כדורגל ישראליליגה לאומיתליגת העל

זוארץ לקבוצות: "יש ביכולתנו לסייע במאבק הלאומי באלימות"

על רקע סרטוני האלימות המזעזעים המתפרסמים מדי יום בקרב ילדים ובני נוער, יו"ר ההתאחדות לכדורגל ביקש מהקבוצות לקיים פעילויות חינוכיות למיגור התופעה: ''למען המדינה, לטובת החברה, עבור הקהילה''

יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ פנה היום (שלישי) במכתב לכלל מועדוני הילדים והנוער בקריאה להצטרף למאבק בנגע האלימות בעקבות המקרים הקשים לאחרונה וסרטוני אלימות מזעזעים שפורסמו.

במכתבו ביקש זוארץ מראשי המועדונים לקיים שיחות בנושא עם השחקנים והשחקניות, להדגיש את חובתם להוות דוגמה להתנהגות נורמטיבית ולהבהיר כי הדבר מחייב אותם על כר הדשא ובכל מסגרת אחרת בה הם נמצאים. כל משחקי ליגת העל לנוער במחזור הקרוב יחלו בטקס בהשתתפות שחקני שתי הקבוצות תחת הסיסמה: "לא מרימים ידיים, נאבקים יחד באלימות!".

במכתבו, כתב זוארץ: "בשבועות האחרונים אנו עדים למקרים קשים של אלימות בקרב בני נוער, בין אם בכותלי בית הספר ובין אם במקום אחר. מדובר במכת מדינה, שמאיימת על כל אחד מאתנו ועל החברה כולה. אין זאת גזירת גורל, אלא נגע שחובה עלינו להוקיע ולמגר אותו. מועדון כדורגל הוא נדבך מרכזי במערכת החינוך של מדינת ישראל. באחריותנו ובאחריותכם נמצאים עשרות צעירים, להם אנחנו מקנים כישורים כשחקנים וערכים כבני אדם".

יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ (ההתאחדות לכדורגל)

"אנחנו, כמו בתי האב שלהם ומוסדות החינוך השונים, סוכני חיברות עבורם. כל אחת ואחד מאתנו אינו מסתפק בהצמחת שחקנים כישרוניים בלבד, ומתגאה גם בכך שהם בני ובנות תרבות ראויים, מקור גאווה לחברה הישראלית. חובה עלינו תמיד להוות דוגמה חיובית עבורם ואל לנו לחסוך שבטנו מהם במידה שחרגו מהתנהגות נורמטיבית, גם אם הדבר נעשה חלילה שלא במסגרת הקבוצה. מי שרוצה להיות חלק מאתנו, חייב להבין כי בצד זכויות רבות יש גם חובות עליהן לא נתפשר לעולם.

"אני פונה אליכם בבקשה למצוא זמן לטובת שיחה עם החניכים והחניכות במסגרתכם, להזכיר ולהדגיש בפניהם את הערכים הראויים, את אהבת הזולת, את הסכנות שמביאה עמה האלימות, פיזית ומילולית כאחת, את מעלות הסבלנות, הסובלנות וכבוד האדם, בצד העובדה שלא יוכלו להיות חלק מאתנו אם יחטאו במסגרת אחרת. מי שרוצים להנהיג על כר הדשא ולהיות דמויות לחיקוי, חייבים להיות מנהיגים ומופת חברתי בכל מסגרת בה הם נמצאים.

"הזמנים אינם פשוטים, אבל אני משוכנע כי יש בידינו לסייע במאבק הלאומי הבלתי מתפשר בנגע האלימות. למען המדינה, לטובת החברה, עבור הקהילה. אם כל מועדון ישיא תרומה ייחודית למען המטרה המשותפת, אין לי ספק כי נצלח את האתגר. אני מודה מראש על כל עשייה בנושא שתבחרו לקיים ומאחל לכולם.ן חג שמח ושנה טובה”.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button