ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

חסון ולסרי ניצחו בשיוט מדליות וסיימו במקום 7 באליפות העולם

צמד השייטים הגיעו לשיוט ללא סיכוי לזכות במדליה, אך סיימו את התחרות בסירות ה-470 בטעם טוב: ''המזל סוף סוף בא לטובתנו''. ישראליות בצמרת של ה-IQ פויל: טיבי שנייה, ספיצ’קוב שלישית וקנטור חמישית

יומה השביעי של אליפות העולם בשייט היה יום סיום התחרויות בסירות ה-470. ניתאי חסון ונועה לסרי העפילו אתמול (חמישי) לשיוט המדליות מהמקום העשירי, תוך שהם מבטיחים לישראל את הקווטה הראשונה למשחקים האולימפיים פריס 2024.

חסון ולסרי יצאו לשיוט המדליות כאשר הם יודעים שבגלל הפרש הנקודות אין ביכולתם לאיים על מדליה, אבל לא נתנו לכך להשפיע עליהם והלכו על כל הקופה. הצוות זינק במקום רביעי, צמוד לצוות הספרדי ושמר על מקומו במצוף הראשון, בכניסה למצוף השני בחרו חסון ולסרי לתקוף דרך הצד הימני של הצי ובתוך דקות עקפו את מתחריהם והובילו בהפרש ניכר. הצוות שמר על מיקומו עד לסיום, ניצח את שיוט המדליות באופן משכנע וסיים את אליפות העולם במקום השביעי.

ניתאי חסון ונועה לסרי (צילום: sailing energy)

"התאוששנו מהפתיחה הלא טובה של השבוע ממש מהר וזו גאווה ענקית לנצח שיוט מדליות בתחרות כל כך צמודה", אמרה נועה לסרי בזמן שהוציאו את סירתם מהמים. "עכשיו יש לנו את הקווטה ביד ויש לנו שנה של שקט כדי לעבוד ולהגיע טובים אפילו יותר לפריס".

ניתאי חסון הוסיף: "בשבילי זו חוויה יוצאת דופן כי זה שיוט המדליות הראשון שלי באליפות עולם והוא היה כל כך מטורף. עבדנו כל כך קשה ובסוף גם המזל בא לטובתנו סוף סוף. זה הקצת המזל שהיה חסר לנו במהלך התחרות ואז גם היינו מאיימים על מדליה, אבל לפחות הוא הגיע בסיום".

את תואר אלופי העולם קטפו הצמד היפני, הוקדה ויושיאוקה, שהובילו לאורך כל התחרות ובעצם הבטיחו את מדליית הזהב לפני שיוט המדליות. במקום השני ג'ורדי זאמר ונורה ברגמן מספרד ובמקום השלישי צוות יפני נוסף, אישוזקי וסקי, שהצליחו לזנק במהלך שיוט המדליות מהמקום החמישי עד למדליית הארד.

שחר טיבי (sailing energy)

בגלישת הרוח שולטת נבחרת הנשים בדגם ה IQ פויל ללא עוררין בפסגת הדירוג בסיום היום, כאשר נותרו עוד יומיים של תחרויות בלבד. שחר טיבי, הישראלית המובילה, נמצאת במקום השני הכללי באליפות, תשע נקודות בלבד אחרי אמה ווילסון הבריטית. טיבי החלה את היום עם שיוט חלש, אותו סיימה 15, אך העלתה הילוך וסיימה את ארבעת השיוטים הבאים ב 4,5,6 וניצחון בשיוט האחרון להיום.

שתי נקודות אחריה בדירוג קטי ספיצ'קוב, שעולה שלושה מקומות מאתמול עד למקום שלישי. גם ספיצ'קוב פתחה את היום חלש עם שיוט במקום 28, אבל אחריו שיוט במקום 7 ואז 2,1,2. שרון קנטור, שזכתה בחודש שעבר בתחרות הקדם אולימפית, שומרת גם היום על המקום החמישי אחרי שלושה שיוטים בעשירייה הראשונה ושני שיוטים במקום 11. סוגרת את העשירייה תמר שטיינברג, שממוקמת תשיעית אחרי שזינקה היום שמונה מקומות במעלה הטבלה.

עוד בתמונת עשר הגדולות, שיתחרו בשיוטי המדליות גם שחר רשף ומאיה מוריס. רשף ממוקמת במקום 13 בהפרש של תשע נקודות בלבד מהמקום העשירי ומוריס במקום 15 יכולה גם היא להפתיע במידה ותצליח לסגור מחר הפרש של 21 נקודות. במיקומים הנוכחיים ועם כזו כמות של גולשות בפיסגה מבטיחה למעשה הנבחרת של שחר צוברי בוודאות גבוהה את קבלת הקווטה לפריז.

יואב עומר (sailing energy)

בנבחרת הגברים בגלישת רוח שומר יואב עומר על המקום החמישי מאתמול, למרות יום שיוטים בינוני, בעוד חברו לנבחרת תום ראובני סבל מיום חלש והידרדר מהמקום הרביעי עד למקום ה-17. עומר ינסה מחר להתקדם עוד בתוך העשירייה המובילה, כהכנה לשיוטי המדליות, שיערכו ביום שבת. ישראל ממוקמת כרגע כמדינה החמישית באליפות גלישת הרוח בגברים, כאשר 11 קווטות יוענקו למדינות המובילות בסיום.

גם נבחרות הקייט נמצאת עדיין בתמונת הקווטות לפריז. אצל הנשים מיה אשכנזי וגל צוקרמן צמודות לעשיריה המובילה, במקומות 12 ו-13. שתי הישראליות צריכות להצליח לסגור פער של כ-10 נקודות מהמקום העשירי על מנת להצליח ולהכנס לשיוטי המדליות ולאיים על הפודיום. מאידך, מכיוון שבקייט מחולקות רק רק שמונה קווטות למדינות המובילות, צריכות הישראליות להיזהר שלא ליפול מחר עוד במורד הטבלה, כיוון שמתחרות ממספר מדינות עלולה להתקדם מחר ולגרום להפסד הקווטה לישראל.

אצל הגברים נראה הסיכוי להשגת הקווטה קלוש. דור זרקה, הממוקם היום במקום 17 מרוחק כמעט 40 נקודות משיוט המדליות. זרקה דווקא שיפר את מיקומו היום וטיפס חמישה מקומות במעלה הטבלה ובנבחרת מקווים שימשיך ביכולת הנוכחית גם מחר.

מחר יערכו השיוטים האחרונים במסגרת בית הזהב של אליפות העולם, כאשר גם בקייט פויל וגם בגלשני ה IQ פויל יעלו עשרת הגולשים והגולשות הראשונים לשיוטי המדליות, שיתקיימו ביום שבת. בשיוטי המדליות בדגמי הגלשנים מתאפס הניקוד, כך שגם למתמודדים הסוגרים את העשירייה ישנו סיכוי להגיע לפודיום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW