אתלטיקהענפים אחרים

טפרי וצ'מטאי סלפטר נבחרו למצטייני 2023 של איגוד האתלטיקה

סגן אלוף העולם במרתון והאתלטית שסיימה רביעית באליפות העולם ייצגו את ישראל במשחקים האולימפיים. אלעד עדיקה האתלט הצעיר, לינוי לוי הצעירה, עידו פרץ התגלית וגזאצ'ו יוסף וזוהר זימרו המאמנים של השנה

בעקבות המלחמה והתקופה הקשה שעוברת על ישראל, החליטו באיגוד האתלטיקה שלא לקיים את ערב הגאלה השנתי המסורתי, אבל הבהירו היום (ראשון) שחשוב להם לציין את האתלטים והאתלטיות המצטיינים והמצטיינות של השנה האחרונה. כולם נבחרו ע"י הנהלת האיגוד.

אתלט השנה: מארו טפרי (מכבי תל אביב)- סגן אלוף העולם בריצת מרתון, בודפשט 2023. הבטיח את מקומו במשחקים האולימפיים בפריס 2024.

אתלטית השנה: לונה צ'מטאי סלפטר (מכבי תל אביב)- מקום רביעי בריצת מרתון באליפות העולם, בודפשט 2023. הבטיחה את מקומה במשחקים האולימפיים בפריס 2024.

לונה צ'מטאי סלפטר באליפות העולם (באדיבות איגוד האתלטיקה)

האתלט הצעיר של השנה: אלעד עדיקה (לידר ירושלים). מקום שמיני בגמר הקפיצה לרוחק אליפות אירופה U20 שהתקיימה בירושלים (אוגוסט 2023).

האתלטית הצעירה של השנה: לינוי לוי (מכבי ראשון לציון). קבעה את הקריטריון לאליפות אירופה U20 שהתקיימה בירושלים (אוגוסט 2023).

תגלית השנה: עידו פרץ (הפועל חולון). זכה במדליית הכסף בריצת 100 מטר ב- EYOF (הפסטיבל האולימפי האירופי לנוער, יולי 2023).

מאמני השנה: גזאצ'ו יוסף וזוהר זימרו, צמד המאמנים של נבחרת ישראל בריצות ארוכות. הובילו את טפרי למדליית הכסף ההיסטורית באליפות העולם בבודפשט ועומדים בראש אחת מנבחרות המרתון החזקות באירופה.

אלעד עדיקה (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

טפרי אמר: "אני מודה לאיגוד האתלטיקה על הבחירה בי, התואר הזה מרגש אותי מאוד. שנת 2023 הייתה בהחלט שנה מקצועית טובה עבורי, אך אני מצפה בקוצר רוח לשנת 2024. אני אמשיך לעבוד קשה ולתת את כל כולי, כשהמטרה הגדולה עומדת מול עיניי- המשחקים האולימפיים בפריז".

צ'מטאי סלפטר אמרה: "אני כל כך שמחה להיבחר שוב לאתלטית השנה ואני מודה לכל מי שהיה חלק מהשנה המוצלחת שלי. אני מעריכה מאוד התמיכה שאני מקבלת מאיגוד האתלטיקה, שמעניק לי כל מה שאני צריכה על מנת להצליח. אני מתרגשת מאוד לקראת השנה החדשה, השנה האולימפית, ומחכה כבר לייצג את המדינה שלי במשחקים האולימפיים בפריז הכי טוב שאני יכולה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button