כדורגל ישראליליגת העל

טועמה: "מאז המשחק נגד בית"ר ירושלים, אני לא ישן בלילה"

שחקן העבר ומנהל הקבוצה, שנקרא לעמוד על הקווים בשלושת המחזורים האחרונים של העונה, דיבר לקראת מכבי נתניה בשבת (17:00): ''זה לא סוד שאני לא אוהב להיות מאמן, אבל אעשה כל מה שצריך למען המועדון''

הפועל תל אביב תתארח אצל מכבי נתניה ביום שבת (17:00) כשהיא עם מאמן חדש על הקווים. אחרי התבוסה 5:1 לבית"ר ירושלים והירידה מתחת לקו האדום, יוסי אבוקסיס פוטר והמנהל המקצועי חן סול התפטר. סלים טועמה שוב מונה למאמן זמני והוא זה שיאמן בשלושת המשחקים שנותרו עד סיום העונה. האדומים לא ניצחו 10 משחקים רצופים – מאז ה-1:3 נגד מ.ס. אשדוד עם טועמה על הקווים – ובכלל, ב-19 המשחקים האחרונים זה היה הניצחון היחיד שלהם.

המאמן הזמני סלים טועמה אמר היום (חמישי) במסיבת העיתונאים: "קודם כל לפני שנתחיל, אני בהזדמנות הזו אתנצל בפני האוהדים שלנו על מה שהיה ביום שבת. חטפנו סטירה לא קלה אבל אני בטוח שאנחנו נתרומם מזה כבר ביום שבת. בהזדמנות הזו, אתנצל באופן אישי בשמי ובשם השחקנים. זה לא סוד שאני לא אוהב חילופי מאמנים, כל פעם שאני צריך להחליף מאמן זה יוצא בסיטואציה לא טובה ולא נעימה אבל אני איש מועדון וזה החיים שלי, אעשה הכל בשביל הצלחת המועדון וכל מה שצריכים ממני אני מנסה לעשות על הצד הטוב ביותר. נקווה שנצליח לעשות את המשימה הזאת. אני מאמין במשימה הזאת והשחקנים מאמינים בזה, בסוף גם נצליח".

סלים טועמה עם ניר דוידוביץ' באימון (באדיבות הפועל ת"א)

טועמה הוסיף: "דיברתי עם יוסי אחרי מה שקרה, זה באמת חבר וברגע שהוא חתם פה אין אחד שלא שמח על ההחתמה הזו. אבל אתם יודעים מה זה כדורגל, זה מקצוע נזיל שפתאום יש ציפיות ולפעמים גם ההצלחות לא כל כך מגיעות וזה בדיוק מה שאליו נקלע יוסי, סיטואציה לא טובה ונעימה. אני בטוח שהוא יצליח בכל מקום שילך, זה הכדורגל אין מה לעשות. אני לא יודע למה חן סול החליט להתפטר. הוא הודיע לי את זה ואמר לי לקח את המשוכות ושהוא מאמין בי. הוא חבר טוב שגם עבד איתי כמה שנים טובות, זה מצער שהוא עזב ככה אבל אנחנו מרוכזים במטרה שלנו שזה מתחיל ביום שבת. אנחנו נבוא בטירוף וניתן את הכל, בסוף נצליח את זה".

המאמן הזמני המשיך: "אני אשאיר את מה שאמרתי לשחקנים ביני לבינם. הדבר היחיד שאני יכול להגיד זה שאני לא זוכר שהייתה קבוצה שתלויה בעצמה מתחת לקו האדום. בסיטואציה הזו הכל תלוי בנו, אני מאמין בשחקנים והם גברים אחד אחד. אנחנו מאמינים בהם ואני בטוח שגם הקהל יבוא ביום שבת ויראה את התמיכה, הקהל יודע שהשחקנים צריכים אותם וגם הם יתנו הכל כדי לעזור לשחקנים ולמועדון. לא מאמין בקארמה רעה או טובה, אני מאמין בשחקנים ובמאמן, ובמה שקורה במועדון. הפועל תל אביב חזקה מספיק כדי להתמודד עם כל דבר, גם בסיטואציה הזאת".

סלים טועמה (ליאת אבשלומי)

על כך שהמשחק של בית"ר נגד אשדוד לא יתקיים במקביל, אמר טועמה: "שמעתי הרבה דברים לאחרונה על העניין של בית"ר. אז נתחיל מזה שהמועדון לא אמר כלום באשר לבית"ר ואשדוד, אנחנו מתרכזים רק בעצמינו והאחרות לא מעניינות אותנו, לא מעניין מה הם עושים. מסכים שהיו צריכים לערוך את המשחקים באותו יום ובאותה שעה, כל השאר זה לא מעניין והכל זה עבר, מה שחשוב זה להתרכז בעצמינו, לעשות את העבודה שלנו ואחר כך להתרכז בשאר הדברים. אם לא נעשה את שלנו לא נצפה מאף אחד שיעשה לנו את העבודה, אני מאמין בשחקנים שיעשו את העבודה".

לסיכום, אמר המאמן הזמני של האדומים: "לא נדבר עכשיו על מה טוב ומה לא טוב למועדון. נדבר על המשחק שיש לנו ביום שבת וכל השאר כבר נסיים את העונה הזו ויפתרו את מה שצריך לפתור לקראת שנה הבאה. מאז המשחק של בית"ר אני לא ישן בלילה, וגם עכשיו אני לא מצליח לישון בלילה כדי לראות מה אפשר לעשות הכי טוב בשביל השחקנים וכדי להגיע הכי מוכנים למשחק ביום שבת. אני יודע מה אני רוצה וצריך לעשות, ואני מקווה שתראו את זה ביום שבת".

מאוויס צ'יבוטה מול אלון אזוגי (אסף הופמן)

שחקן ההתקפה מאוויס צ'יבוטה הודה: "זה קשה, כל שבוע אני מנסה להעביר רוח טובה ולנסות להרים את הראש ולהגיד מה אעשה. בכדורגל אפשר רק להאמין ולעבוד נכון, אין עוד מה לעשות. נגד בית"ר התפרקנו, זה מה שקרה. זה פשוט מאוד, כל מה שעברנו עד היום נשים מאחורה ונתרכז בשלושת המשחקים שנותרו. אחרי שנעבור את נתניה נחשוב על המשחק הבא. חן סול זה איש שאנחנו מאוד אוהבים ומאוד קרוב אלינו. הוא נתן את כל כולו כדי שנצליח. הדברים הלכו פחות טוב אבל כרגע לחפש אשמים ומה לא עבד, זה לא לא הזמן המתאים בשביל זה. אנחנו מתרכזים במשחק הבא ונתקדם".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW