כדורגל ישראליליגת העל

חיזוק טורקי בדרך? מכבי ת"א תנסה לצרף את יחזקאל וקארצב

הצהובים עובדים על חיזוק הסגל בחלון ההעברות של ינואר ובונה על חיזוק מהמדינה השכנה ותומכת החמאס. שני השחקנים שיחקו בעבר במכבי ת''א ועדיין לא ברור באיזה מתווה בדיוק יוכלו להצטרף, בהתאם לעתיד חוזיהם

בעוד מכבי חיפה כבר התחזקה בשחקני רכש בחלון הנוכחי (קני סייף, גדי קינדה) וממשיכה לחפש עוד שחקנים, במכבי תל אביב העניינים עובדים לאט הרבה יותר – אך הדברים שעושה המועדון הצהוב בנושא הם מאחורי הקלעים. מכבי תל אביב מעוניינת מאד לצרף את שני השחקנים הישראלים הבכירים הנמצאים כעת בשוק פליטי ה"סרט הטורקי", שגיב יחזקאל ועדן קארצב. מעמדם של השניים שונה ונראה שהאפשרות לצרף את קארצב ממשית יותר ובעלת היתכנות גדולה יותר.

מכיוון שחוזהו של יחזקאל בוטל חד צדדית על ידי קבוצתו אנטליהספור, לפחות לפי הצהרת המועדון, וקרוב לוודאי כאשר העניינים יתקררו מעט, השחקן עשוי גם לתבוע את המועדון על כספים המגיעים לו – שתי משכורות שטרם שולמו לו ואת יתרת החוזה. השחקן יסכים לוותר על חוזהו רק אם ישוחרר חינם ואת זה תצטרך גם קבוצתו לקחת בחשבון. לא יתכן שתבטל את חוזהו ותבקש למכור אותו כדי עוד להרוויח ממה שעשתה כנגד השחקן.

המחווה של שגיב יחזקאל לשחרור החטופים (האתר הרשמי)

ללא קשר, כדי לשחק בקבוצה שלישית השנה ולא להיות כפוף לחוק של אופ"א לשחק רק בליגה הפוכה כמו ארה"ב או ארצות סקנדינביה, חייב השחקן להגיש בקשה לוועדה למעמד השחקן באופ"א, דבר שעלול לקחת זמן רב. אם מכבי תל אביב תתחזק בינתיים בשחקן בעמדה אחרת מזו של יחזקאל, ולכאן נכנס קארצב לתמונה, מכבי תל אביב תסכים להמתין ליחזקאל כדי שיסיים את ענייניו. אמנם שכרו בטורקיה עומד על 400 אלף יורו לעונה, שכר שמכבי תל אביב לא מתלהבת לשלם אבל היא תוכל לפתות את השחקן בחוזה ארוך טווח בשכר מופחת מזה ותבסס את החוזה גם על מענקים לזכייה בתארים.

מצבו של קארצב קל יותר ומכבי תל אביב מתכוונת להסתער עליו לפני שיהיו קופצות נוספות על השחקן. האירוני שבדבר ששני השחקנים האלה כבר עברו בקריית שלום ומכבי תל אביב לא השכילה לשמור אותם אצלה. ג'ורדי קרויף שילם קרוב ל-800 אלף יורו להפועל תל אביב כדי להביא את יחזקאל למכבי תל אביב, אלא שיש לומר ביושר שיחזקאל אז לא דומה כלל לשחקן שהתפתח ופרץ בהפועל באר שבע, כאשר בתווך גם הושאל לבני יהודה ולמ.ס. אשדוד.

עדן קארצב במדי בשאקשהיר (האתר הרשמי של המועדון)

קארצב, שפרח בקבוצת הנוער שת מכבי תל אביב והושאל להתחשלות בית"ר תל אביב/רמלה ובהפועל חדרה, ואף שיחק בקבוצה הראשונה של מכבי תל אביב זומן לסגל הנבחרת, עזב את הצהובים בשל מיעוט דקות משחק ועומס בעמדות הקישור בקבוצה, כחלק מעסקת הבאת גבי קניקובסקי לקבוצה התל אביבית.

לעתים מוטיב הזמן והסיטואציה מאוד חשובים. נראה שעכשיו בשלו התנאים ששני השחקנים האלה ינחתו בקרית שלום כאשר כפי שצוין, את עדן קארצב קל יותר להביא ואפשר לעשות זאת באופן די מיידי.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW