אתלטיקהענפים אחרים

יגיע גם לפריס: גשאו איילה שבר את השיא הישראלי במרתון

הישג ענק: איילה בן ה-27 עצר את השעון על 2:04:53 במרתון סביליה, סיים שלישי והבטיח מקומו במשחקים האולימפיים בפריס בקיץ: ''אין נרגש ומאושר ממני''. הוא הפך לישראלי הראשון שיורד מ-2:05 שעות

הישג מדהים: גשאו איילה (מכבי תל אביב) קבע הבוקר (ראשון) שיא ישראלי חדש בריצת מרתון, כשעצר את השעון על 2:04:52 שעות במסגרת מרתון סביליה, תוצאה שהקנתה לו את המקום השלישי. סביליה מאירה פנים לרץ הישראלי, שכן בדיוק באותו המרתון אשתקד הוא קבע את השיא הלאומי הקודם 02:05:33 כשסיים במקום הרביעי.

הבוקר כאמור איילה שיפר את השיא הישראלי שלו בלא פחות מ-41 (!) שניות. בכך, הרץ הישראלי הבטיח את מקומו בריצת המרתון במשחקים האולימפיים בפריס בקרב הרצים הישראלים. שיאן ישראל הטרי בריצת מרתון מצטרף למארו טפרי, שכבר הבטיח את מקומו בעקבות מדליית הכסף ההיסטורית שלו באליפות העולם בבודפשט.

"אני כל כך שמח להשיג את הכרטיס למשחקים האולימפיים, ועוד עם שיא ישראלי חדש. אין נרגש ומאושר ממני", אמר איילה והוסיף: "זה חלום של כל ספורטאי להגיע לאולימפיאדה. זו זכות גדולה לייצג את המדינה, במיוחד בימים האלה ובתקופה הקשה שעם ישראל עובר. אני מצפה בקוצר רוח ללבוש את מדי נבחרת ישראל ולרוץ ברחובות פריז עם דגל ישראל על החזה. אני מבטיח לעשות את הכי טוב שלי ולייצג את המדינה בכבוד".

המאבק הישראלי על הכרטיס השלישי והאחרון לריצת המרתון האולימפית נמשך, כששני הרצים שמתחרים עליו הוא גירמה אמרה ואיימרו עלמיה. אמרה מחזיק בתוצאה של 02:05:52 שעות, ולעלמיה יש תוצאה של 02:06:04 שעות. השלישייה תיסגר לאחר מרתון טוקיו בתחילת החודש הבא, בו ישתתף איימרו עלמיה. גירמה אמרה ויתר על ריצת מרתון וירוץ את חצי מרתון ליסבון באמצע חודש מרץ. בעל התוצאה המהירה ביותר יהיה הנציג השלישי בפריס.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button