טניסענפים אחרים

טניס שולחן: 120 חבטות לשובם של 120 החטופים בשבי חמאס

לפני פתיחת אליפות ישראל בטניס שולחן על שם רס''ל בן זוסמן ז''ל: המתחרים התמסרו ב-120 חבטות ועמדו דקת דומייה לזכר חללי המלחמה ולרפואת הפצועים. זוסמן ז''ל היה לוחם בהנדסה קרבית ושחקן מקצועני בענף

אליפות ישראל בטניס שולחן ה-69 נפתחה הבוקר ג' (שלישי) במתכונת מיוחדת, על שמו של חלל צה"ל, שחקן טניס שולחן, רס"ל בן זוסמן ז"ל שנפל במלחמת חרבות ברזל בקרבות בעזה. רגע לפני פתיחת האליפות השחקנים התמסרו בניהם 120 חבטות לשובם של 120 החטופים והחטופות בשבי החמאס ועמדו דקת דומייה לזכרם של חללי המלחמה ורפואת הפצועים. האליפות שנפתחה היום בהיכל ארנה פיס בירושלים תימשך עד שישי 5.7.24 בה ייערכו משחקי החצי גמר וגמר. איגוד טניס השולחן בישראל יזם את האליפות בשיתוף עם משרד התרבות והספורט, טוטו WINNER, עיריית ירושלים וחברת אריאל, הרל"י (הרשות לפיתוח ירושלים), הקרן לירושלים וקבוצת קומטק האמונה על הפקת האליפות.

אליפות ישראל בטניס שולחן (שאולי לנדנר)

האליפות נקראת על שמו של רס"ל בן זוסמן ז"ל כחלק משיתוף פעולה עם משפחת זוסמן ומתוך רצון להוקיר ולהנציח את יקירם שנפל במלחמת חרבות ברזל. בן זוסמן לוחם מילואים בחיל ההנדסה. למעשה, בן לא זומן למילואים, הוא פשוט התייצב בצהריים ב-7 באוקטובר והתעקש לחבור לצוות שלו במשימת ההגנה על ארצו האהובה ולא היה שום סיכוי שמישהו יעצור אותו. ב-3 בדצמבר 2023, תוך כדי חתירה למגע ומוכוון משימה ומטרה, בן נהרג בהיתקלות עם מחבלי חמאס בצפון רצועת עזה. בן 22 במותו. בנוסף, בטורניר השנה ייערך טקס מיוחד ופינת הנצחה לזכרם של שחקני טניס שולחן נוספים שנפלו במלחמת חרבות ברזל – רס"ן רועי מלדסי וסמל שי מיכאלי ז"ל.

איגוד טניס השולחן בישראל ייפרד השנה בטקס מרגש מאגדת טניס השולחן דרור פולק ז"ל שהלך לעולמו לפני מספר חודשים. פולק ז"ל היה איש מקצוע, ואחד מגדולי שחקני טניס שולחן שהיו בישראל, זכה שבע פעמים באליפות ישראל וייצג את נבחרת ישראל בחמש אליפויות עולם. דרור פולק, נפטר בגיל 64 בתאריך 1.04.24 כתוצאה מדום לב. בנוסף, האיגוד יציין את זאב קראוס ז"ל ויוסי ריכטמן ז"ל מוותיקי הענף שנפטרו עם השנים ולהם כבוד בעשייה ובתרומה משמעותית לענף. כ-750 שחקנים מכל הגילאים והקטגוריות צפויים לקחת חלק באליפות ישראל בטניס שולחן השנה. בטורניר השנה ייערכו קטגוריות משחקים בכל הגילאים לגברים ונשים מגיל 9 ועד 80.

אליפות ישראל בטניס שולחן (שאולי לנדנר)

יו"ר איגוד טניס שולחן בישראל, לירון כרמל: "אנו גאים לערוך השנה את התחרות בעיר ירושלים, בירת ישראל. אני חושב שבימים אלה זאת זכות אדירה שנפלה בחלקנו ותודות לשיתוף הפעולה של העירייה, ושותפים נוספים, מקיימים את האירוע הגדול ביותר שידע ענף טניס השולחן בישראל. הבוקר ראינו את שחקני דור העתיד של טניס השולחן עוצרים רגע לפני פתיחת האליפות וחובטים 120 מכות לשובם של 120 החטופים בשבי החמאס ולאחר מכן עומדים דקת דומייה, המעמד המרגש מדגיש את העוצמה של האחדות בחברה הישראלית. אנו מצפים ומקווים לראות קהל רב מכל קשתות האוכלוסייה שיבואו להפנינג תוסס שכולו טניס שולחן עם טובי הספורטאים בישראל. אני מבקש להודות למשפחת זוסמן על הסיוע, קבוצת קומטק, וכמובן לצוות האיגוד בראשות המנכ"לית, קרין פלג נוימן על העבודה הרבה והמושקעת לאירוע".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "התרגשתי לשמוע את סיפורו של בן ז"ל שהיה שחקן טניס שולחן מצטיין מירושלים ומהטקס המרגש שנערך הבוקר רגע לפני תחילת המשחקים. בן, אנחנו לא שוכחים אותך, אתה איתנו תמיד. לוחם, ספורטאי, מנהיג, ומעל הכל אדם שהוא דוגמא ומופת לרבים מאד. אנחנו כולנו מחבקים את המשפחה ולצדכם כאן תמיד. כולם מוזמנים להצטרף אלינו וליהנות מחוויית ספורט מיוחדת ומתחרות, שבדומה לתחרויות ספורט בינלאומיות וארציות רבות אחרות, מוצאת גם היא את דרכה לבירת הספורט של מדינת ישראל".

אליפות ישראל בטניס שולחן (שאולי לנדנר)

מנכ"ל הטוטו, מאיר ברדוגו: "מאז ה-7 באוקטובר לספורט הישראלי יש תרומה חשובה לחוסן האישי וגם הלאומי שלנו. אליפות ישראל ה- 69 בטניס שולחן תעמוד השנה בסימן הצדעה והוקרה לבן זוסמן ז"ל שנפל בקרב ברצועת עזה בעת שירות מילואים. לבן הייתה אהבה גדולה לספורט והוא נחשב לשחקן כישרוני מאוד בטניס שולחן. ההשתתפות באליפות השנה היא הדרך של כולנו להמשיך את המורשת של בן ז"ל ולהוקיר לו תודה".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW