כדורגל ישראלינבחרת ישראל

חזן: "אני תמיד מאמין, עד השנייה האחרונה. גם השחקנים שלי"

מאמן נבחרת ישראל אחרי ה-0:1 על בלארוס: ''שימחנו הרבה אנשים לפני ראש השנה''. קניקובסקי: "שמח שהייתי חלק מהרגע גדול, בשביל להגיע לטורניר גדול צריך גם לסבול''. גלזר: ''לפעמים מבקרים אותי מהר מדי''

נבחרת ישראל חיכתה הערב (שלישי) לתוספת הזמן כדי לנצח 0:1 את נבחרת בלארוס, לעיני כ-28,500 צופים באצטדיון בלומפילד, במסגרת המחזור השישי של מוקדמות היורו. לבסוף היה זה גבי קניקובסקי שכבש את שער הניצחון בדקה ה-93 והוביל להתפרצות שמחה אדירה. הנבחרת קיוותה לסיוע גם מקוסובו, שהחזיקה מעמד ב-10 שחקנים בבוקרשט ושוערה גם הציל פנדל, אבל בסופו של דבר רומניה ניצחה 0:2 ושמרה על המקום השני בבית ט' שכאמור מעניק כרטיס אוטומטי ליורו 2024.

המאמן אלון חזן אמר בסיום: "זה לא בריא ללב שלי ולא ללב של הרבה אנשים. אמרתי עוד לפני המשחק שזה לא יהיה קל, אני יודע איך הבלארוסים כשהם מסתגרים והם יצאו במחצית הראשונה לכמה התקפות מסוכנות. אני שמח שהשחקנים לא איבדו את האמונה ועשו את הדברים עד השנייה האחרונה. הוצאתי שחקנים שהשקיעו המון וניסיתי להכניס שחקנים טריים. אני הכי שמח בעולם שזה הצליח. כשעושים דברים אז יכולים לחשוב שאתה חכם גדול אם זה מצליח ואם זה לא אז יכולים להגיד שאתה לא מבין שום דבר. אני שמח שלפני ראש השנה עשינו משהו שמשמח הרבה אנשים".

שחקני נבחרת ישראל חוגגים (מוטי קדוש)

על שער הניצחון של קניקובסקי, אמר חזן: "אני מאמין תמיד, עד השנייה האחרונה, שאפשר לעשות את זה. דחפתי את השחקנים להמשיך ולרוץ קדימה, כעסתי מאוד שניסינו אפילו לדלג מעל הבלמים הגבוהים – אבל אני מאמין והשחקנים שלי מאמינים והם הוכיחו את זה על הדשא. מה לגבי המשך הקמפיין? עשינו היום צעד חשוב מאוד, בטח בדרך שזה הושג. אנחנו יוצאים לתקופת החגים להיות עם המשפחות, להרגיע, לעשות את הדברים בצורה טובה. עשו פה מאמץ אדיר במשחקים האלה, יש הרבה דברים לתקן אבל גם הרבה דברים להיות שמחים מהם. חג שמח לכולם".

כובש שער הניצחון גבי קניקובסקי אמר: "אני שמח בשבילי ובשביל כל המדינה הזאת. כשלא הייתי בסגל התאכזבתי, אבל אולי זה היה שווה וזה היה צריך לקרות בשביל שיגיע הרגע הזה. אני אפילו לא יודע מה קרה שם בגול, אני שמח שאני חלק מהרגע הגדול הזה. בשביל להגיע לטורניר גדול צריך לסבול קצת, ואנחנו סובלים, אבל עם אמונה שלמה ועם ביטחון. אנחנו רוצים להשיג את המטרה וזה עוד צעד בדרך. כולם נמצאים פה בשביל מטרה אחת, בלי אגו, וזה מה שיפה בנבחרת הזאת. בגלל זה נעשה דברים גדולים. אנחנו רוצים להיות שם ביורו. ברמה הזאת צריך לדעת להתמודד עם הלחץ. היה חשוב לי מאוד שננצח את המשחק הזה, אנחנו חלק מקבוצה וממדינה שלמה וכשכולם באים ורוצים להוכיח אז נראה טוב".

מנור סולומון עם הכדור (מוטי קדוש)

מנור סולומון אמר: "הפציעה? הכל בסדר, זאת רק התכווצות. היה משחק מאוד קשה. אנחנו מדברים על זה בחדר ההלבשה, על זה שהכל הולך קשה ואף פעם לא קל. או שאנחנו בפיגור, או בתיקו ואז חייבים שער. פתחנו טוב את המשחק, אני החמצתי וגם שחקנים אחרים, אבל כנראה שזה מה שהיה צריך להיות וגבי הציל אותנו. השער של גבי? חבל שזה לא קרה כבר בסוף של המשחק הקודם. גבי הוא בחור מדהים, אין אחד בנבחרת ישראל שלא אוהב אותו. אני חושב שאם היית שואל כל אחד מי היית רוצה שיכבוש שער ניצחון כזה היו אומרים לך 'גבי'".

על שלוש הנקודות החשובות והקהל, אמר סולומון: "עשינו ניצחון מאוד חשוב, היינו חייבים לנצח כאן. בלארוס שמרו עלינו חזק ולא היה פשוט. היו כאן 30,000 אנשים שדחפו והקהל היה מדהים, זה לא מובן מאליו שהם מגיעים וממלאים את האצטדיון וזה כיף שעם ישראל מאחורינו. לא יודע אם היינו מנצחים בלעדיהם. הלוואי והיינו עושים חיים קלים יותר, אבל זה מה שהיה צריך להיות".

שחקני נבחרת ישראל חוגגים (מוטי קדוש)

השוער עומרי גלזר, ששגה בתיקו ברומניה בשבת והפעם הצטיין, אמר: "אני שמח שעזרתי לנבחרת ברגעים הפחות טובים. לא יכולתי לבקש יותר משער נקי ומניצחון. אין שוער בעולם שלא יטעה, זה חלק מהמשחק. גם חלק מהתפקיד של התקשורת זה לבקר ואני מקבל את זה באהבה, אני יודע מה עליי לעשות כדי לתקן ולא לקחתי את זה קשה כי אני יודע מה אני שווה. גם אם אתם מבקרים מהר מדי, אחרי טעות אחת, זה בסדר – אני לא לוקח את זה באופן אישי, אלא זה נותן לי רצון להוכיח. אני מקווה ששימחנו כל בית במדינת ישראל עם הניצחון והשער הנקי אחרי תקופה ארוכה".

על סיכויי ההעפלה ליורו, הוסיף השוער: "חד משמעית שאנחנו יכולים לעשות את זה. יש לנו צוות חזק שמכין אותנו מצוין ושחקנים בליגות הכי טובות בעולם, המעמד של השחקן הישראלי מתקדם משנה לשנה. אולי לא הצגנו משחק גדול היום, אבל הגענו להמון מצבים ואין יותר מתוק מניצחון בדקה האחרונה. האמנתי לכל אורך המשחק שאנחנו יכולים לנצח ושאם נעשה את הדברים כמו שצריך אז נשיג את הגול בסוף. הם התעייפו לקראת הסיום ובלב שלם האמנתי שננצח. לפעמים לא מזיקה גם טיפת מזל ואין מאושר ממני. יש לנו עוד ארבעה משחקים, אבל אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW