כדורגל ישראליליגת העלנבחרת ישראל

זוארץ על "הגינוי" העלוב של פיפ"א: "חוטאים לאמת ההיסטורית"

ארגון הכדורגל העולמי סיפק הודעה מבישה שבה הוא ''מביע סולידריות לישראל ולפלסטינים'' מבלי להזכיר את הטבח בעוטף. יו''ר ההתאחדות ביקר גם את ההתאחדות האנגלית: ''מי שמפחד להאיר אצטדיון, נמצא בחושך''

הכדורגל העולמי מתגלה במלוא כיעורו, עליבותו והמוסר הכפול שלו בשבוע האחרון. מאז הטבח הנוראי ביישובי העוטף בשבת האחרונה והתוצאות הקשות של המלחמה שכפה ארגון החמאס על ישראל, מרבית הגופים הרשמיים והקבוצות סיפקו בעיקר שתיקה רועמת וגם כשהיו תגובות כלשהן, רובן המוחלט היה הודעות שהדבר האחרון שניתן להגיד עליהן הוא "גינוי".

שינו זוארץ: ''אירוע מביש, לא נקבל קריאות גזעניות באף מקום''
יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ (שאול גרינפלד)

נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו התייחס לאירועים במכתב תגובה ששלח ליו"ר ההתאחדות הישראלית שינו זוארץ, מכתב מביש שבו התעלם לחלוטין מהטבח והביע סולידריות עם שני הצדדים. במכתב העלוב נכתב: "אני רוצה להביע את הצער שלי בשם פיפ"א וכל התאחדות הכדורגל העולמית. אנחנו מביעים את הצער העמוק שלנו להתאחדות הכדורגל הישראלית ולהתאחדות הפלסטינית, בגלל האלימות הקשה שמתרחשת בימים האחרונים. זה קורע את הלב, זה גורם להלם לראות אזור, שבו אנשים סובלים במשך תקופה כל כך ארוכה".

עוד כתב נשיא פיפ"א: "עולם כדורגל עומד בסולידריות עם ישראל ופלסטין, ועם קורבנות חפי מפשע ששילמו מחיר שאי אפשר להכיל. פיפ"א מצטרפת לקריאה להחזרת השבויים וקוראת להפסקת הסבל של האנשים בישראל ובפלסטין. כמובן שאנחנו יודעים שכדורגל לא יכול לפתור את הבעיות של העולם, אבל זה יכול לתת תרומה קטנה בהבאת אור של תקווה בתוך החשיכה. הכדורגל מראה שזה אפשרי להביא אנשים יחד לסביבה אחת שכוללת כבוד הדדי, וזה כלי לשלום. אני רוצה להדגיש שפיפ"א תעשה הכל כדי לסייע בשלום בין האנשים שלכם בעתיד".

יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ (ההתאחדות לכדורגל)

יו"ר ההתאחדות זוארץ מסר בתגובה: "כולנו מאמינים בכוחו של הכדורגל לאחד, לחבר ולתת תקווה. ועדיין, ההתעקשות על סימטריה חוטאת לעובדות ולאמת ההיסטורית. מי שנרצחו על ידי חלאות המין האנושי, באקט ברברי, נאצי, הם ילדים, נשים, תינוקות, גברים וזקנים שכל חטאם הוא שהם ישראלים. כל ניסיון לעוות זאת הופך את הגינוי הרפה לחטא נורא".

במקביל, זוארץ התייחס גם להחלטה הנפסדת של התאחדות הכדורגל האנגלית לא להאיר את הקשת של אצטדיון וומבלי בצבעי דגל ישראל במשחק הידידות של נבחרת שלושת האריות הערב נגד אוסטרליה וההתעקשות על סימטריה מביכה בהודעה הרשמית לגבי הקורבנות משני הצדדים. ב-24 השעות האחרונות קיים זוארץ שיחות רבות עם בכירי ההתאחדות האנגלית מתוך ניסיון לשכנעם לנהוג אחרת, אך ללא הועיל.

יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ (ההתאחדות לכדורגל)

"יש רגעים בהיסטוריה בהם האמת היא אחת, חדה, ברורה. כזאת היא העת הנוכחית. יותר מ-1,200 ילדים, תינוקות, נשים, גברים, זקנים, נטבחו על ידי אויב ברברי, שביצע פשעים נגד האנושות. החטא היחיד של הקורבנות היה שהם ישראלים. מי שמפחד להאיר אצטדיון לזכר הנרצחים ולטובת האמת ההיסטורית, משיקולים שאי אפשר בכלל להבין אותם ואולי עדיף אפילו לא לנסות, נמצא בתקופה חשוכה אפילו יותר מזאת שבה נמצאת כרגע ארצי. כאשר זה קורה בהתאחדות הכדורגל של אומה שתמיד ידעה להיות מגדלור מוסרי עבור העולם החופשי, זה מאכזב פי כמה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW