ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

יובל שמלא יגיע לפריס? אליפות העולם בטיפוס יוצאת לדרך

בתחרות הגדולה ביותר של הענף שתתקיים בשוויץ, ישתתפו מספר שיא של 428 ספורטאים וספורטאיות, שיגיעו מ-54 מדינות. נבחרת ישראל תגיע עם 10 נציגים במטרה להגדיל את הסיכוי לקבלת כרטיס למשחקים האולימפיים

אליפות העולם בטיפוס 2023 תפתח מחר (שלישי) בעיר ברן שבשווייץ, בהשתתפות חמש מטפסות ישראליות (איילה כרם, נעה שירן, ולרי קרמר, יעל טאוב ומאיה דרימר) וחמישה מטפסים ישראלים (אלכס חזנוב, יובל שמלא, נמרוד מרקוס, רם לוין וגבע לוין).

נמרוד מרקוס (דייגו רוסמן – באדיבות התאחדות הטיפוס)

התחרות תתפרס על פני 12 ימים ותחולק לטיפוס בולדר, טיפוס הובלה ולאחר מכן תחרות הקומביינד אליה יעפילו 20 המדורגים והמדורגות הראשונים בשקלול הכללי של תתי הקטגוריות. שלושת הגברים ושלוש הנשים שיעמדו על הפודיום בתחרות הקומביינד יקבלו כרטיס למשחקים האולימפיים בפריז 2024.

"המטרה שלנו היא להכניס כמה שיותר ספורטאים לתחרות הקומביינד כדי להגדיל את הסיכוי לקבלת כרטיס כניסה למשחקים האולימפיים", אמר המנהל המקצועי של התאחדות הטיפוס רפאל כהן והוסיף: "וגם כי זה יבטיח מקום בסבב התחרויות הקדם אולימפיות ממנו מחולקים עוד 10 כרטיסים״.

איילה כרם (דייגו רוסמן – באדיבות התאחדות הטיפוס)

המטפסת הבכירה של ישראל, איילה כרם, אמרה לקראת התחרות: ״יש הרבה התרגשות וציפייה. אליפות העולם זו תחרות מרגשת כי היא מתקיימת רק אחת לשנתיים ומגיעים אליה כל המטפסים והמטפסות הכי חזקים וחזקות. גם אנחנו מגיעים עם נבחרת מלאה של 5 גברים, 5 נשים, וצוות מלא כולל פיזיותרפיסט. יש תחושה של קבוצה חזקה ומגובשת וזה כיף לנסוע ככה". המטפסת הישראלית הוסיפה: "אליפות העולם תהיה התחרות האחרונה שלי לעונה, שהייתה ארוכה ומוצלחת מהרבה בחינות. אני מרגישה מוכנה ומקווה להצליח לתת את הביצוע הכי טוב ולהביא לידי ביטוי את כל היכולות שלי".

צוות המשלחת הישראלית כולל את הרנן וסרמן, רועי פלגי, סיימון טרביקין ואורי זמיר.

לו"ז התחרות:
1/8 מוקדמות גברים בולדר
2/8 מוק' נשים הובלה
3/8 מוק' גברים הובלה+מוק' נשים בולדר
4/8 חצי גמר+גמר גברים בולדר
5/8 חצי גמר+גמר נשים בולדר
6/8 חצי גמר+גמר גברים ונשים הובלה
9/8 חצי גמר משולב גברים ונשים
11/8 גמר פורמט משולב נשים
12/8 גמר פורמט משולב גברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW