טניסענפים אחרים

חגיגה: שלל תחרויות טניס יתקיימו בחודשים הקרובים בארץ

תחת ארגון איגוד הטניס, מספר רב של טורנירים לאומיים ובינלאומיים יתרחשו בקיץ הקרוב, עם פרסים כספיים יוצאי דופן. היו''ר אבי פרץ: ''פניו של ענף הטניס לעבר עתיד חדש וטוב''. הפירוט המלא של התחרויות והפרסים בפנים

מספר גדול של תחרויות טניס, בינלאומיות ולאומיות, יתקיימו בחודשים הקרובים בישראל תחת ארגונו של איגוד הטניס, 20 מהן בינלאומיות, כאשר התחרות האחרונה של השנה האזרחית תהיה אליפות ישראל לבוגרים.

לאחר שתי תחרויות הפיוצ'ר המוצלחות שהתקיימו בנתניה בחודש האחרון, 12 תחרויות פיוצ׳ר( 5 לנשים ו- 7 לגברים) נוספות יתקיימו בארץ על סך פרסים של 15 ו- 25 אלף דולר כל אחת, בהשתתפות טניסאים וטניסאיות מרחבי העולם וכמובן בכירי השחקנים והשחקניות הישראלים.

לינה גלושקו (צילום: איגוד הטניס בישראל)

שתי התחרויות הקרובות לגברים יתקיימו ברעננה, בסוף חודש יולי ($15,000) ומיד לאחר מכן בתחילת אוגוסט בהרצליה ($25,000). במקביל יתקיימו עד סוף חודש יולי שתי תחרויות לאומיות נוספות לגברים(הרצליה)ולאומית נוספת לנשים(רעננה). בחודש ספטמבר יתקיים מפגש הדיוויס מול נבחרת יפן (בשלב זה טרם הוחלט סופית היכן יתקיים המפגש והאיגוד ממתין לתשובות של ה-ITF לגבי מספר נושאים). 

באוקטובר יתקיימו שלוש תחרויות פיוצ׳ר לנשים: $15,000 ברעננה, $25,000 בירושלים ו-$25,000 בקריית מוצקין. לגברים יתקיימו במקביל שלוש תחרויות בחודש אוקטובר: $25,000 במיתר, $25,000 בירושלים ו-$15,000 במטה אשר (מתקן חדש). בסוף חודש נובמבר ותחילת דצמבר יתקיימו שתי תחרויות נוספות לנשים( כל אחת $25,000) ובמקביל שתיים לגברים (הראשונה על סך $25,000 והשנייה $15,000). כל ארבעת הפיוצ'רים יתקיימו בכפר המכביה.

כזכור, בתחילת חודש נובמבר (5.11) צפויה להיפתח תחרות ה-ATP250 באקספו בתל אביב (בשלב זה עדיין מתקיימים דיונים על אפשרות הגדלת התחרות ל-ATP500). בחודש ספטמבר יתקיימו משחקי ליגת העל בטניס לגברים ולנשים, כשהמטרה של הקבוצות היא להעפיל לגמר הפיינל פור של ליגת WINNER שיתקיים ב-17 בדצמבר. זו גם תהיה יריית הפתיחה לשבוע אליפות ישראל לבוגרים שמשחקי הגמר שלה צפויים להתקיים ב-22 בדצמבר.

אבי פרץ נבחר לקדנציה נוספת כיו''ר איגוד הטניס בישראל
יו"ר האיגוד אבי פרץ (גלעד קוולרצ'יק, איגוד הטניס)

גם לשחקני הנוער תהיה הזדמנות להתקדם בדירוג האירופי והעולמי עם 6 תחרויות בינלאומיות שיתקיימו עד סוף השנה בארץ: באוגוסט יתקיימו שתי תחרויות ITF JUNIOR סבב עולמי לגילאי 18 הראשונה באשקלון והשניה בסאג׳ור (רמה 5). בנובמבר יתקיימו שתי תחרויות TENNIS EUROPE  לגילאי 14 (רמה 3) הראשונה בחיפה והשניה בעכו ושתי תחרויות ITF JUNIOR הראשונה בחיפה(רמה 3) והשניה בקריית שמונה(רמה 2).

יו"ר איגוד הטניס, אבי פרץ: "למרות קשיים אובייקטיבים בחלק הראשון של השנה הצלחנו להתגבר על רובם ואני שמח שאנו נסיים את שנת 2023 עם 14 תחרויות פיוצ'ר בסך הכל, רובן על סך 25,000 דולר ובנוסף תחרות ה-ATP הצפויה. פניו של ענף הטניס לעבר עתיד חדש וטוב, ישנם מספר פרויקטים משמעותיים שהתעכבו מכל מיני סיבות ובקרוב נניע את תחילת הפעילות בכל פרויקט".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW