ענפים אחריםענפים נוספים

טרגדיה מרתיחה: סגן אלוף ישראל ברכיבת אופניים נדרס למוות

בגיל 21 בלבד, חבר נבחרת ישראל גיא תימור נדרס על ידי נהג שמעולם לא הוציא רישיון, היה תחת השפעת אלכוהול וניסה לברוח מהמשטרה, מאמנו של תימור: ''לא ייאמן''. האיגוד: ''מקווים שיטפלו כראוי בנהג הפושע''

טרגדיה בענף האופניים. רוכב נבחרת ישראל, גיא תימור, בן 21 ממושב יד נתן, נהרג הבוקר (חמישי) כאשר נהג פגע בו בעת שרכב על אופניו באימון בוקר.

תימור, חבר נבחרת ישראל באופני מסלול ובאופני כביש, קיים הבוקר את האימון האחרון לפני שהיה אמור לטוס לתחרות גרנד פרי בצ'כיה עם שאר נבחרת ישראל. על פי הידוע, הנהג, שמעולם לא הוציא רישיון נהיגה, פגע בתימור בזמן שניסה להימלט משוטרים שכרזו לו לעצור.

"זו אבדה ענקית וכואבת", סיפר צחי בויגן, מאמנו של תימור. "לא יאומן איך ברגע אחד נלקח מאיתנו חבר. גיא התחיל לרכב כבר בגיל שמונה ובצבא היה ספורטאי מצטיין. איבדנו אדם שכולו נתינה, והדרך הטובה ביותר לראות את זה הייתה בצורה בה רכב- רכיבת אופניים היא לכאורה ספורט אישי, אבל הקבוצתיות משחקת תפקיד משמעותי וגיא היה תמיד אדם שדאג קודם להישג הקבוצתי לפני ההישג האישי".

הרכב הפוגע (צילום: דוברות המשטרה)

גיא תימור ייצג את ישראל בשנים האחרונות באליפויות אירופה והעולם, הוא זכה השנה במדליית הכסף באליפות ישראל באופני מסלול וכן במדליית הכסף באליפות ישראל באופני כביש עד גיל 23. הוא נחשב רוכב מבטיח מאוד, כאשר שנת 2024 הייתה שנת השיא שלו עד כה. מאוחר יותר היום היה אמור להמריא עם כל חברי נבחרת ישראל ברכיבת מסלול לתחרות הגרנד פרי בצ'כיה, כחלק מסבב התחרויות הבינלאומי.

מאיגוד האופניים בישראל נמסר: "אנו המומים וכואבים את מותו של גיא היום בעוד תאונה מיותרת. ביחד עם כל קהילת האופניים בישראל אנו משתתפים בצער המשפחה מועדון IGP. אנו מקווים כי רשויות החוק יטפלו בנהג הפושע על מנת שהמקרה יהווה הרתעה לעתיד. אנו קוראים לרשויות להתחיל ולהשקיע בתשתיות רכיבת אופניים, על מנת למנוע מקרים כאלה בעתיד".

מדוברות המשטרה נמסר: "כוחות משטרת ישראל הוזעקו סמוך לשעה 8:00, למושב רווחה בעקבות דיווח על רכב משתולל שמסכן את הציבור. ניידות שאיתרו את הרכב שנסע בפראות, כרזו לו לעצור בצד הדרך, אך הנהג לא נשמע להוראותיהם והחל להימלט תוך שהוא יוצא לכביש ראשי, שם לפי החשד פגע ברוכב אופניים בשנות ה 20, שמותו נקבע ע״י צוותי הרפואה, ולאחר מכן המשיך להימלט עד אשר נעצר ע״י השוטרים. מתחקור ראשוני, עולה כי הנהג החשוד בשנות ה 20, נהג לפי החשד תחת השפעת אלכוהול כשהוא ככל הנראה פסול נהיגה. החשוד נעצר להמשך חקירה".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW