ענפים אחריםענפים נוספים

יום של מהפכים באליפות העולם בגלישת רוח: ספיצ'קוב שלישית

השייטת הישראלית עלתה שני מקומות בדירוג הכללי. שרון קנטור ירדה למקום השביעי, שחר טיבי בשמיני. תום ראובני בעשירייה הראשונה אצל הגברים. כל התוצאות של הישראלים בקרבות על הכרטיסים למשחקים האולימפיים

היום הרביעי של אליפות העולם עמד היום (חמישי) בסימן מהפכים, אך עדיין עם ארבע ישראליות וישראלי אחד בתוך עשרת הגדולים. אצל הנשים ביצעה קטי ספיצ'קוב יום שיוטים יציב יחסית ועלתה שני מקומות בדירוג הכללי, עד למקום השלישי. ספיצ'קוב החלה את היום עם שני שיוטים במקום השלישי, אך לאחר מכן נחלשה מעט וסיימה 20, 11, 11.

היום היתל מזג האוויר במתחרי האליפות, כאשר הרוחות ההפכפכות שינו כיוון לאורך כל היום ונחלשו מאוד בשיוטים האחרונים. מזג האוויר גרם לחוסר יציבות הן אצל הגברים והן אצל הנשים, כאשר רבים מהמובילים לא מצליחים לשמר את הדומיננטיות עד כה ומסיימים עם שיוטים חלשים.

אצל הנבחרת של שחר צוברי היה המצב קשה עוד יותר, כאשר שלוש המובילות מסיימות יום חלש ונדחקות לאחור. שרון קנטור, שהחלה את היום במקום השני הכללי ביצעה חמישה שיוטים מאוד לא אופייניים, בהם סיימה 15, 19, 16, 27 ו-30 וירדה למקום השביעי הכללי. אחריה במקום השמיני שחר טיבי, שאמנם סיימה שני שיוטים במקום שני, אבל שלושה שיוטים במקומות 18, 32 ו-35. סוגרת את העשירייה תמר שטיינברג, עם שיוטים במקומות 14, 25, 19, 14, 38. מי שדווקא נהנו מיום טוב יחסית היו דניאלה פלג ומאיה מוריס, שהצליחו לטפס למקומות ה-15 וה-16 וינסו מחר להמשיך במגמת השיפור ולסגור פער של כ-20 נקודות, על מנת להצליח ולהיכנס לשיוטי המדליות.

תום ראובני בפעולה (sailing energy)

בגברים, תום ראובני מקבע את מקומו בעשרת הגדולים באליפות, כאשר הוא מתחיל את היום בשיוט חלש, במקום 28, אך לאחר מכן מתאושש במהירות ומסיים במקומות 5, 10, 13 ו-10. תוצאות היום מעלות את ראובני מקום אחד, למקום השישי הכללי, כאשר הפסגה צפופה מאוד ובינו לבין המקום השלישי שתי נקודות בלבד. המקום השלישי מבטיח עליה ישירה לחצי הגמר, כך שמחר ימשיך ראובני להיאבק על הכרטיס הישיר לחצי, תוך שהוא מנסה לשמור על הפרש שלושים הנקודות, בינו לבין המתחרה שבמקום עשירי, על מנת לא להידחק מהעשירייה. כזכור, רק עשרת המובילים בסיום שיוטי מחר יעברו להתמודד בשיוטי המדליות בשבת, שם מתאפס הניקוד והתחרות עוברת לשיטת נוק אאוט, ברבע גמר, חצי גמר וגמר. שני הישראלים הבאים בטבלה הם תומר ורדימון, שעלה למקום ה 24 ויואב עומר במקום 26.

אליפות העולם הנוכחית תהיה זו שאחריה יוכרע באיגוד השייט המרוץ הפנימי על הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס ובשלב זה, הן אצל הנשים והן אצל הגברים הכל עוד פתוח. תום ראובני אמנם מוביל באליפות הנוכחית בבטחה, אך הוא עדיין שני בניקוד הפנימי, אחרי יואב עומר, והתחרות ביניהם תוכרע בהתאם לביצועים של ראובני בשיוטי המדליות, במידה ויגיע אליהם.

אצל הנשים המצב מתוח וצמוד עוד יותר, כאשר הישראלית המובילה באליפות העולם, קטי ספיצ'קוב, נמצאת רק במקום השלישי במרוץ הפנימי לכרטיס, אחרי שחר טיבי ושרון קנטור, שבמקום הראשון. מה שיקבע לבסוף מי תיקח את הכרטיס יהיה לא רק מיקומן בשיוטי המדליות, אלא יתכן וגם המיקום בסיום שיוטי בית הזהב, שכן מי שמעפילה לשיוטי המדליות מהמקום השלישי מקבלת נקודות בונוס. מחר תנסה ספיצ'קוב לשמור על מיקומה, על מנת ליהנות מניקוד הבונוס, והתחרות הפנימית תוכרע על פי מיקומן הסופי של השלוש בשיוטי המדליות, שיתקיימו בשבת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW