ג'ודוענפים אחרים

יום שני ברצף: כסף ומקום 5 לישראל באליפות אירופה עד גיל 21

הג'ודאית הצעירה עדלינה נוביצקי נכנעה רק בקרב על הזהב בקטגוריית המשקל עד 70 ק''ג. מאמן נבחרת הנשים שני הרשקו: ''המדליות בגילאי הצעירות חשובות ונותנות המון אופטימיות גם לדור הספורטאיות הבא''

הישג נוסף לג'ודו הישראלי: עדלינה נוביצקי זכתה הערב (שישי) במדליית הכסף ובתואר סגנית אלופת אירופה עד גיל 21, בתחרות שנערכת בעיר האג שבהולנד.

זו מדליה שנייה לנבחרת הישראלית לאחר ההישג של יהונתן וקסלר, שזכה אתמול גם הוא במדליית הכסף. נוביצקי, שהתחרתה בקטגוריית המשקל עד 70 ק"ג, הגיעה לתחרות כסגנית אלופת אירופה עד גיל 21 לאחר שזכתה בשנה שעברה במדליית הכסף בקטגוריית המשקל הנמוכה יותר, עד 63 ק"ג.

את יום הקרבות החלה נוביצקי עם ניצחון באיפון על ולריה אוסנובה מאסטוניה, המשיכה עם איפון נוסף על קלרה קוליץ' הקרואטית, וברבע הגמר הכניעה את נדיה סווינקלס ההולנדית עם שני וואזרי. בחצי הגמר יתרון של וואזרי הספיק לישראלית להכניע את אפריל לין פוהו, ולהעפיל לגמר. בקרב הגמר פגשה את קאייז'ה שחוסטאר הסלובנית. הסלובנית השיגה שני וואזרי שהכריעו את הקרב והעניקו לה את הניצחון.

המאמן הלאומי של נבחרות הנשים, שני הרשקו: "עדלינה מגיעה בפעם השנייה ברציפות לגמר אליפות אירופה ג'וניור, וזוכה במדליית הכסף בפעם השנייה ברציפות רק שהפעם בקטגוריה חדשה. המדליות בגילאי הצעירות חשובות ונותנות המון אופטימיות גם לדור הספורטאיות הבא. ברכות לצוות המקצועי ולמאמנת הג׳וניור מעיין גרינברג".

איתי ביביטקו, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 73 ק"ג, החל את יום הקרבות בסיבוב השני עם ניצחון ביתרון וואזרי על בירטיל לוורסין מדנמרק, המשיך עם ניצחון על ווינסטו פילגרה האיטלקי, אך נעצר ברבע הגמר בו נוצח בידי אוטרי קוונטידזה הפורטוגלי. בעקבות ההפסד נשר לבית הניחומים, בו גבר בניצחון באיפון על פילפ דרקסלר הגרמני, ובקרב על מדליית הארד נוצח בידי לוק דוויס הבריטי, וסיים חמישי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW