כדורגל ישראלינבחרת ישראל

זוארץ: "מקווה שלא נגיע למצב בו נוותר על טורניר בינלאומי"

יו''ר ההתאחדות סקר את ההשלכות של המלחמה על הכדורגל הישראלי ולא פסל העתקת משחקי ליגה לחו''ל: ''ככל שהמלחמה תתארך, האפשרויות שלנו יהיו מצומצמות וגרועות יותר. בשלב מסוים נחזור למגרשים''

ישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל נפתחה היום (ראשון) בדקת דומייה לזכר הנרצחים במלחמה בה נמצאת מדינת ישראל. בישיבה סקר היו"ר שינו זוארץ את ההשלכות על הכדורגל הישראלי, בזירה המקומית והבינלאומית.

זוארץ אמר: "ככל שהמלחמה תתארך, האפשרויות שלנו יהיו מצומצמות וגרועות יותר. בין אם מדובר בקיום רצף משחקים בטווח זמן קצר יחסית, בין אם העתקת המשחקים אל מעבר לים, עם או בלי קהל. אני מקווה שלא נגיע חלילה למצב בו ניאלץ לוותר על המשך השתתפותנו באחד הטורנירים הבינלאומיים".

ההנהלה תבחר את היועץ המשפטי להתאחדות לכדורגל
יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ (אדי חליאבין)

היו"ר הוסיף: "מרגע פרוץ המלחמה אנחנו בקשר יומי עם כל הגורמים הרלוונטיים בפיפ"א, אופ"א והתאחדויות נוספות בעולם. מעדכנים, מקבלים חיזוקים ואמפתיה, הרבה פעמים גם זועמים ומביעים שאט נפש אל מול מי שמתעקשים ליצור סימטריה מעוותת ולא רלוונטית. קרן אור גדולה מגיעה בימים אלה מעשייה ברוכה של משפחת הכדורגל שלנו לטובת הקהילה".

זוארץ המשיך: "ההתאחדות לכדורגל מובילה עשרות פעילויות ברחבי הארץ לטובת כל מי שזקוקים לזה: ביקורים בבתי חולים, שליחת ציוד, גיוס כספים על ידי שחקני הנבחרת הבוגרת, קו חם לשיחות טלפון בין שחקנים לילדים, פעילות של איגוד השופטים ועוד. אני נרגש מההירתמות של השחקנים והשחקניות, המאמנים, בעלי התפקידים, עובדי ועובדות ההתאחדות".

יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ (ההתאחדות לכדורגל)

עוד אמר היו"ר: "אני רואה התגייסות אדירה מצד מועדונים, קבוצות, שחקנים ושחקניות, מאמנים. ביקורים, תרומות, יוזמות. חובה לציין לשבח גם את אוהדי ואוהדות הכדורגל, שאחראים לעשרות יוזמות, תמיכה אדירה במשפחות של נופלים, ערבות הדדית ואחריות חברתית שהן דוגמה ומופת. לצד החושך הגדול נראות קרני אור גדולות שיגרשו אותו".

זוארץ המשיך: "אני יודע שכולם כואבים, שאף בן אנוש לא מסוגל אפילו להבין את הרוע והזוועות. ברור לי שכולנו מאוחדים ואבוי אם נאפשר למישהו לפרק אותנו מבפנים. זאת שעה של עצב אדיר, אבל תבוא גם שעה אחרת. מהר ממה שחושבים. אנחנו חלק ממדינה אדירה, מחברה מנצחת, שתצלח ותגבר גם על האויב המחליא שקם עלינו".

אלכסנדר צ'פרין ושינו זוארץ (באדיבות פתאל טרמינל)

היו"ר סיכם: "בתוך פרק זמן כזה או אחר נחזור לחדרי ההלבשה, לכר הדשא ליציעים. נחזור יחד. זאת תהיה מדינה אחרת והיא חייבת להיות טובה יותר בכל היבט. כל אחד מאתנו, כל בעל תפקיד, כל שחקן, מחויב לנהוג באופן אחראי. לתרום כמיטב יכולתו במעשים למען החוסן הלאומי ואחדות החברה".

מ"מ יו"ר ההתאחדות, באסם סולימאן: "אני שולח את תנחומי הכנים למשפחות ההרוגים ומאחל החלמה מהירה לפצועים. אין מלים לתאר את גודל הזוועה, הפשעים והאסון. הטרור לא מבחין בין יהודים לערבים ובין ההרוגים והנחטפים יש מאלה ומאלה. זאת הוכחה כואבת נוספת לשותפות לדרך. חשוב שנהיה מאוחדים, מלוכדים ונחזק האחד את האחר. כולי תקווה שנראה ימים טובים יותר".

שינו זוארץ: ''אירוע מביש, לא נקבל קריאות גזעניות באף מקום''
יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ (שאול גרינפלד)

הנהלת ההתאחדות נפרדה מעו"ד אמיר נבון, סמנכ"ל ההתאחדות וראש האגף המשפטי, שמסיים 16 שנים בארגון לטובת תפקיד מנהל התחרויות של קונפדרציית אוקיאניה. יו"ר ההתאחדות בירך אותו בשם ההנהלה: "שירות מצוין של 16 שנים עבור ההתאחדות נקטע לטובת אתגר מרתק מעבר לים. אני מבקש להודות לאמיר על מסירות, מקצועיות ומחויבות אין קץ להתאחדות ולאחל לו ולמשפחתו אושר והצלחה".

ישיבת ההנהלה הסתיימה בשירת ההמנון הלאומי, התקווה.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button