ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

יום של שיפורי מיקום לגולשי הרוח בתחרות הקדם אולימפית

שייט: גולשי הרוח הישראלים הצליחו לעלות מקום בדירוג הכללי בתחרות השייט שנערכת במארסיי. חסון ולסרי עדיין במקום ה-10, צוקרמן שמרה על המקום השביעי. התוצאות המלאות של הישראלים מחכות בפנים

יום מוצלח עבר על גולשי הרוח הישראלים בתחרות הקדם אולימפית בשייט במרסיי, כאשר גם שרון קנטור וגם תום ראובני הצליחו לשפר את מיקומם.

שרון קנטור ביצעה היום רק שיוט אחד וסיימה בו במקום השלישי, לפני רוב מובילות התחרות. השיוט הטוב אמור היה להעלות אותה בדירוג הכללי, אך מכיוון שבגלישה יכולות המתמודדות לזרוק את השיוט החלש ביותר שלהן, זרקו כל המתמודדות שלפניה שיוטים חלשים וקנטור סיימה את היום במקום השישי הכללי, בשוויון נקודות עם המקום החמישי. לשמחתה של קנטור הצמרת בתחרות צמודה מאוד, כאשר בינה לבין המקום השני מפרידות שלוש נקודות בסך הכל, אותן תנסה לסגור הישראלית בימים הקרובים.

בדגם ה-IQ פויל ישנה חשיבות גדולה לכניסה לשיוט המדליות מאחד משלושת המקומות הראשונים, כיוון שהם מזכים בכרטיס חופשי לחצי הגמר או לגמר עצמו. קנטור תנסה לשמור בימים הקרובים על יציבות על מנת לנסות ולתפוס מקום טוב בשיוטי המדליות.

גל צוקרמן (צילום: world sailing)

בתחרות הגברים טיפס תום ראובני מקום אחד בדירוג הכללי, למקום 13. ראובני פתח אתמול את התחרות רע מאוד, עם פסילות בשני השיוטים הראשונים, אך מאז הוא במגמת שיפור ואת השיוט הבודד היום הוא סיים במקום שביעי. בין ראובני למקום העשירי, שנותן כרטיס כניסה לשיוטי המדליות, מפרידות כרגע חמש נקודות בלבד.
הרוח היום באתר האולימפי במרסיי לא האירה פנים למתחרים והייתה מאוד לא יציבה, בעיקר בחלקו השני של יום התחרויות. מארגני התחרות, המשמשת חזרה גנרלית למשחקים האולימפיים שיערכו בשנה הבאה, נאלצו לא אחת לדחות שיוטים עקב החלשות הרוח ולבסוף נאלצו לבטל את שארית היום.

צוות סירות ה-470 של ניתאי חסון ונועה לסרי שמר היום על המקום העשירי הכללי, כאשר ביצע שני שיוטים, אותם סיים במקום 15 ו-2. אתמול היה מעורב הצוות בתאונה, כאשר בשיוט הראשון התנגשו בסירה אחרת וחור נפער בחזית הסירה שלהם. במהלך הלילה תוקנה הסירה הישראלית על ידי מתקן הסירות של המשלחת הסינית. לפני חסון ולסרי עוד שני אחד בלבד על מנת לנסות ולשפר את מיקומם, לפני שיוט המדליות, שיערך ביום שבת. הצוות מרוחק כעת 9 נקודות מהמקום הרביעי ו-13 מהשלישי.

גל צוקרמן, גולשת הקייט פויל שמרה גם היא על המקום השביעי הכללי לאחר שלושת שיוטי היום, בהם סיימה 5,10,11. בקייט פויל הפרשי הניקוד בצמרת גדולים יותר מאשר בשאר הדגמים וצוקרמן צריכה לסגור פער גדול מהמקומות הראשונים. מאידך, פער הנקודות בינה לבין הגולשות שאחריה בדירוג גדול גם הוא. מחר יערך יום השיוטים האחרון במוקדמות הקייט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW