כדורגל ישראליליגת העל

זעם גדול במכבי חיפה, בית"ר י-ם והפועל ת"א על דחיית הערעור

הירוקים, הירושלמים והאדומים רותחים מזעם על החלטת בית הדין העליון לדחות את הערעור על הפחתת הנקודות. חיפה: ''העונה זאת לא תיזכר לטובה, יש קבוצות שהיד קלה נגדן''. בית''ר: ''הספורטיביות במקום האחרון''

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל לא קיבל את הערעורים של מכבי חיפה, הפועל תל אביב ובית"ר ירושלים ולא החזיר להן את הנקודה שהורדה אחרי שהורשעו בהתנהגות בלתי ספורטיבית של קהל אוהדים בנסיבות מחמירות. אחרי שהערעורים לא התקבלו, הפועל תל אביב נותרה במקום ה-11 ובית"ר ירושלים נשארה במקום ה-12, כאשר הפער של מכבי תל אביב בפסגה נותר על 7 נקודות.

גורם במכבי חיפה אמר: "זו אליפות עם כוכבית. יש קבוצות שבית הדין ידו קלה נגדן, ויש כאלה שלא. העונה הזו תיזכר בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי ולא לטובה". שחקן מכבי חיפה, דולב חזיזה, הוסיף בחשבון האינסטגרם שלו: "מגיע לכדורגל שלנו הרבה יותר מזה. זה לא משנה את מי אתה אוהד ולאיזו קבוצה אתה שייך. הורדת נקודות זה לא הפתרון". שחקן אחר אמר: "יש קבוצות שאפשר לפגוע בהן ויש קבוצות שלא נוגעים בהן. עוד הרבה שנים ייקח עד שקבוצות ואוהדים יחזרו לתת אמון במוסדות, כי כרגע הוא אפסי". גורם במועדון סיכם: "עונה שלא תיזכר בגלל הכדורגל אלא בגלל בית הדין. זה יום הכיפורים של הכדורגל הישראלי".

אבוקות של אוהדי בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

מבית"ר ירושלים נמסר: "לאחר שקראנו בעיון את החלטת השופטים, המסקנה ההכרחית היא כי בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל שוב הוכיח כי האלמנט הספורטיבי הוא האחרון בסדר החשיבות שלו. בית"ר ירושלים ספגה הורדת חמש נקודות בתוך פחות משנה, והיד עוד נטויה. צר לנו כי בית המשפט שוב בוחר להתעלם מהצד השני של המשוואה, שהיה אמור לעזור בהרתעה ופשוט לא קיים מצד משטרת ישראל ומשרד הספורט. הקבוצות לא יכולות לפעול לבד, ומי שמצפה שזה יקרה יראה את מצעד הקבוצות המגיעות להורדת נקודות בליגה שוב ושוב. אנו מצרים על ההחלטה ונבדוק את האמצעים העומדים לרשותנו בעניין".

בהפועל תל אביב אמרו: "העונש הזה הוא עוול גדול של בית הדין. מהרגע הראשון הרגשנו שהדיינים מסרבים להקשיב להמלצות ולאמץ את חוות הדעת של התובע ושאר הקבוצות, ובחרו שלא לרדת מהעץ הגבוה שעליו טיפסו. התחושה היא שהיד קלה על ההדק כשמדובר בקבוצות מסוימות. מה שווה השינוי בתקנון אם קבוצות עדיין נענשות על סמך התקנון הקודם? דייני בית הדין קיבלו הזדמנות לתקן את העוול שנעשה וליישר קו עם התקנות החדשות, אך בחרו שוב לקבל את ההחלטה השערורייתית ולהתעלם מכל העובדות והדעות שהוצגו בפניהם. התקנון החדש קובע מה הענישה, אבל הדיינים עדיין קובעים עונשים על סמך התקנון הישן".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button