אתלטיקהענפים אחרים

טדסה גטהון והדר אופיר פורר אלופי ישראל ב-10,000 מטר

השניים הוכתרו בפעם השנייה ברציפות, כאשר גטהון קבע שיא ישראלי בינלאומי ואילו אופיר פורר קבעה שיא אישי. גטהון: ''התוצאה הזאת תיתן לי דחיפה גדולה להמשך''. אופיר פורר: ''לא הלך כמו שציפיתי''

אליפות ישראל ב-10,000 מטר התקיימה הערב (חמישי) באצטדיון הדר יוסף המחודש. הרצים והרצות ענדו מספרי חזה מיוחדים עם עיטור החופש, הסרט הצהוב, למען שחרור החטופים משבי חמאס.

אצל הגברים, טדסה גטהון (הפועל עמק חפר) הוכתר לאלוף ישראל ב-10,000 מטר בפעם השנייה ברציפות עם שיא ישראלי בינלאומי (התוצאה הטובה ביותר שנקבעה אי פעם על אדמת ישראל) של 27:46.79 דקות. יטאיאו אבוהאיי (מכבי תל אביב) סגן אלוף ישראל עם שיא אישי חדש של 28:07.02 דקות ובוקיאו מלדה (הפועל עמק חפר) במקום השלישי עם זמן של 28:32.91 דקות.

"אני מאוד שמח על התוצאה. אני מודה לכל הקהל שעודד אותי במהלך הריצה, זה נתן לי המון מוטיבציה. אין ספק שהתוצאה הזאת תיתן לי דחיפה גדולה להמשך", אמר בסיום גטהון.

הדר אופיר פורר (צילום: Maxim Dupliy)

גם אצל הנשים, הדר אופיר פורר (מכבי תל אביב) הוכתרה בפעם השנייה ברציפות לאלופת ישראל עם שיא אישי חדש של 34:29.57 דקות (שיפור של דקה שלמה משיאה הקודם). בורטוקן טסרה (הפועל תל אביב) במקום השני עם זמן של 36:14.33 דקות והלה עזרן (מכבי תל אביב) השלימה את הפודיום עם שיא אישי של 36:22.87 דקות.

אופיר פורר אמרה: "אני שמחה על השיא האישי ועל תואר אלופת ישראל, אבל לא הלך לגמרי כמו שציפיתי מבחינת התוצאה. כיוונתי לרוץ פחות מ- 34 דקות. בשבוע הבא שוב אתן את כל כולי באליפות ישראל ב-5,000 מטר".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW