ענפים אחריםשחייה

"חברי הנהלה פועלים מתוך אינטרסים אישיים ופוליטיים"

יו''ר איגוד השחייה שלח מכתב תקיף והבהיר שהוא מוכן להתפטר בעקבות המצב בענף השחייה. חליקה הלין על כך שטרם מונה מנכ''ל חדש וטען במכתבו כי יש ''אובדן דרך שפוגע אנושות בשחייה הישראלית כולה''

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה שלח היום (ראשון) מכתב להנהלת האיגוד, קבל על "אובדן דרך באיגוד", הלין על כך שעדיין לא מונה מנכ"ל חדש לתפקיד ואף הציע לפנות את מקומו. כזכור, מה שהצית את המתח בתוך איגוד השחייה לכדי עימות חזיתי של ממש היה פסילת הקריטריון האולימפי של מירון חירותי בגביע האיגוד. מאז, נוצרה התאגדות של קבוצת שחיינים ונציגי אגודות שונות בארץ שטענו שחליקה מנהל את האיגוד תוך ניגוד אינטרסים, כאשר אחת הטענות המרכזיות היו על כך שהוא עובד בשירות היו"ר לשעבר, נועם צבי, שעדיין חבר באיגוד.

חליקה כתב: "מאז כניסתי לתפקיד בחודש אוקטובר 2021, ראיתי את משימתי כשליחות לענף ממנו גדלתי וצמחתי. קידום הישגים וקידום הענף היו הסיבה העיקרית בגינה לקחתי על עצמי את תפקיד היו"ר. כל מי שחי ונושם את השחייה הישראלית, מודע לעובדה כי השחייה הישראלית ונבחרות ההישג נמצאות כיום ב-ALL TIME HIGH , מבחינת עומק השחיינים ואיכותם. אליפות ישראל שהתקיימה בסופשבוע האחרון ממחישה היטב את הדרך המקצועית שהובלתי בשנה החולפת, וזאת חרף האתגרים והשינויים במהלך תקופה זו. כמובן, לא עשיתי זאת לבדי אלא בעזרת שותפים שראו את מטרות האיגוד ופעלו להגשמת החזון המשותף".

יו"ר האיגוד הוסיף: "לצערי, מזה זמן רב אני מרגיש כי חברי הנהלת האיגוד משני צידי המתרס אינם רואים את מטרות האיגוד וחזון הענף כנר לרגליהם. חברי ההנהלה פועלים מתוך אינטרסים אישיים ופוליטיים, ומתוך אינטרסים אלו מקדמים החלטות שלא שמות בראש סדר עדיפויות את טובת העמותה, דבר המעיד באופן מובהק על אובדן דרך. כיום, 13 חודשים לפני המשחקים האולימפיים, שלושה חודשים לפני אליפות עולם לנוער (הנערכת בישראל),  חודש וחצי לאחר הודעת התפטרות המנכ"לית, אנחנו עדיין נמצאים ללא מנכ"ל מכהן! האם מתקבל על הדעת שכך מתנהל ארגון עם תקציב של 19 מיליון ש"ח?! מינוי מנכ"ל הינו מהלך קריטי שהיה צריך להיעשות מזמן".

חליקה סיכם: "לא אוכל לקחת אחריות כיו"ר הוועד המנהל על החלטות המנוגדות לאינטרסים של האיגוד. כל שינוי לא מקצועי שיעשה היום עלול לפגוע במוסד האיגוד ופגיעה אנושה בשחייה הישראלית כולה. אני מוכן לפנות את מקומי לאדם אחר שיוסכם על כלל חברי ההנהלה בכדי שנוכל למנף את הישגי האליפות לכדי מדליה באולימפיאדה הקרובה. אמשיך לשמש חבר בהנהלת האיגוד ואהיה נכון לסייע לכל אדם שדרכו היא בדרך ההצלחה של השחיינים ואיגוד השחייה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW