיתנו וכולם יודעים את זה, אבל בכדורגל לפעמים בשני משחקים אפשר לעשות את זה".

מאמן בית"ר ירושלים, יוסי אבוקסיס (ליאת אבשלומי)

אבוקסיס הוסיף: "אנחנו בסך הכל נמצאים במחצית ואני מקווה שהקהל שלנו באמת ידחוף אותנו בבית, ייתן לנו עוד כוח במגרש ואולי נוכל לעשות את זה. באנו מוכנים למשחק הזה מבחינה טקטית, למדנו אותם בצורה יוצאת מהכלל. כל השחקנים הטובים שלהם, כל האיכות שלהם. השחקנים עשו באמת עבודה טובה ומגיע להם שאפו גדול על המוכנות, על המשמעת ועל כל הדברים שהם עשו, אבל אני אמרתי לשחקנים לפני המשחק אנחנו בסך הכל נמצאים ב-45 דקות ראשונות פה בסלוניקי ויש עוד 45 דקות בירושלים ששם זה יוכרע". 

על 1000 אוהדים שהגיעו לסלוניקי: "אני חושב שהקהל שלנו זה באמת הצגה מיוחדת, איך שדחפו אותנו כל המשחק. נכון שהיה פה רוב של פאוק, אבל הקהל שלנו היה באמת אדיר. בטוח שנרגיש אותו הרבה יותר בטדי, אבל מגיע שאפו גדול לכל מי שהגיע לפה. אנחנו נצטרך לשחק את אותו משחק הגנה בשילוב התקפה יותר טובה. הם קבוצה אדירה אנחנו עדיין נצטרך להיות מרוכזים כי אם ניתן להם שטחים, נשלם על זה אבל נעבוד כל השבוע ונתכונן אליהם. באנו מוכנים עשינו הכנה טובה, אבל כמו שאמרתי אני לא אוהב לסכם אחרי משחק אחד שהוא בסך הכל המשחק הראשון ויש גומלין. נסכם בשבוע הבא".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW