כדורגל ישראליליגת העל

חשש במכבי חיפה מעונש כבד, שביעות רצון מהניצחון על המלטזים

הירוקים אוספים עדויות מאוהדים לגבי אירועי המשחק מול האמרון ספרטנס, שני אוהדים יובאו להארכת מעצר. במועדון באו בטענות ליריבה על האבטחה הלקויה ותנאי המגרש. מחמאות לדגו: ''צלח את טבילת האש''

מכבי חיפה צלחה אמש (שלישי) ברגל ימין את משחקה הרשמי הראשון לעונת 2023/24 עם 0:4 על האמרון ספרטנס המלטזית, בפתיחת סיבוב המוקדמות הראשון של ליגת האלופות. משחק הגומלין הפך למשחק לפרוטוקול בלבד, כך שהנושא העיקרי לאחר הניצחון היה הפסקת המשחק לכ-35 דקות בשל תקריות בין אוהדי שתי הקבוצות. במועדון באו בטענות למלטזים על התנאים הלקויים, כולל החציצה המועטה בין הקהלים.

במועדון הירוק כבר משלימים עם העובדה שייאלצו ככל הנראה לשחק ללא הקהל שלהם במשחק החוץ הבא באירופה, בשל עונש על תנאי שעמד כנגד הקבוצה על השלכת אבוקות, אך מקווים מאוד שאופ"א לא תטיל על הקבוצה עונש כבד בעקבות האירועים אתמול. כידוע, חמישה אוהדים של הירוקים נעצרו במהלך המשחק, כאשר שלושה אוהדים שוחררו במהלך הלילה על ידי המשטרה המקומית אך שניים יובאו להארכת מעצרם.

בחיפה כבר אספו וימשיכו לאסוף סרטונים ועדויות מהיציע, כאשר לפי הבדיקות שנעשו עד כה האירוע בין הקהלים החל לאחר שירים של אוהדי חיפה והנפת דגלי ישראל, מה שגרר קריאות של הקהל המלטזי ולטענת אוהדי חיפה אף פירוק של החציצה הדלה שהייתה בין הקהלים וזריקת חפצים לעבר האוהדים הירוקים. לאחר מכן כידוע זרקו אוהדי האלופה אבוקה על תוך הקהל המלטזי וההערכה היא שחיפה תספוג עונש כבד בשל כך. 

המאמן מסאי דגו (מכבי חיפה, האתר הרשמי)

בפן המקצועי, במועדון הייתה שביעות רצון מהניצחון למרות שהיכולת לא הייתה מבריקה במיוחד: "היה חשוב מאוד לא ליפול במשחק עם תנאים לא פשוטים שכללו כר דשא סינתטי שהקשה מאוד על פיתוח משחק נורמלי". במכבי חיפה גם החמיאו למסאי דגו: "הוא ידע לנתק את עצמו מכל הביקורות שהיו על המינוי שלו ועבר את טבילת האש בהצלחה". במועדון שיבחו מספר שחקנים ובראשם עבדולאי סק, פרנזי פיירו וכן גוני נאור.

הירוקים מרוצים משילובם של הצעירים, ענאן חלאיילי וחמזה שיבלי במחצית השנייה ומקווים שזו מגמה שתימשך. חלאיילי, שנכנס כמחליף כבש את השער הרביעי, מעורר עניין במספר קבוצות באירופה, בהן רד בול זלצבורג, וולפסבורג ובורוסיה מנשגלאדבך. לכוכב הצעיר סעיף שחרור של מיליון יורו בלבד וייתכן שבחיפה יעשו מהלך להחתים את השחקן בן ה-18 על חוזה חדש ולהוריד ממנו את הסעיף, או לכל הפחות להגדיל אותו.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW