כדורגל ישראליליגת העל

זוריה מתנגדת לבקשה של מכבי תל אביב לדחות את המשחק

האוקראינים הציעו לצהובים לארח את המפגש בלובלין וגם להחליף ביתיות, אך דורשים בתוקף שהמשחק יתקיים כמתוכנן ב-26 באוקטובר: ''גם אצלנו מתנהלת מלחמה''. אופ''א תקבל את ההחלטה הסופית היום או מחר

מכבי תל אביב הודיעה ביום שני על בקשתה הדחופה לדחות את המשחק הקרוב בקונפרנס ליג, נגד זוריה לוהנסק שאמור להיערך כבר בעוד שמונה ימים באצטדיון בלומפילד. היום (רביעי) פרסמה הקבוצה האוקראינית את תגובתה והבהירה שהיא מתנגדת לבקשה, כאשר ההכרעה הסופית תהיה בידי אופ"א שצפויה להודיע היום או מחר על ההחלטה הסופית. הטענה העיקרית של זוריה היא שגם אוקראינה במצב מלחמה, כאשר יש לציין שהקבוצה עצמה מארחת את משחקיה בפולין.

בהודעת זוריה נכתב: "זוריה מבינה את המצב בישראל. אנחנו מגנים את מעשי הטרור שהתרחשו בשטח ישראל אשר הובילו לרצח של חפים מפשע. יחד עם זאת, ולמרות כל אלה, אנחנו מזכירים כי במשך כמעט 10 חודשים מתנהלת מלחמה במדינה שלנו. בזמן הזה האנשים שלנו, האוהדים והקבוצה עברו הרבה. היינו צריכים לעזוב את הבתים שלנו ולהתחיל חיים חדשים עליהם אנחנו עדיין נלחמים".

עוד נכתב: "בזמנים האלה, למרות הקושי, זוריה לא ביקשה לדחות שום משחק שלה במסגרת אירופאית ומשחקת כדורגל למרות הכל. אפילו עכשיו כדי להגיע למשחקים השחקנים שלנו נוסעים 15-20 שעות באוטובוס כדי לחצות גבולות על מנת לשחק במדינות אחרות, ולאחר מכן חוזרים במשך 20 שעות נסיעה לאוקראינה כדי לשחק בליגה המקומית שלנו". 

האוקארינים הוסיפו: "זוריה הציעה להחליף בין המשחקים כדי לעזור למכבי ת”א ושהמשחק הקרוב יהיה בלובלין ארינה בפולין. אין לנו שום בעיה לשחק גם במגרש במדינה אחרת אשר היריבה תבחר. אבל מכבי ת”א מתעקשת שהמשחק לא ישוחק ב-26.10. בחודש נובמבר יש לנו לוח משחקים מאתגר במיוחד ולא נוכל להכניס בו משחקים במסגרת האירופית".

בזוריה סיכמו: "כאשר לוקחים את כל אלה בחשבון, הלוגיסטיקה המסובכת של לנוע בין מדינות, ובלי לשכוח שגם אוקראינה מדינה תחת מלחמה, כל דחייה של המשחק תהיה בלתי מתקבלת על זוריה. אנחנו מוכנים לשחק כדורגל ומוכנים לעמוד בחוקים שקבעה אופ”א לתחרויות הבינלאומיות שלה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button