כדורגל ישראליליגת העל

זעם בהפועל פ"ת: למה לא פורסמה השיחה עם ה-VAR באשדוד?

במועדון ממלאבס, שנועל את טבלת ליגת העל, רותחים מזעם על האיגוד שעדיין לא פרסם את מסקנות הוועדה המקצועית לגבי הגול של מ.ס אשדוד וכן לא פרסם את הקלטות ה-VAR: ''נוצרת תחושה לא נעימה''

כעס גדול אצל נועלת הטבלה: ראשי הפועל פתח תקווה דורשים מאיגוד השופטים לפרסם את קלטת השמע בין השופט המרכזי לשופטי המסך (VAR) במשחק האחרון נגד מ.ס אשדוד. בתחילת המהלך שהוביל לשער הניצחון של אזקיאל הנטי, בוצעו שתי עבירות על פורצ'ן באסיי. ה-0:1 של אשדוד העלה את הדרומיים מעל הקו האדום, הוריד את הפועל תל אביב למקום ה-13 וכמעט שחיסל לחלוטין את סיכויי המלאבסים להישאר.

מהפועל פתח תקווה נמסר בהודעה רשמית: "בעקבות השער הלא חוקי שאושר לקבוצת מ.ס אשדוד במשחק מול הפועל פתח תקווה ביום שבת, פנו אנשי המועדון אל איגוד השופטים, בבקשה להבין מה הייתה הסיבה לאישור השער לזכות מ.ס אשדוד. לצערנו, ולמרות שהובטח שכך יעשה אחרי חג הפסח, לא קיבלנו עד כה הסבר כלשהו לסיבה בגינה אושר השער. כמו כן, לא הועברה אלינו קלטות שמע VAR, שאמורה להסביר את תהליך קבלת ההחלטה השנויה במחלוקת".

עוד נכתב בהודעת המלאבסים: "שופט העבר הבינלאומי, לירן ליאני, הטיב לציין את הדברים: 'השופט המרכזי היה קרוב מאוד לאירוע והיה עליו לאבחן ולשרוק בעצמו לעבירה. וכאשר השופט במגרש טועה, מחובתו של שופט המסך לתקן אותו. אני מודה שאני מנסה להיכנס לראש של שופט המסך ולהבין מה היה השיקול שלו לאשר את השער ואני לא מצליח להבין'".

אזקיאל הנטי חוגג (אסף הופמן)

עוד נמסר: "יש לציין כי טעות השיפוט הקשה, עליה לא היה עוררין בקרב כלל אנשי הכדורגל, שופטים לשעבר ואנשי תקשורת, מגיעה לאחר מספר טעויות גורליות נוספות לחובתה של הקבוצה – ביניהן הרחקתו השגויה של רז שטיין מול הפועל תל אביב, ופסילת השער, הגבולית במקרה הטוב, מול בית"ר ירושלים".

במועדון סיכמו: "הפועל פתח תקווה לא ירדה לליגה הלאומית בגלל טעויות השיפוט, אך מרצף האירועים נוצרת תחושה קשה ולא נעימה. אנו דורשים מאיגוד השופטים להסביר את האישור התמוה של השער מיום שבת, כמו גם, לספק את הקלטות השופטים מהמשחק".

כתבות קשורות

Back to top button