ג'ודוענפים אחרים

חדשות עצובות: בנו של אורן סמדג'ה נפל בקרב ברצועת עזה

רס''ל (מיל') עומר סמדג'ה ז''ל, בנו של מאמן נבחרת הג'ודו והמדליסט האולימפי ולוחם בגדוד 9203 בחטיבת אלכסנדרוני, נפל ביום ההולדת של אביו שהספיק לברך: ''אמן יחזרו כולם הביתה''. הספורט הישראלי מספיד

אחד משני לוחמי המילואים שנהרגו אתמול (חמישי) מפגיעת פצצת מרגמה במסדרון נצרים הוא רס"ל במיל' עומר סמדג'ה, בן 25 מגנות הדר, בנו של הג'ודוקא האגדי אורן סמדג'ה – מדליסט הארד האולימפי מברצלונה 1992 ומאמן נבחרת הגברים בג'ודו כיום. עומר ז"ל היה לוחם בגדוד 9203, חטיבת אלכסנדרוני (3), ונהרג מפגיעת פצצת מרגמה במסדרון נצרים. באותה תקרית נפל גם רס״ל (מיל׳) סעדיה יעקב דרעי, בן 27 מתל אביב, ונפצעו חמישה לוחמים נוספים, בהם שלושה באורח קשה. ההלוויה תתקיים היום ב-13:00 בבית העלמין הצבאי בנתניה. המשפחה תשב שבעה ברחוב הבסמת 4, גנות הדר.

אורן סמדג'ה קיבל את הבשורה הקשה על נפילת בנו שעות לאחר שהספיק להודות לחבריו שבירכו אותו על יום הולדתו ה-54 וכתב: "תודה לכל המברכים. אמן יחזרו כולם הביתה. עם ישראל חי". נציין כי חודש לפני שפרצה מלחמת "חרבות ברזל" אורן איבד את אביו שיאהן מוריס סמדג'ה, ג'ודוקא, מאמן וממייסדי ענף הג'ודו התחרותי בישראל שנפטר בגיל 91. בעוד 35 ימים, יפתחו המשחקים האולימפיים בפריס ונבחרת הג'ודו תגיע עם 12 ספורטאים. חמישה מהם הם חניכיו של סמדג'ה – שגיא מוקי, פיטר פלצ'יק, ברוך שמאילוב, טוהר בוטבול וים וולצ'יק. עדיין לא ברור אם אורן עצמו יגיע לבירת צרפת בשל האירועים הקשים.

מהוועד האולימפי נמסר: "הוועד האולימפי בישראל מרכין ראש בכאב עצום עם חברנו המדליסט האולימפי והמאמן הלאומי אורן סמדג'ה ומשפחתו היקרה בנפול בנו היקר והאהוב עומר. עומר היה עולם מלא שרק התחיל את מסע חייו. כל ישראל ומשפחת ספורטאי ישראל כואבים את נפילתו בגבורה. אורן היקר, מאמן ענק, ספורטאי אדיר. כמו שחינכת ואימנת דורות שלמים של ספורטאים להצטיינות, נשיאת דגל ישראל בגאווה והרוח האנושית, כך בינך היקר מהווה דוגמא להיותכם תמיד במשימות הכי קשות. משפחת הספורט האולימפי איתכם יחד עם משפחתך האהובה ועם חבריכם ומכריכם. כולנו ברגלים כושלות, נשימה עצורה ולב בוכה. יהי זכרו של עומר היקר והאמיץ בלבנו לעד".

יו"ר הוועד האולימפי יעל ארד כתבה: "אסון נורא הלילה עם נפילתו של עומר סמדג'ה, הבן של אורן וליאת היקרים, אין מילים לבטא את הכאב העצום. הלב מרוסק לרסיסים. איתכם, בכאבכם ועם כל משפחת סמדג'ה המורחבת. יהי זכרו בליבנו לעד".

שגיא מוקי כתב: "הלב כל כך כואב. איך קורה שהטובים הולכים. מכיר את עומר מאז שהיה ילד קטן, אנרגטי ומלא בחיים. אני יודע שהשירות הצבאי היה כל כך משמעותי עבורו. הפך אותו לגבר. הוא היה הכי גאה ופעל מהמקום הכי נכון וטוב. התגייס למילואים בגאווה. רצה להחזיר למדינה שלנו ולאזרחים את הכבוד אחרי ה-7.10. אין לי מילים שיסבירו את הכאב. ליבי עם משפחת סמדג'ה".

מאיגוד הג'ודו נמסר: "איגוד הג'ודו משתתף בצערה הכבד של משפחת סמדג'ה, על נפילתו בקרב ברצועת עזה של רב סמל במילואים עומר סמדג'ה, בנו של מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג'ה. הלב שבור ודואב, מחבקים ומחזקים אתכם". מאיגוד האתלטיקה נמסר: "איגוד האתלטיקה משתתף בצערו הכבד של מאמן נבחרת הגברים בג'ודו, אורן סמדג'ה, ומשפחתו על נפילת בנם, רב סמל במילואים עומר סמדג'ה. כולנו אתכם בשעתכם הקשה מנשוא, שלא תדעו עוד צער. יהי זכרו של עומר ברוך".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW