כדורידענפים אחרים

חוצה את הכביש: איבן קרצ'יץ' עבר ממכבי להפועל ראשון לציון

מעבר מצהוב לאדום בכדוריד הישראלי: אחרי שמונה עונות, בהן זכה עם הקבוצה בארבע אליפויות ובגביע המדינה, המקשר-מרכזי חוצה את הכביש לצד השני של עיר היין: ''משחק עד הסוף תמיד עבור כל התארים''

לא עוזב את העיר, ומהיום (חמישי) – הוא אדום. איבן קראצ'יץ', שחותם 8 עונות נהדרות בשורות האלופה היוצאת מכבי ראשון לציון – חוצה את הכביש ומצטרף להפועל ראשון לציון. קראצ'יץ', המקשר-מרכזי, בן ה-39, שהגיע לישראל במהלך עונת 2016-17, היה שותף לתארים ב'בית מכבי' (4 אליפויות וגביע המדינה), והפך לאחד הזרים הגדולים ביותר ששיחקו כאן. בנוסף להישגיות, הוא תרם רבות גם מדמותו וניסיונו הרב, מקריירה עשירה ברמות הגבוהות ביותר – כשחקן נבחרת בוסניה שהשתתף באליפות אירופה וגם בליגת האלופות.

איבן קראצ'יץ' בדרבי (צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

מי שימשיך לאמן את הקבוצה הוא הרוויה פאזין, שהדריך אותה בשנתיים האחרונות, ועבד עם קראצ'יץ' גם כעוזר מאמן במדי מכבי ראשון לציון. "אני שמח להצטרף למועדון מפואר כהפועל ראשון לציון. עם השתלבותי בליגה הבנתי שהמפגש עם הפועל מביא עימו אנרגיות מיוחדת ואני מוקיר תודה על ההזדמנות לשחק גם בהפועל ראשון", אמר קראצ'יץ'. "אני מעריך מאוד את הנוכחות של הקהל האדום ביציע. הדרבים מול הפועל תמיד היוו רגע שיא. אני שמח מאוד לחבור להרוויה פאזין, שהוא מאמן מצוין ואעשה את הכל לעזור לו להשיג את כל היעדים. כשחקן אני משחק עד הסוף ותמיד עבור כל תארים".

פאזין סיכם: "אני מאוד שמח שקראצ'יץ' מצטרף אלינו להפועל. הוא מהשחקנים הטובים ביותר ששיחקו בישראל. הניסיון העשיר שהוא מביא עימו, לצד מנהיגות וכדוריד ברמות הכי גבוהות שיש, יהיו בעלי ערך גדול עבורנו ויסייעו לנו בזכייה בתארים. שחקן מהטופ, בסדר גודל של קראצ'יץ', יתרון מהידע והבנת הכדוריד לשחקני הבית הצעירים שעתידים להרוויח מהצטרפותו".

לפני הפליאוף, האלופה החדשה רמת השרון בדקה אופציה לצירופו של קראצ'יץ', אבל השחקן חבר לבסוף לפאזין ולהפועל ראשון לציון – והמהלך הזה הוא חלק ממהפכה במצבת הזרים בהפועל (כל ה-4 – נמניה פריבאק, מרקו מאטיץ', אולג אסטרשפקין והשוער אלכסנדר מרקלאו – לא ימשיכו). בהפועל התעניינו גם בפאבל אטמן הרוסי ששיחק בשנתיים האחרונות במכבי ראשון לציון, שתעבור בעצמה מהפכה גדולה בסגל השחקנים. בשורות מכבי – ג'ו מתתיה המאמן ימשיך, והכוונה היא לבנות סגל חדש שיתבסס על זר אחד (ככל הנראה שוער שיחליף את גרדימיר צ'נבסקי), ועל שחקנים ישראלים מובילים – מה שיוביל למשחק כיסאות גם בקבוצות נוספות.

כתבות קשורות

Back to top button