ענפים אחריםשחייה

חגיגה בבריכה: זהב לגורבנקו, כסף לפולונסקי, ארד לפיצ'וגין

ערב אדיר לישראל באליפות אירופה בבלגרד: אחרי הזהב ב-400 מעורב אישי, גורבנקו אלופת אירופה גם בחצי המרחק (2:09.75 דקות) ולאה פולונסקי הסגנית שלה (2:11.18 דק'). פיצ'וגין קבע שיא ישראלי חדש ב-50 מטר גב

המשלחת הישראלית באליפות אירופה בבלגרד הכפילה היום (שבת) בערב אחד את כמות המדליות שלה, לאחר שזכתה הערב בשלוש מדליות – זהב, כסף וארד.

ישראל זכתה במדליית זהב וכסף במשחה ל-200 מטר מעורב אישי לאחר שאנסטסיה גורבנקו זכתה בזהב ולאה פולונסקי בכסף עם בונוס אדיר – קריטריון אולימפי לפריס במשחה אישי.

גורבנקו קבעה תוצאה של 2:09.75 דקות והשלימה רצף של שלוש אליפויות אירופה במשחה זה לאחר שזכתה כבר בבודפשט (2021) וברומא (2022). פולונסקי קבעה תוצאה אדירה של 2:11.18 דקות, שיפור של מעל לשנייה מהשיא האישי שלה ומהיר בכמעט 3 עשיריות מהקריטריון.

אנסטסיה גורבנקו עם המדליה (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)
לאה פולונסקי עם המדליה (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

כריס פיצ'וגין זכה במדליית הארד בגמר ל-50 מטר חזה, במשחה שהתקיים בזמן שיורד גשם בבריכה. פיצ'וגין קבע זמן של 27.02 שניות ושבר את השיא הישראלי של איתי גולדפדן שנקבע ביוני 2021 במכון וינגייט – שיפור של שלוש מאיות. לישראל כעת שש מדליות באליפות: 4 מזהב, אחת מכסף ואחת מארד.

כריס פיצ'וגין אמר: "היה מקצה מאוד מעניין, כיף ומהיר והכל הסתכם בסופו של דבר בכמה מאיות. שמחתי ממש, סוף סוף חזרתי לשיאים שלי ב-50 מטר, שיפרתי את השיא הישראלי, שנים שלא הייתי בטווח התוצאות הזה וזה ממש מרגש לחזור לזה. הרגשתי טוב מאוד גם במוקדמות, גם בחצי וגם בגמר. ידעתי שאני הולך לשחות מאוד מהר, כבר בחצי הגמר שחיתי שתי מאיות מהשיא שלי ועכשיו ידעתי שעם ההתרגשות והמעמד אשחה מהר יותר, אבל לא חשבתי בכלל על תוצאה אלא על ליהנות מהמשחה, מהלחץ ומהאדרנלין. כבוד גדול לעמוד על הפודיום ביום כזה ובתקופה כזו. אני מקדיש את המדליה לדביר ברזני, חבר לאגודה שלי שנפל בקרבות בעזה. אני רוצה להודות לאגודה שלי ירושלים רבתי, לאגודה שגידלה אותי קריית אתא, לספידו ולכל מי שמברך ותומך!"

כריס פיצ'וגין עם המדליה (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)
כריס פיצ'וגין חוגג (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

רון פולונסקי הצטרף הערב לאחותו לאה וקבע גם הוא קריטריון אולימפי אישי ב-200 מטר מעורב עם שיא ישראלי חדש של 1:57.01 דקות. פולונסקי סיים ראשון בסיכום הכללי בחצי הגמר, ושיפר ב-98 מאיות את שיאו האישי והשיא הישראלי שקבע ב-2022 באליפות העולם בהונגריה. יעקב טומרקין סיים במקום ה-12 הכללי עם 2:01.33 דקות.

מרטין קרטאבי סיים במקום ה-12 הכללי בחצי הגמר ל-50 מטר חופשי עם תוצאה של 22.19 שניות. מיכאל לייטרובסקי סיים במקום התשיעי בחצי הגמר ל-100 מטר חזה עם 54.58 שניות, עשירית אחת בלבד ממקום בגמר. אדם מראענה סיים במקום ה-15 עם 55.97 שניות.

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW