כדורגל ישראליליגת העל

זיו אריה מתוסכל: "היינו צריכים ויכולים לעשות פלייאוף עליון"

לאחר ה-1:2 הדרמטי של הפועל ירושלים על הפועל חדרה, מאמן האדומים מהבירהה הוסיף: ''אנחנו קבוצה טובה יותר מזו של שנה שעברה'', סילבס: ''החמצת הפנדל? אני עומד מאחורי דוניו, זה דבר שקורה''

הפועל ירושלים הבטיחה את ההישארות בליגה באופן סופי לאחר הניצחון 1:2 מול הפועל חדרה בטדי. הקבוצה של זיו אריה חזרה מפיגור ורשמה ניצחון בית חמישי ברציפות (הרצף הכי ארוך שלה מאז עלתה מהליגה הלאומית), שהבטיח לה רשמית עונה נוספת בליגת העל. מנגד, חדרה פספסה הזדמנות להשוות עמוק בתוספת הזמן עם החמצת פנדל של גודסווי דוניו, ולשמחתה היא רחוקה 6 נקודות מהקו האדום. עידו לוי עוד העלה את חדרה ליתרון, לפני שאוהד אלמגור ודיא לבאבידי קבעו את תוצאת המשחק.

מאמן הפועל ירושלים זיו אריה סיכם: "אני חושב ששבוע שעבר קצת לקינו ובאנרגיות, ועד שנזכרנו שאנחנו רוצים לנצח והתחלנו להתעצבן, היה מאוחר מדי. היום גם השינויים הפרסונליים וגם הדגשים הקטנים במערך מול חדרה. היו טובים, אבל בעיקר זה הגישה של שחקנים ב-8-10 דקות באמת רכות שעלו לנו בגול. אחר כך היינו באמת נהדרים. חשבתי שאחרי שעלינו ליתרון יכולנו לשחק קצת יותר שקט, אבל נפצעו מתן חוזז וסדריק דון, אין לנו את המערך. בסוף יכולנו לא לעשות קצת שטויות ולהימנע מהפנדל הזה, אבל שמחים מאוד מהניצחון".

על העתיד, אמר אריה: "קודם כל אמרתי פחות מתעסק בעונה הבאה, זה שי (אהרון). מן הסתם המועדון הזה רוצה לראות המשכיות, אבל לא הכל תלוי בנו. אמרתי במסיבת עיתונאים ביום חמישי שגם כשהיינו ב-2 מ-27 אמרתי לכל מי שרצה לשמוע שיש פה קבוצה יותר טובה משנה שעברה, אני מרגיש את זה. לצערנו התחלנו כמו שהתחלנו, ושוב אמרתי גם בעבר שפספסנו את הפלייאוף העליון. לא בנקודות במחזורים האחרונים, לא בזה שלא הצלחנו לגרד עוד נקודות בתקופה הרעה שלנו. אנחנו מרגישים ביכולת ובאיכות של שחקנים שהיינו יכולים להיות שם, אבל ננסה ליהנות ממה שנשאר".

על כארם זועבי, אמר אריה: "כמאמן, אני מתעסק ביום יום לשפר אותו, להשאיר אותו בפוקוס ושיעזור לנו גם לעלות ליגה בנוער, אם אפשר. העתיד זה באמת לא ענייני, אני למדתי לא לייעץ – לא לשחקנים ולא להורים. יש לו סוכנים, יש לו הורים, יש מועדון, יש הנהלה. מקווה שהוא יהיה איתנו. אם לא, אתמודד. כרגע אני עסוק בלנסות לשפר את מה שאפשר והוא עושה  התקדמות יפה. הסגל? הבטחתי לשחקנים ביום הראשון שנכנסו לפלייאוף התחתון, שיהיה אפס פוליטיקה. גם שחקנים שאני יודע בוודאות שהם לא נשארים פה. מי שיגיע לו ויבוא לאימונים ויעלה כשהוא רוצה לשחק, ישחק. עשינו ככה עד עכשיו ונמשיך ככה. מי שיראה תשוקה במשחקים שכאילו לא חשובים, ידע שהוא רוצה לשחק. זה מה שאני מבקש. אין לי מילה רעה להגיד. בנתניה היינו קצת לא שם ומיד נענשנו. מי שיהיה טוב, מקווה שכמה שיותר יהיו בריאים ושיחזרו קצת פצועים, ישחק".

מאמן הפועל חדרה, חיים סילבס (אסף הופמן)

מן העבר השני אמר מאמן חדרה, חיים סילבס: "אחרי היתרון שלנו, הפועל ירושלים לקחו סיכונים ומאכזב אותי שלא הענשנו. היה משחק פתוח, ידעתי בחצי השני שהם יהמרו וירוצו קדימה וישחקו עם כל הכלים והייתה לי מחשבה שנעשה את הגול השני, אבל פתחנו את המחצית השנייה רע מאוד. כרגע הדברים תלויים בנו, עשינו ריצה נהדרת והקבוצה עם אחוזי הצלחה נהדרים מאז שהגעתי, נלקחו בחשבון שיהיו הפסדים. היה מבאס כי כבר קיבלנו הזדמנות טובה עם פנדל, החמצנו וזה קרה לגדולים מדוניו, הוא קר רוח ונתתי לו לבעוט ואני עומד מאחורי זה, זה הכדורגל".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW