כדורגל ישראליליגת העל

זיו אריה: "זה היה קרב איתנים, לא ראינו הרבה כדורגל היום"

גם לאחר ארבעה מחזורים, הפועל ירושלים עדיין ללא ניצחון ליגה והמאמן הוסיף: ''חלק מהדברים עבדו בסדר, חלק לא''. קוז'וק: ''היינו קצת פזיזים, זה היה משחק של בגרות''. שבירו: ''הופתעתי לטובה מהתנאים''

הפועל ירושלים עדיין ללא ניצחון העונה בליגה לאחר תיקו 1:1 אתמול (שבת) נגד מכבי נתנה באצטדיון טדי. היהלומים היו עדיפים לאורך כל המשחק, אך לא הצליחו לרשום ניצחון שני העונה לאחר שספגו שש דקות בתוספת הזמן. מנגד, הירושלמים עם שני הפסדים ושתי תוצאות תיקו בארבעת המחזורים עד כה – ומתקשים לשחזר את היכולת של העונה שעברה. ביציעי טדי נכחו מנכ"ל מכבי תל אביב בן מנספורד והמנהל הטכני דומיניק פרייס שבאו לצפות בשחקן המושאל נדב נידם.  

מאמן ירושלים זיו אריה סיכם: "אנחנו אף פעם לא שמחים שאנחנו לא מנצחים, אבל בהתחשב בדקה ובצורה שקיבלנו את הגול ודקת השוויון – אז נקודה זה בסדר. זה משחק כדורגל עם אמוציות שאני רוצה לנצח אותו, אני לא עצבני יותר מהרגיל. חלק מהדברים עבדו בסדר, חלק לא. אני לא עצבני בצורה מיוחדת. היו הרבה דברים חיוביים, כמו הגישה של השחקנים. היה קרב איתנים פה, לא ראינו הרבה כדורגל. שתי הקבוצות לחצו גבוה, בחצי השני שכבר היו שטחים והיו פעולות יותר טוב ויכולנו לעלות ליתרון, אנחנו קצת חסרי ביטחון עכשיו קצת פחות איכותיים עם הכדור. השחקנים רוצים ועובדים, יש לנו קבוצה טובה ויהיה בסדר. הקבוצה לא מחפשת כלום, היא קבוצה שכולם יכולים לשחק. בכל משחק הצוות שלי ואני משתדלים לבחור את השחקנים הכי טובים שישחקו הן בהרכב והן כמחליפים. קבוצות אחרות לא מעניינות אותי, בשבוע שעבר היינו בגישה גרועה מאוד, הפסדנו הפסד  שלא צריך להפסיד. אנחנו כבר לא מנצחים, אז יש טיפה בעיה של ביטחון. יש לנו קבוצה טובה ואנחנו נמשיך בדרכנו והכל יהיה בסדר".

תומר אלטמן סיכם: "היה משחק לא פשוט. נתניה קבוצה שאוהבת להחזיק בכדור. ידענו את זה, ידענו שאנחנו צריכים לסבול בשביל להוציא תוצאה טובה היום, בייחוד שאנחנו אחרי רצף תוצאות לא הכי טובות, אז היינו מוכנים לזה. נכון, הדברים יכולים לעבוד יותר טוב, אנחנו גם מרגישים את זה. אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לשחק יותר טוב. כל אחד יעשה חושבים ונרים את עצמנו ואנחנו בפנים קדימה. אני שמח שהשווינו לפחות את  התוצאה. בכדורגל כשאתה מנצח, הכול עובד חלק. אז כולם מן הסתם יותר, עם ביטחון וכל אחד יכול להראות יותר את היכולות שלו,  זה לא פשוט להתחיל את העונה עם נקודה מתשע בייחוד שיש ציפיות וגם לנו וגם לצוות כי אנחנו באמת חושבים ויודעים שאנחנו קבוצה טובה. אנחנו באמת מאמינים בזה, כרגע זה עוד לא בא לידי ביטוי מספיק אז אני לא יודע אם זה לחץ, אבל זה לא שוטף כמו שזה יכול לשטוף ואני מקווה מאוד שבקרוב נעשה את הניצחון הראשון שייתן לנו את האוויר וישחרר אותנו קצת, ואז נציג את היכולות שאנחנו יכולים להציג".

אלטמן הוסיף: "נתניה בדרך כלל משחקים בקו 4, היום באו בקו של 5. אז כנראה שכן מתכוננים אלינו באיזושהי צורה אחרת כי כנראה כן מודעים לאיכויות שלנו, אבל זה לא תירוץ כמובן כי כל קבוצה יכול לשחק באיזה מערך שהיא רוצה ובאיזה דרך שהיא רוצה. אנחנו צריכים למצוא את הפתרונות בתוך המגרש ולהיראות יותר טוב. לא ממש לא ירידה אנרגטית. אני חושב שבשבוע שעבר, כמו שזיו אמר באמת, קיבלנו סטירה. זה היה הפסד לא צפוי והדרך שנראינו לא הייתה מקובלת על הדעת אצל אף אחד לא אצל הצוות ולא אצל שחקנים. ולהיפך. האנרגיה התרוממה השבוע ובאנו מאוד מוכנים למשחק הזה מהבחינה הזאת של הגישה וכמו שזיו גם אמר זה היה נראה הרבה יותר טוב מהבחינה הזאת. מבחינת כדורגל כולנו צריכים להיראות יותר טוב".

מאמן מכבי נתניה, רן קוז'וק (אסף הופמן)

מן העבר השני, אמר מאמן מכבי נתניה רן קוז'וק: "דיברנו בינינו לפני משחק כזה, שזה משחק של המון בגרות לנצח פה בטדי נגד קבוצה מאומנת כמו הפועל לירושלים זה לא דבר קל. כשכבר הובלנו 0:1 אחרי שבאמת היינו מאוד דומיננטיים במשחק, לא יצרנו מספיק מצבים. היינו מאוד דומיננטיים והצלחנו להוביל בתוספת הזמן. אני חושב שפה הבגרות נכנסת למשוואה וקצת היינו פזיזים. רצנו מהר קדימה במקום להחזיק את הכדור ולשלוט בקצב של המשחק, ובסוף קצת חוסר ריכוז במצב נייח. אני חושב שזה חוסר בגרות כי המשחק נהיה כזה חוף לחוף. הובלנו ויכולנו לשלוט בקצב בצורה אחרת".

קוז'וק הוסיף: "לגבי המצב שהם הבקיעו, לכל שער יש כמה טעויות, אז גם פה קצת טעינו שלא דחפנו מספיק החוצה אחרי הנגיחה הראשונה והשנייה. היו 4 שחקנים של הפועל ירושלים, שלא היו בעצם בנבדל. אבל זה לא מעניין, המשחק גדול מזה. מזה צריך להביא דברים אחרים למשחק בשביל לנצח אותו ולא הבאנו אותו מהר מספיק. לבוא לטדי ולהיות כל כך דומיננטיים, אני חושב שזה מדבר בעד עצמו. אנחנו בדרך הנכונה, אבל צריכים לתקן הרבה דברים. אני לא אגיד מרוצה כי אני לא, אני חושב שהיינו צריכים, היינו ראויים והיינו צריכים לקחת את זה בכוח את הניצחון הזה, אבל יש פה קבוצה טובה מאוד".

הרכש החדש איתמר שבירו שערך בכורה במועדון סיכם: "קודם כל הגעתי באמת למשפחה חמה, קיבלו אותי מדהים מהרגע הראשון. קבוצה צעירה רעבה, אנשים מדהימים, תנאים שבאמת לא אגיד, הייתי מופתע, אבל זה באמת ברמה מאוד מאוד גבוהה. אני הכי שמח בעולם להגיע לפה. מכבי נתניה זה המקום שייתן לי את הבמה הכי טובה ואני מרגיש שפה אני יכול לעשות את הקפיצה יותר גדולה שאני מצפה לה. גם בחיבור עם הצוות ועם השחקנים. אני חושב שזה המקום הכי טוב בשבילי".

שבירו סיכם: "הציפיות שלי קודם כל להשתדרג כשחקן. ושהקבוצה הזאת תלך כמה שיותר קדימה, שאני אשתדרג ברמת הכדורגל בחשיבה. אני חושב שאני מאוד מחובר לצוות ולשחקנים. מטרות אישיות? גם שהקבוצה תצליח, בטוח שאני גם אצליח. היריבה הבאה? זה לא מעניין אותי, אני חושב לא רק אותי, אלא את אף אחד מהשחקנים לא צריכה לעניין מכבי חיפה. באמת מסתכלים רק על עצמנו. נגיע מוכנים ואם מכבי נתניה תבוא כמו שהיא יודעת להגיע, אף קבוצה לא תצא מהבית שלנו עם נקודות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button