כדורגל ישראליליגת העל

חגיגות במכבי ת"א: "האליפות הזו מגיעה לנו בזכות ולא בחסד"

הצהובים עשו צעד ענק בדרך לאליפות ראשונה אחרי שלוש שנים ובמועדון חגגו: ''כל ההתפלמסות למי מגיעה האליפות ומי משחק טוב יותר או יפה יותר, לא רלוונטית''. שתי שאלות מרכזיות באוויר: עתידם של זהבי וקין

מכבי תל אביב הגיעה אתמול (שבת) לאצטדיון סמי עופר כמוליכת ליגת העל ביתרון של חמש נקודות על מכבי חיפה ובאופן אבסורדי, נחשבה על ידי רבים כאנדרדוג. אפילו 68 אחוז ממנחשי הווינר נטו לניצחון ירוק כאילו חובת ההוכחה עליה, ואכן מכבי תל אביב הוכיחה בפועל על המגרש אמש שהאליפות הממשמשת ובאה מגיעה לה בזכות ולא בחסד.

מאמן מכבי ת"א, רובי קין, מאושר (ישי נאמן)

כל ההתפלמסות למי מגיעה האליפות, מי משחק יפה יותר, מרשים יותר, זו התפלמסות לא רלוונטית. "הקבוצה הזוכה באליפות היא הקבוצה הטובה ביותר", במילים אלה ובכבוד רב אמר אמש מסאי דגו מאמנה של מכבי חיפה וחיסל את הוויכוח העקר הזה. היה זה ניצחון של אופי ושל נחישות כאשר שני המאמנים נראו כשני שחקני שחמט שמנסים להפתיע איש את יריבו במהלכים שונים, עוד לפני המשחק וגם תוך כדי המשחק.

בניצחון אמש של הצהובים ניתן היה לראות בבירור את טביעת אצבעותיו של המאמן רובי קין. ההגנה שלו, שספגה כל כך הרבה שערים מטופשים ולא מחויבי המציאות, עבדה אתמול כמניפה וכסככה שסוככה על כל רחבת ה-16 של רועי משפתי שנתן אתמול משחק מצוין, שקט ובטוח מול האקסית שלו. הציוות של אנריק סבוריט ורז שלמה כשני בלמים מרכזיים במערך של שלושה בלמים עם רוי רביבו כמגן ימני, מתן בלטקסה משמאל ואופיר דוידזאדה קדימה יותר, היה מוצלח מאד. דור פרץ וגבי קניקובסקי ממש "הקיזו דם" במרכז המגרש בבניית התקפות כשעדן קארצב כעמוד אחרון מנקה כל איום על השער.

שחקני מכבי ת"א חוגגים (ישי נאמן)

והיה את ערן זהבי שהיה אתמול תמצית הכל – עצב, כאב ושמחה אחת גדולה. עליו בוצעה העבירה ברחבה, הוא זה שכבש את שער הניצחון בפנדל והוא גם שנפצע בכתפו והחמיץ פנדל נוסף שמתח את עצבי הצהובים ואוהדיהם ביציע עד הקצה. הכל היה מושלם אמש מבחינת הצהובים, כאשר הבעלים מיץ' גולדהאר הגיע במיוחד למשחק וזכה סוף סוף לנחת מקבוצתו. הזכייה הקרובה של מכבי תל אביב באליפות תביא את המועדון גם להחלטות מקצועיות לעונה הבאה ולמתיחת פנים בהרכב השחקנים.

לגבי המאמן רובי קין – למאמן האירי יש חוזה לעונה הבאה. על פניו, כל מאמן שזוכה באליפות ומחזיק בחוזה מובטח ביד, אין בכלל ספק שהוא ממשיך לעונה הבאה. הבעיה מורכבת אצל רובי קין, זאת בשל המצב הביטחוני בארץ וההתפתחויות הצבאיות שעלולות לפרוץ בקיץ ובהמשך השנה. משפחתו לא נמצאת איתו וזה הופך להיות פקטור מאוד משמעותי. אם ירצה לעזוב, אף אחד לא יוכל לעמוד בדרכו, אבל יש בהחלט סימנים חיוביים שקין ימשיך גם בעונה הבאה.

בעלי מכבי ת"א מיץ' גולדהאר (ישי נאמן)

הגעתו של גולדהאר היא לא לריק. הבעלים היהודי-קנדי, שהגן בחירוף נפש על מאמנו כאשר רבים יצאו נגדו בקשר לתגובה או אי תגובה שלו ביחס לאירועי ה-7.10, לא ייתן להצלחה כזו לחמוק מידיו. הפיתוי לרובי קין יהיה בשדרוג ניכר של שכרו, מציאת פתרון יצירתי למשפחתו, הבאת רכש משמעותי, שדרוג הסגל והבמה של ליגת האלופות שיכול להוות עבורו קפיצת מדרגה משמעותית לקריירה שלו.

בעניין ערן זהבי – ראשית הוא יאלץ ככל ההנראה להיעדר עד תום העונה בשל הפציעה בכתף, עם חשש לניתוח שיצטרך לעבור. בסביבתו של זהבי לא מדברים כרגע על פרישה למרות שהוא כבר השיג בקריירה שלו הכל. מלך שערי הקבוצה לא ירצה לפרוש בשל פציעה ויתכן וחלק מהשיחות שלו עם גולדהאר היא מציאת פלטפורמה  מקצועית כשחקן מן המניין וכמנטור לשחקנים במגרש עצמו ומחוצה לו, ממש כמו שרן ייני השנה, כאשר ישתמשו בניסיונו לפי הצורך.

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW