כדורסלליגת העל

יובל זוסמן: "הפועל ירושלים תהיה ביורוליג בתקופה הקרובה"

הרכש החדש של האדומים מהבירה הוצג: ''העתיד של ירושלים הוא אדיר והראייה פה היא משהו שאני לא חושב שראינו בסדר הגודל הזה''. אדלסון: ''מבטיח שיש עוד הפתעות בדרך''. צ'אצ'אשווילי: ''מאושר להיות כאן''

הפועל ירושלים ערכה היום (ראשון) בצהריים מסיבת עיתונאים באולמה הביתי, הפיס ארנה, בהשתתפות הבעלים החדש, מתן אדלסון ושחקני הרכש החדשים, גבריאל צ'אצ'אשוילי ויובל זוסמן. במהלך האירוע, הודיע אדלסון על החתמתם של זוסמן וכריס ג'ונסון ועל הארכת החוזה לספידי סמית' . כמו כן, חשף הבעלים הסכם חדש עם חברת נייקי, שתהיה המלבישה הרשמית של מחזיקת הגביע.

"שלום לכולם, ראשית כל, אני רוצה להביע את הערכתי הרבה לכל האוהדים הנהדרים שלנו שכבר רכשו מינוי לעונה הקרובה", פתח אדלסון, "המחויבות שלכם שווה המון מבחינתנו ואנחנו ממתינים לכם בציפייה גדולה בארנה. תהיו בטוחים שאנחנו ממוקדים במטרה שלנו לחבר קבוצה יוצאת דופן. אנחנו נמשיך לייצר הודעות מרגשות בהמשך הפגרה, אבל אני מבטיח לכם שיש עוד הפתעות בדרך".

הבעלים מתן אדלסון (לירון מולדובן, הפועל ירושלים)

"אני מאוד מתרגש להיות פה ולהיות חלק מהפרויקט שהחל בשנה שעברה עם המאמן ומתן שהצטרף", אמר זוסמן, "אני חושב שירושלים בונה פה משהו מאוד גדול שאנשים עוד לא כל כך מבינים. אני שמח להיות חלק מהדבר הזה. אני רוצה להביע את שמחתי הרבה להיות חלק מזה. בדרך לפה, אני וההורים שלי קצת דיברנו וחשבנו להגיד משהו עבור האוהדים. הם רואים את מה שנבנה פה ואני רוצה שהם ישמחו בשמחה שלנו. יש שיר גדול, 'מי לא יבוא', של בניה ברבי ואברהם טל – זו בעיניי איזושהי הזמנה לאוהדים לקחת חלק בדבר הזה כי אני מאמין שנהיה קבוצה אטרקטיבית, אנרגטית וקשוחה ונעשה פה דברים גדולים ויפים ביחד".

זוסמן נשאל על המעבר מהיורוליג: "שיחקתי ברמות הכי גבוהות באירופה וזה אחד הדברים שעלו בשיחות עם ירושלים. אני מאמין שבסופו של יום, ירושלים כן תגיע ליורוליג, אני לא יודע אם בעוד שנה, שלוש או חמש, לפי החזון של מתן והראייה שלו. אותי הוא 'קנה' ואני לגמרי מסכים איתו. העתיד של ירושלים הוא אדיר והראייה פה היא משהו שאני לא חושב שראינו בסדר הגודל הזה. ירושלים תהיה ביורוליג בתקופה הקרובה מאוד".

על התפקיד שמיועד לו, אמר הרכש החדש: "אני מגיע מניסיון יחסית גדול ביורוליג של שש שנים. באתי לפה באיזשהו מקום להיות חלק בלתי נפרד ממה שנבנה והאופי שלי מאוד תואם את האופי של הקבוצה, יש הרבה מאוד דברים משותפים. זה הזמן שלי להראות מה אני יודע לעשות ולהביא את הקבוצה לגבהים שהיא ראויה להם. צריך פחות לדבר ולהיות צנועים, לעשות את זה על המגרש במעשים ולא דיבורים. נהיה קבוצה שלא יהיה קל או כיף לשחק נגדה".

מסיבת העיתונאים (לירון מולדובן, הפועל ירושלים)

על הציפיות הגדולות ממנו, אמר השחקן שהגיע מאלבה ברלין אחרי שנתיים במועדון הגרמני: "אני חושב שאני בא בתור אחד השחקנים המובילים, עם הניסיון שלי כישראלי בכיר. חובת ההוכחה היא עליי. הכל שטויות ודיבורים, מי שיהיה הכי טוב הוא זה שישחק, יוביל וינצח. צריך לעשות מה שבשבילו באתי לפה ואני צריך לקחת את ההזדמנות הזו בשתי ידיים. אני מאוד-מאוד רעב".

על העובדה שהוא היה מזוהה עם מכבי תל אביב בעבר, אמר זוסמן: "אני מכיר תודה למכבי תל אביב על זה שהייתי חלק בלתי נפרד מהמועדון. אלה נסיבות החיים, אני נמצא איפה שאני עכשיו ואני מתרכז רק בהפועל ירושלים. אני שמח על השנים שהייתי במכבי תל אביב ועכשיו אני עסוק במקום שאני נמצא בו במטרה לקדם אותו הכי גבוה שאפשר".

על השיחות עם המאמן אלכסנדר דז'יקיץ': "הייתי לי שיחה אחת איתו, אנחנו בקשר רציף בוואטסאפ. הוא בן אדם מאוד מיוחד שלא רואים בנוף הישראלי יותר מדי. יש לו שילוב של 'היוגוסלביות' ו'האמריקאיות', עם זה שהוא מבין בפסיכולוגיה ויודע איך לגעת באנשים. הוא סופר-סופר מיוחד, הוא יודע בדיוק מה הוא רוצה להשיג מכל שחקן ושחקן ומהקבוצה. במשפט אחד, הייתי אומר שהוא גאון כדורסל ואני שמח לשחק תחתיו וללמוד ממה שהוא יכול לתת לי".

מתן אדלסון, יובל זוסמן וגבי צ'אצ'אשווילי (לירון מולדובן, הפועל ירושלים)

צ'אצ'אשווילי אמר: "אני כמובן מאוד שמח מזה שיובל מצטרף ומשאר השחקנים שמתן הודיע עכשיו. מבחינתי זה אושר להיות כאן ולחזור לארץ הקודש, על אחת כמה וכמה שזה ירושלים, שממשיכה את המסע שהחל בשנה שעברה. אין יותר מאושר ממני להצטרף".

על ההגנה של קבוצתו החדשה והתפקיד שלו שם אמר הסנטר: "אני חושב שעצם זה שדז'יקיץ' והקבוצה כולה דורשים הגנה חזקה, זה אחד המאפיינים שאני יכול לתת לקבוצה. דז'יקיץ' דורש את זה מכולם, אני מאמין שנראה אפילו שיפור, למרות שקשה להראות שיפור מההגנה של השנה שעברה. מבחינה התקפית, אני מאמין שנמשיך להתקדם ולהשתפר. מה שהמאמן ידרוש זה מה שיקרה. זה מועדון גדול שרוצה לנצח עם קהל אדיר וערכים שהם קודמים לכדורסל ולספורט כמו אנושיות, אהבה וחיבור לקהל".

על ההחלטה לחזור ארצה: "זו לא הייתה החלטה של לבוא ארצה או לא. בקיץ היו פרושות בפניי הצעות וירושלים הייתה הראשונה בסדר העדיפויות שלי. זה מקום גדול שאני רוצה להיות חלק ממנו". על הדברים שלמד בעונה ששיחק בגרמניה: "זו שנה של להיות בחו"ל, רחוק מהמשפחה, רחוק מהחברים ורחוק מהתרבות שלנו. גרמניה זו בדיוק התרבות ההפוכה, יובל פה יכול להעיד. יש המון התמודדויות מסביב, גם הכדורסל היה שונה. אני מגיע הרבה יותר בוגר ובשל, מכאן חובת ההוכחה היא עליי. אעבוד קשה כמו שהמאמן דורש וכמו שאני עובד בקיץ כדי לעשות עונה מדהימה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button