ענפים אחריםענפים נוספים

יום לסיום: עומר ורד וילנצ'יק מוביל את אליפות אירופה בשייט

הכישרון הישראלי בן ה-16 ממשיך להרשים באליפות בסירות ILCA ביוון ועשה צעד גדול להשגת הקווטה למשחקים האולימפיים עבור ישראל. בנבחרת הנשים יתקיים מחר שיוט מדליות, ללא נציגות לשייט הישראלי

יום חמישי לאליפות אירופה בשייט בסירות ILCA ביוון, והדרמה בנבחרת הישראלית נמשכת, כאשר עומר ורד וילנצ'יק, בן 16 בסך הכל, ממשיך להוביל את האליפות יום לפני סיומה.

וילנצ'יק פתח את היום כאשר הוא ממוקם במקום הראשון והמשיך להגדיל את יתרונו בפסגה, כאשר הוא מסיים את השיוט הראשון במקום הראשון. השיוט השני להיום הלך הרבה פחות טוב, ואותו סיים ולנצ'יק במקום ה-22, כאשר הוא יורד זמנית למקום השני בתחרות. הדרמה נמשכה גם בשיוט השלישי שכאשר וילנצ'יק מזנק מצויין, מסיים חמישי ובכך חוזר למקום הראשון, כאשר הוא עם 13 נקודות לחובתו, חמש נקודות לפני המקום השני.

מעבר לסיכוי למדליה אירופאית וילנצ'יק ממקם את נבחרת ישראל בעמדה מצוינת להשגת הקווטה למשחקים האולימפיים, שכן שתי המדינות הראשונות בתחרות יקבלו את הכרטיס לפריס. מאידך, התחרות עוד רחוקה מסיום, שכן מחר יערכו עוד שלושה שיוטים, והפרשי הנקודות בפסגה קטנים מאוד. בין המקום הראשון למקום הרביעי מפרידות שמונה נקודות והמרחק בין הישראלי לבין המתחרים מסלובניה ואוקראינה, שיכולים להשיג אותו במרוץ לקווטה, עומד על 14 נקודות בלבד.

מחר, כאמור, יתקיימו שיוטי בית הזהב, אליו העפילו עוד שני שייטים ישראלים – מאור בן הרוש שנמצא כעת במקום ה-28 וראם מגן במקום ה-30. לאחר ארבעה ימי תחרות נטולי רוחות, היום סוף סוף עלתה הרוח למהירויות של 7-10 קשר, ואיפשרה קיום שלושה שיוטים גם אצל הגברים וגם אצל הנשים.

בנבחרת הנשים יתקיים מחר שיוט מדליות, אליו לא הצליחה להעפיל שי קקון, שסיימה את היום במקום ה-19 הכללי. קקון אמנם ניצחה בשיוט אחד היום, אך סימה במקומות 14 ו-20 בשני השיוטים האחרים ולא הצליחה להיכנס ל-10 גדולות. את הכרטיס לפריז תנסה קקון להשיג באפריל, בתחרות ההזדמנות האחרונה שתערך בצרפת, שם יוענקו שלוש הקווטות האחרונות בדגם ה ILCA למשחקים האולימפיים.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button