כדורגל ישראלינבחרת ישראל

חדשות טובות: טורפד הניסיון הפלסטיני לסנקציות כלפי ישראל

מועצת פיפ''א החליטה פה אחד לדחות את היוזמה הפלסטינית, אינפנטינו הודיע כי הטיפול יעבור לגורמים משפטיים. שינו זוארץ: ''מנענו פגיעה תדמיתית אנושה במדינה, ראשי פיפ''א הבינו את חוסר הצדק המשווע''

עכשיו זה סופי: ההתאחדות לכדורגל הצליחה הבוקר (שישי) לטרפד את הניסיון של ההתאחדות הפלסטינית והעומד בראשה ג'יבריל רג'וב להוביל להשעיית הכדורגל הישראלי – נבחרות לאומיות וקבוצות – מפיפ"א, מטורנירים בינ"ל ומהמפעלים האירופים.

לאחר שאתמול החליטה מועצת פיפ"א פה אחד כי אין מקום לדון בקונגרס בבקשה הפלסטינית, הבוקר אישר זאת גם הקונגרס ומנע הצבעה בנושא. בהסכמת ההתאחדות הישראלית, סוכם כי הנושא יידון רק במסגרת מועצת פיפ"א, ככל שתמצא לנכון בעתיד, ושני יושבי הראש של ההתאחדויות נשאו נאומים. נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו הודיע כי פיפ"א תבקש ייעוץ משפטי עצמאי לפני שתקיים ישיבת מועצה חריגה לא יאוחר מה-25 ביולי, כאשר היועצים המשפטיים יגישו את המלצותיהם עד ה-20 ביולי. אינפנטינו אמר: "פיפ"א תפנה למומחים משפטיים עצמאיים כדי לנתח את שלוש הבקשות של ההתאחדות הפלסטינית ולהבטיח שחוקי פיפ,א מיושמים בצורה הנכונה".

היו"ר שינו זוארץ בקונגרס פיפ"א (ההתאחדות לכדורגל)

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ: "אל מול ניסיון נואל לפגוע במדינת ישראל, בתדמיתה ובלגיטימיות שלה באמצעות השעיית הכדורגל שלנו מכל הטורנירים והמפעלים הבינלאומיים, הצלחנו לבטל מהלך שהיה מכתים אותנו ופוגע בנו אנושות ברמה המדינית, הספורטיבית, המוסרית והתדמיתית כמדינה, כחברה. אל מול עולם עוין ברובו ובנסיבות מדיניות מורכבות מאי פעם, הצלחנו בזכות עבודה מאומצת ומושכלת שנמשכה יותר משלושה חודשים למנוע סנקציה כמעט בלתי נתפסת ברמת החומרה שלה.

"אני מלא הערכה לנשיא ולמנכ"ל פיפ"א, לחברי וחברות המועצה של פיפ"א, לנשיא הקונמבול ולחבר היקר שלנו נשיא אופ"א, אלכסנדר ספרין, שהבינו את המסר הברור שלנו לגבי המניעים האמיתיים של בקשת רג'וב, לחוסר הצדק המשווע במהותה ולסכנה העצומה שהיא מביאה לכל חברה בפיפ"א ולארגון עצמו. אני מבקש להודות לשר הספורט מיקי זוהר על התמיכה, לגורמי המקצוע במשרד החוץ, לראש המל"ל ולאנשיו ולכל מי שלקח חלק בהתמודדות עם המזימה של רג'וב.

"במקום לחפש באמצעות הכדורגל אפיקים שיש בהם להביא מעט נחמה עבור כולם ולסלול דרכים לקירוב, יש מי שרצה לנצל את המשחק הנפלא הזה כדי לפלג, להסית ולפגוע בזכות בסיסית שלנו. זה לא קרה, זה לא יקרה. מלים חמות מגיעות למנכ"ל ההתאחדות ניב גולדשטיין ולצוות המצוין של ההתאחדות שהגיע לכאן ועשה לילות כימים כדי להיאבק ברעה שאיימה עלינו. איחולי הצלחה לכל הנבחרות והקבוצות שלנו במפעלים השונים. אל-אל ישראל".

היו"ר שינו זוארץ בקונגרס פיפ"א (ההתאחדות לכדורגל)

מנכ"ל ההתאחדות, ניב גולדשטיין: "אני מודה שזאת אנחת רווחה גדולה. נערכנו לכל תרחיש אפשרי ברמה המשפטית, הפוליטית והמדינית כדי לשכנע את כל מי שצריך עד כמה הבקשה שהגיש רג'וב צבועה, חסרת בסיס ואינה ראויה. הודות לעבודה מאומצת, רגישה, מקצועית ושקטה, הצלחנו למצוא אוזניים קשובות ולב חפץ מצד עשרות התאחדויות, לא מעט מהן כאלה שבזירות אחרות נחשבות יריבות – כל זה בסיטואציה סבוכה מאין כמותה".

גודלשטיין הוסיף: "אני רוצה להחמיא לכל מי שהיו אתנו כאן בשבוע האחרון כדי להבטיח ניצחון: היועמ"ש עמית פינס, עו"ד אפרים ברק (יועמ"ש ההתאחדות בעבר), ראש האגף המשפטי עו"ד רן כהן-ניסן, ראש החטיבה המקצועית רונן הרשקו ורתם קמר מנכ"ל ההתאחדות בעבר. עוד רבים וטובים סייעו במאמץ הגדול. הכדורגל הישראלי ודגל הכחול-לבן שלנו ימשיכו להיות חלק בכל מפעל אירופי ברמת הנבחרות והקבוצות".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW